[ milanml @ 21.11.2006. 16:56 ] @
Pošto ne mogu da sam riješim problem, možda se među vama nađe neko sa dobrom idejom

Riječ je o tek osnovanoj lokalnoj televiziji... Kad se program emituje sa kompjutera (recimo nekakav film, ili prilog u informativnoj emisiji) u vrhu tv-ekrana (cijelom širinom) stoji crna traka širine, recimo, 2-3 cm. Kao da je slika pomjerena naniže. Te trake nema, kad program ide iz studija, pa je očigledno da nešto nije dobro podešeno u računaru (pretpostavljam grafička kartica).

Pokušavao sam da riješim problem raznim trikovima, ali bez uspjeha :X

Da napomenen da se traka pojavljuje bez obzira na to koji se program koristi za emitovanje priloga, filmova (Power DVD, BSPlayer,...).

--
Pozdrav od Milana
[ Reperr @ 21.11.2006. 19:14 ] @
I to s meni dešava kad nešto emitujem s računara u TV preko TV-izlaza na grafičkoj kartici
[ Cileinteractiv @ 22.11.2006. 00:36 ] @
Trebalo bi podesiti TV izlaz na grafičkoj karti. Ali koja grafička je u pitanju?
[ milanml @ 23.11.2006. 16:08 ] @
Citat:
Cileinteractiv: Trebalo bi podesiti TV izlaz na grafičkoj karti. Ali koja grafička je u pitanju?


Grafička je Asus A9250. U pravu si da treba (precizno) podesiti TV izlaz, samo što meni ne polazi za rukom da to uradim na zadovoljavajući način. :X Pa... Ako neko ima ovu vrstu iskustva sa ovom karticom...
[ Cileinteractiv @ 23.11.2006. 16:52 ] @
A pa mogli su za televiziju da kupe neku bolju grafičku a ne najjeftiniju...
Treba da instalirate Ati Catalyst driver-e, nakon instalacije ili ako je već instaliran drajver treba otvoriti Ati control Panel ili slično i podesiti. Display Properites-tab settings-advanced-tab Ati drivers ili slično i tu se podešava. Jednostavno je zaista ali ja sam na Nvidia pa ne mogu tačno da te uputim u opcije.
[ krpec @ 03.10.2014. 12:35 ] @
e ovako, pozz drustvo, imam i ja problem sa crnom trakom, ali ne na povezivanju PC-tv, neko na samom tv-u ako neko zna nesto kako da popravim to, bio bih mu zahvalan kada bi to podelio ;) evo i slika... https://fbcdn-sphotos-d-a.akam...5b679272c93e881b235119213adc6c
[ gilopile @ 03.10.2014. 13:08 ] @
Najverovatnije ima napona u kablu. Pokusaj da stavis kond ~22nF izmedju vruceg voda i dzeka.
[ krpec @ 03.10.2014. 18:14 ] @
uu druze, ja nemam pojma oko televizora, prosli put mi je otisao PTC i pomocu vas tu, sam pronasao sta je to i sam ga promenuo i popravio, ako imas volje i vremena da mi malo pojasnis, bio bih ti bas zahvalan...
[ gilopile @ 03.10.2014. 21:14 ] @
Izmedju srednje zice na antenskom kablu i srednjeg pina na dzeku stavi kondenzator od 22nF. Znaci odseces srednji pin sa dzeka i nalemis jednu nogicu na vruci vod, a drugu usrafis na dzek. Masa ostaje gde jeste. Tako nes spreciti da napon ide u TV. Ovo sve pod uslovom da imas neku antenu sa pojacalom i ispravljacem, a nemas adekvatan dzek sa ugradjenim kondenzatorom.
Moze i ovako:

http://www.damir-pavkovic.iz.h...article&id=7&Itemid=13

Moze biti i da u ispravljacu treba zameniti kond za filtraciju napona ili malo smanjiti napon. Mozes probati i da postavis jedan kond od 2200/24V na + i - ispravljaca.

Koju antenu imas? Jel ona kockasta/mrezasta?

[Ovu poruku je menjao gilopile dana 03.10.2014. u 22:25 GMT+1]
[ krpec @ 04.10.2014. 13:37 ] @
antena je loga ona stara ali kida koliko dobar prijem ima, naravno plus pojacivac, sad cu da probam ovo sto si napisao pa javljam...
[ krpec @ 04.10.2014. 14:30 ] @
Gilopile hvala ti druze, na svemu, uradio sam sve kako si mi rekao i tacno je do tog bilo, napravio kutiju, zalemio sve, zavrsio, i postavim kad ono se skloni, ali reko ajde da probam jos nesto... vratim sve kako je bilo, ono naravno opet strafte, reko ajde da promenim samo pojacivac, koji ide u struju, stavim drugi, privezem zice, kad ono nestale strafte :D znaci do njega je bilo i dzabe sam pravio ovo, ali hvala ti na svemu, i ko zna za sta ce to da zatreba, tako da si bio skroz u pravu i hvala na pomoci....
[ gilopile @ 05.10.2014. 02:50 ] @
No problemo!

Pozdrav!