[ ipacid @ 16.11.2006. 16:08 ] @
Verujem da vecina vas zna za SmartMovie - program koji obican divx film konvertuje i smanji tako da moze da se gleda na telefonu (izlazni fajl je oko 50-ak MB. Ali problem je sto je taj player samo za Symbian (S60) telefone. Postoji li neki nacin da se divx smanji i konvertuje tako da moze da se gleda na S40 telefonima (konkretno 6230i).

I zanima me ako neko zna, koliki je maksimum za velicinu fajla koji ova nokia moze da otvori? tj. da li bi mogao na njoj da se gleda video klip od 40-50mb.
[ Fidel_Castro @ 16.11.2006. 23:14 ] @
SmartMovie radi samo na symbian operativnom sistemu, tako da ne moze na 6230. Iskreno sumnjam da ce ikad i moci da se napravi neka java aplikacija slicna SmartMovie playeru. Sto se tice velicine klipa, mislim da mozes da otvoris klip bilo koje velicine, ne bi trebalo da ti pravi probleme
[ Stijak @ 17.11.2006. 05:11 ] @
Pa, ako veličina nije problem, onda jedino treba film konvertovati u 3gp i smanjiti mu rezoluciju. Ima mnogo programa na tržištu koji to rade, mada ja nisam probao ni jedan.
[ Fidel_Castro @ 17.11.2006. 21:57 ] @
Ta varijanta, da, to moze, ali onda jedino da kompresujes ili domace filmove ili one sa vec loadovanim prevodim ili da ih gledas tako kako su, na engleskom ili kom vec jeziku. Znaci nemas opciju ucitavanja subtitlova. SmartMovie je pravi player za .avi, znaci sa svim opcijama kao za pc
[ Pici man @ 18.11.2006. 18:27 ] @
Citat:
Fidel_Castro: Ta varijanta, da, to moze, ali onda jedino da kompresujes ili domace filmove ili one sa vec loadovanim prevodim ili da ih gledas tako kako su, na engleskom ili kom vec jeziku. Znaci nemas opciju ucitavanja subtitlova. SmartMovie je pravi player za .avi, znaci sa svim opcijama kao za pc

Hvala bogu! ;)
Za ostale: ako vam je do instalacije raznih aplikacija na telefonu i do toga da iz svog mobilnog telefona izvučete maksimum i da mu upotrebnu vrednost proširite 1000 puta, onda kupite telefon sa operativnim sistemom Symbian ili eventualno WindowsMobile(ovo je u krajnjoj nuždi), nemojte očekivati od Java telefona da čini čuda jer je takav telefon gotovo ograničen na generički softver. Java telefon služi ljudima bez nekih većih potreba i manevara oko instalacija, deinstalacija i sprezi sa PC-em, već radi slanja SMS poruka i obavljanja razgovora ili prosto služi likovima koji vole male fancy telefone za šmekerisanje jer su im oni sa OS-om preveliki i preglomazni. Eh, pa "ne mogu i jare i pare" - uvek je govorio naš narod.
[ Stijak @ 19.11.2006. 23:59 ] @
Naravno. Mada ne treba baš podcjeniti ni J2ME programe. Meni je recimo Opera mini bolja od bilo kojeg browsera na nekom pametnom telefonu.

Ta granica postaje sve mutnija jer i "dumb" telefoni mogu uraditi sve više i više stvari, a i symbian prestaju biti toliko glomazni.
[ ipacid @ 26.11.2006. 18:15 ] @
Symbian mi je previse spor. Kad kazem spor, mislim i komlikovan, da bi nasao neku opciju treba mi 25 poteza. Naravno, mogu da napravim precicu pa da je dobijem u jedan klik, ali ne mogu za sve opcije tako. Dok su S40 mnogo jednostavniji i brzi. Nervira me kad je glupi telefon spor! Pa nek bude dobar koliko hoce, ako on ne reaguje trenutno na klik - dzabe ga bilo!

Ok, znam da je trip da smanjim divx fajl od 700mb u 3gp od 50mb, ali moze li 6230i da otvori fajl od 50mb? Cini mi se da sam na nekom sajtu naisao na SmartMovie za S40, al nije radio link.