[ Zlatko2601 @ 16.11.2006. 01:16 ] @
Da li je moguce da nadjem vlasnika ip adrese
[ Davor Vlajkovic @ 16.11.2006. 01:23 ] @
http://www.dnsstuff.com/ [IP WHOIS Lookup]
[ markom @ 16.11.2006. 01:33 ] @
... ali to će ti pokazati samo kom "provajderu" pripada IP adresa, ali ne i krajnjeg korisnika. Krajnjeg korisnika u slučaju ADSL-a može da identifikuje samo provajder.

Bojim se da će srbonostalgičari morati malo više da se potrude da ulove svog nemesisa ... ;-)


Marko.
[ Jbyn4e @ 16.11.2006. 08:36 ] @
Marko, mislim da je covek u pravu, naci ce VLASNIKA IP adrese - u ovom slucaju provajdera (ili je ICAAN ili neka druga organizacija "vlasnik" svih ip adresa?). :)))
Mada je verovatno na to mislio, da sazna ko je na odredjenom ip-ju bio u odredjeno vreme...

A ovo srbonostalgicari pretpostavljam da je neka vasa lokalna islandska fora?
[ markom @ 16.11.2006. 21:55 ] @
Ma neko im vršlja po sajtu, a ne znaju ko je :-)

Marko.
[ zavesa @ 17.11.2008. 13:30 ] @
mislim da provajder moze da nadje tacno tu adresu dok je ta osoba na netu.mene interesuje nesto drugo.da li policija preko provajdera moze da otkrije ko je naparvio nalog na odredjenom sajtu?taj nalog je obrisan,ja koristim dil-up internet.mislim da je moguce samo ako ako ja koristim taj nalog u oderdjeno vreme i da oni tada mogu da provale ko sam.da li mogu ovako inace preko provajdera da me nadju,jer sam taj nalog koristila par dana,uradila sta sam htela ali je to po zakonu kriminal
[ dejande @ 17.11.2008. 13:42 ] @
Citat:
zavesa:mene interesuje nesto drugo.da li policija preko provajdera moze da otkrije ko je naparvio nalog na odredjenom sajtu?taj nalog je obrisan,ja koristim dil-up internet.mislim da je moguce samo ako ako ja koristim taj nalog u oderdjeno vreme i da oni tada mogu da provale ko sam.da li mogu ovako inace preko provajdera da me nadju,jer sam taj nalog koristila par dana,uradila sta sam htela ali je to po zakonu kriminal

naravno da moze da te nadje preko provajdera, provajderi su po zakonu duzni da cuvaju logove , znaci ti si se registrovala na sajtu nekog datuma u nekom vremenu i tada si imala neki IP , tvoj provajder kaze taj IP je koristio u tom momentu neko ko se nakacio preko dial upa sa broja tog i tog ... ili ako imas nalog kod njih po imenu i prezimenu adresi i slicno. ako je ona fora 042(gde nemash nalog ) nalaze te po broju telefona sa kojeg si se nakacila jedina solucija je da si na centrali koja ne podrzava identifikaciju (mislim da takve centrale vishe ne postoje) i koristish 042 bez naloga e tada mogu da te nadju nikada.
[ zavesa @ 17.11.2008. 13:58 ] @
ali taj nalog vise ne postoji a i ja sam na vise naloga ulazila u isto vreme,u moj licni nalog sa mojim podacima i na taj.oni ce da me traze po nalogu koji vise ne postoji a ja sam bila na svom profilu.to je valjda isti ip.na istom sajtu biti istovremeno na 2 naloga i biti registrovan pod razlicitim imenima i razlicitim mail-ovima,to se valjda vodi kao isti ip?ja koristim veratov dial-up,regisrovan na ime mog oca.ako me nadju,vidimo se u centralnom...

[Ovu poruku je menjao zavesa dana 17.11.2008. u 15:10 GMT+1]
[ Tyler Durden @ 17.11.2008. 15:16 ] @
Ako si stvarno napravila nešto problematično, onda će da te nađu budi sigurna.
Šta si to uradila?
[ zavesa @ 17.11.2008. 18:04 ] @
nista me ne pitaj,kazna mi ne gine.nadam se samo da me neko nece tuziti jer ce me tu i maloletnicka delikvencija snaci,upad u sistem i tako to.ako me nadju za jednu stvar onada ce otkriti jos neke...joj sta mi bi da sam kucnog kompa ovo radim...uh
[ mihajilo @ 17.11.2008. 23:58 ] @
kad se deca igraju crackera i sto je najgore misle da su hackeri :)
a da bi bila fora jos je tu i doza misticnosti :)
[ zavesa @ 18.11.2008. 12:29 ] @
ma kakvi crni hakeri,jebe mi se za to nego je stvar sto sam neke stvari uradila iz osvete a i neke licno za sebe ali ovo poslednje uradih sa kucnog kompa,ne sa lap-topa.nije mi ni pala na pamet stalna i registrovana ip adresa.pa kad sam mazlum,sta cu...:-)
[ Rubber88 @ 18.11.2008. 21:46 ] @
Znaci strahota ziva,cime se ljudi opterecuju . . .ni govora vise