[ Dacha_NS @ 22.11.2006. 22:16 ] @
Posto sam jos relativno nov oko celog web dizajna i ucim sam,nadam se da mi mozete pomoci.Skontao sam ukoliko hocu da ubacim neke php skripte na moj html sajt moram da imam mysql bazu.

e ako sam dobro skontao,onda mi treba pomoc oko kreireanja te mysql baze...Trazim ovde po forumu ima 1000 i 1 tema ali nijedna koja direktno odgovara na moje pitaje.Nadam se da ste me razumeli,i molim :D za pomoc 1 ;) :D
[ mojeKorIme @ 23.11.2006. 09:26 ] @
1. Ukoliko zelis da ubacis neke PHP skripte na web stranicu ne treba ti mysql!!! ( osim ako hoces da pravis skripte koje rade sa bazama podataka )

2. ukoliko zelis praviti skripte sa bazama podataka onda kupi/nadji hoting koji podrzava php/mysql i imas alat phpmyadmin pomocu kojeg mozes lako praviti baze/tablice

3. mozes i na lokalnom racunaru instalirati nesto kao appserv pa ces fino moci razvijati skripte i baze na lokalnom racunaru

4. preporuka: instaliraj sebi i mysql administrator, query browser,.. i ostale alate koje mozes skinuti sa mysql.com oficijelne stranice..

pozdrav
[ Jezdimir Lončar @ 29.11.2006. 11:03 ] @
Ili pokreni sledeći query ili posle mysql_connect -a pozovi mysql_create_db il' nešto tako.
CREATE DATABASE `ime_baze`
[ Jezdimir Lončar @ 29.11.2006. 11:04 ] @
Ili pokreni sledeći query ili posle mysql_connect -a pozovi mysql_create_db il' nešto tako.
Query:
CREATE DATABASE `ime_baze`