[ ernenadj @ 17.11.2006. 17:47 ] @
Interesuje me zasto kod MP3 snimka (koncertni album, instrumentalna muzika, gde se pesme nadovezuju jedna na drugu) ima prekida, kao da je seckano?Da li postoji resenje za to?

Erne
[ ton_majstor @ 17.11.2006. 18:19 ] @
Uf, u KOM programu to primećuješ, e' da bi nas prosvetlio?

Zavisi i kako je "isečena" pesma-album, tj. kako je "izgrebovano", tj. konvertovano.

Inače, postoje načini da se to zaobiđe, ali ne u potpunosti, ako je već MP3 u pitanju.

Pozdrav!
[ calexx @ 17.11.2006. 18:32 ] @
Ako je prekid 2 sec, onda je sam CD bio loše rezan. Ako je prekid kratak, praktično klik, onda se ili koristi neki dodatak za crossfade ili se u potpunosti zaobiđe ;) korišćenjem foobar2000 plejera.
[ Not now, John! @ 17.11.2006. 19:15 ] @
lame ima opcije za enkoding bez praznina. Ako je CD dobro narezan (bez praznina), onda se pomoću lame-a može postići da enkodovane pjesme nemaju praznine i da se "čisto" nadovezuju jedna na drugu. Moguće je da i pored toga neki playeri uzrokuju praznine između pjesama.
[ calexx @ 17.11.2006. 19:43 ] @
Mislim da je ovde problem uglavnom u plejerima. Kada sam konačno provalio da foobar2000 nema prekid na prelazu proverio sam nekoliko starijih live mp3 albuma i sve ih je svirao čisto. Prve je pravio Audio Catalyst, sledeće Audiograbber i Lame i poslednje EAC i Lame. Ovo mi je naročito važno kod konverzije u wav, winamp a mislim i ostali naprave te pauze uglavnom od 0,05 i 0,02 sec što se baš čuje dok foobar napravi čist prelaz. Sada sam smanjio ogroman posao čišćenja pomenutih pauza. :)
[ acaradio @ 17.11.2006. 21:05 ] @
Da, kada se CD (ili mp3 rip) sa "nalepljenim" pesmama slusa sa Foobar2000, prekida nema. Zato obozavam Foobar !
[ calexx @ 17.11.2006. 21:43 ] @
Navika je čudo i zbog toga dugo nisam mogao da se presvičujem na njega. Kada sam provalio ovo, momentalno su svi ostali otišli u istoriju a posle nekoliko dana mi je bilo sasvim normalno da ga koristim. Ionako ga samo pokrenem i radim nešto drugo.