[ Nile @ 22.05.2003. 18:44 ] @
Na osnovu rezultata izučavanja fizičko-hemijskih i strukturnih osobina površinskog proteina E2 TARS virusa, odnosno njegovih
subjedinica S1 i S2, koje su odgovorne za vezivanje virusa za receptorski molekul na ćeliji, stručnjaci Laboratorije za mulitidisciplinarna
istraživanja u Institutu za nuklearne nauke "Vinča" selektovali su materijal koji može efikasno da veže virus na svojoj površini.


http://www.znanje.co.yu/index1...=medicina&tekst=vinca.html
[ salec @ 23.05.2003. 11:41 ] @
Super, imao sam slicnu ideju za HIV, da se napravi filter za krv (kao aparat za dijalizu) unutar kog bi krv bila prevodjena preko materijala koji bi vezivao viruse i zarazene celije (citao sam da virusni proteini "izbijaju" na povrsinu zarazene celije, zbog cega se one "lepe" za zdrave celije, sto ponekad dovodi do stvaranja citavih "ugrusaka"). i tako smanjivao koncentraciju virusa u krvi. Time se zarazeni ne bi potpuno izlecili, ali bi im se zivot produzio, jer bi se bolest vestacki vratila na nizi stepen razvoja, sprecila bi se da preovlada.

Tada kad mi je to palo na pamet, nisam znao da postoji tehnologija koja moze da proizvede takav materijal.
[ Nile @ 23.05.2003. 16:17 ] @
Pa, daj, patentiraj to!!!
[ ventura @ 23.05.2003. 17:01 ] @
Da je ova vest istinita, ili da ima neke svrhe, ne bi ja saznao za to na Elitesecurity-ju vec na prvom dnevniku RTS-a ili CNN-u...
[ caiser @ 23.05.2003. 18:22 ] @
Pa bilo je. :) Ja sam to video pre par dana na B:92.
[ Gojko Vujovic @ 23.05.2003. 21:05 ] @
Ne gleda Ventura te plaćeničke televizije već samo prave stvari - RTS i CNN. Tim redom.
[ loga @ 25.05.2003. 01:36 ] @
Da je ova vest istinita, ili da ima neke svrhe, ne bi ja saznao za to na Elitesecurity-ju vec na prvom dnevniku RTS-a ili CNN-u...



Vest je objavljena na sajtu INN VINCA, LABORATORIJA ZA MULTIDISCIPLINARNA ISTRAŽIVANJA

http://www.vin.bg.ac.yu/180/index_s.htm
[ bokili @ 30.08.2004. 01:52 ] @
Niste razmisljali o organima koji se vec ostete zbog delovanja virusa.. kako bi to resio?
[ byTer @ 30.08.2004. 12:44 ] @
Citat:
bokili: Niste razmisljali o organima koji se vec ostete zbog delovanja virusa.. kako bi to resio?


Pa to je onda rak!