[ mrHenkey @ 17.11.2006. 13:06 ] @
Imam jednostavan zadatak:

#include <stdio.h>
#include <stdlib.h>
struct S {char *kar1; char *kar2;};

main ()
{
char c1, c2;
S s,*ps=&s;
s.kar1 = &c1; *s.kar1='B'; c1++;
ps->kar2 = &c2; *ps ->kar2='A';
printf("%c%c", c1, c2);
printf("%c%c\n\n", *ps->kar1+1, *ps->kar2+2);
system("pause");

}

A slab sam s programiranjem, pa bih molio nekog da pojasni ovaj zadatak... Red po red. Najvise me interesuje definisanje *ps=&s. Hvala!
[ toxi_programer @ 17.11.2006. 14:30 ] @
Ok, mogu ja da odvojim vreme i objasnim ti ali... Kako da znam koliko i sta ti znas....?
Na ovaj nacin ce ti ucenje biti teze i duze a i ne mozes ocekivati da ti drugi ovde pricaju sve od Kulina bana... Jednostavno, tematika je previse komplikovana.
Probaj sa neki tutorom ili jos bolje knjigom... Konkretno, sve sto ti treba da bi razumeo ovaj zadatak mozes da procitas u mom tutrialu: http://rapidshare.com/files/3232013/Srpski_skolski_C_tutrial.zip ( 90KB)
Ja cu ti evo objasniti ukratko izraz S s,*ps=&s;
Razdvojmo ga ovako:
S s;
S *ps = &s;

Napravio si promenljivu "s" koja je tipa "S". Tj. za malo... Naredba te deklaracije bi trebalo da izgleda ovako:
struct S s;

Drugo, napravio si pokazivac "ps" na tip "S". Pokazivac je neka vrsta promenljive s razlikom sto umesto vrednosti cuva "adrese" na kojima se nalaze druge promenljive u memoriji. Operator & sluzi za dobijanje adrese promenljive uz cije ime stoji.
Za detaljniji i blizi opis procitaj text o pokazivacima i strukturama na gore navedenom linku.
Poz
[ mrHenkey @ 17.11.2006. 14:42 ] @
Veliko hvala za link i objasnjenja!!!!

Dobar ti je onaj Tutorial... Samo ima puno izostavljanih slova, pravopisnih gresaka... To ispravi i pocni prodavat ga u skolama, hehe...

[Ovu poruku je menjao mrHenkey dana 17.11.2006. u 16:10 GMT+1]