[ NikolaVeber @ 22.05.2003. 19:00 ] @
Pozdrav !

O sajtu

www.frigofrutti.co.yu

je vec bilo reci. Molim vas da mi kazete koliko biste para trazili za nesto ovako (nikakve baze podataka, sav javaScript je pisan rucno, prevod na engleski, skeniranja .... )

Hvala
[ Goran Rakić @ 22.05.2003. 19:29 ] @
Prvo to što ti pišeš kod ručno u potpunosti ne diže cenu tvog rada, ako neko uradi isto automatski sa strane korisnika to isto vredi. (Nisam uopšte pogođen tvojom izjavom, ne koristim ništa od wysiwyg alata, čisto da izbegnem neki lični flame)

O sajtu je već bilo reči i rekao sam ti da je mnogo prazno, moraš ubaciti malo različitih boja pozadine, ne vidim da si išta prepravio od onih kritika.

Kod nisam gledao, ali sa spoljne strane ono je običan 1-5pages site, te ne bih uzimao preko 80EUR. Drugi, naravno, imaju pravo na drugačije mišljenje.
[ NikolaVeber @ 22.05.2003. 19:33 ] @
bilo je reci da je pocetna strana prazna : dodat je onaj "taste the nature" slogan, a sto se tice boja pozadine, ne razumem na sta mislis : sta podrazumevas pod razlicitim bojama pozadine ?
[ factor @ 22.05.2003. 19:58 ] @
U vezi sa cenom slažem se sa Goranom. Ja sam ti predložio da staviš fiksnu širinu (760px), da ti ne menjaju poziciju elementi na sajtu prilikom resizovanja browsera. Kod mene na 1152x864 sranica "raspada" kad je prozor maximized. I ispravi grešku u kodu ako si već stavio Valid HTML 4.01.
U srpskoj verziji mogao bi da prevedes slogan na srpski.
Mislim da je Goran mislio pod razlicitim bojama pozadine da koristiš različite nijanse iste boje na pojedinim delovima (meni, sadržaj).

Pozdrav!
[ NikolaVeber @ 22.05.2003. 20:08 ] @
Greska ispravljena :)

Nesto sam experimentisao posto sam stavio valid html, a to mi je promaklo ...

Stavicu fiksnu sirinu, a sto se boja tice, cini mi se da bih morao da menjam ceo koncept sajta, da bi razlicite boje dobro izgledale ...

Hvala na savetima u svakom slucaju.
[ Conica @ 22.05.2003. 21:00 ] @
Cena 100

mislim da je realna cena. Takodje se slazem da rucno pisan script ne dize cenu.
[ CONFIQ @ 22.05.2003. 21:59 ] @
Imaš grešku u Operi.
[ ShojkE @ 26.05.2003. 03:20 ] @
Najviše 150 E...
[ 01011011 @ 26.05.2003. 11:15 ] @
ovo na engleskom WHERE ARE WE, izgleda amaterski, bolje bi bilo da stavis samo LOCATION...
[ darkofdoom83 @ 26.05.2003. 22:53 ] @
Za sve 20 evrića! :)
[ ||NeX|| @ 28.05.2003. 12:01 ] @
50€

A ako pitaš za mišljenje, u najmanju ruku neukusno. Mnogo malih grešaka, kao srazmjera veličine slova, te amaterska greška sa fixiranjem. To je standard. Moj savjet je da sve još jednom ponovo napraviš, ali sa više flera i da ti oovo služi kao neki koncept. Mislim da si sam svjestan stoga, ali možda ti je mrsko ...
[ Adnan Hajdarevic @ 04.06.2003. 19:51 ] @
Hm . bolje bi bilo da si napravio u flashu , i et meni izgleda kako neka skroz amaterska stranica , ja jesam amater , al bi napravio parvo sobru stranicu , hehe usput imam 13 god al dobro znam HTML :) et pozdravi i cuvaj te mi se
[ Goran Rakić @ 04.06.2003. 20:25 ] @
ma opasan si ti, pazi kada ja imam 11god.
[ manca @ 04.06.2003. 20:39 ] @
Objektivno najvise 80€...
[ Boxon @ 06.06.2003. 22:08 ] @
Ona polarna podloga i nije bas za vocne teme... Vise je za servis rashladnih uredjaja... :)
[ NikolaVeber @ 08.06.2003. 17:05 ] @
Oni se bave smrzavanjem voca ....
[ Gojko Vujovic @ 08.06.2003. 17:15 ] @
Ništa ispod 350 € ne prihvataj za kompletno sajt rešenje. Uradi još stranica, finalizuj to malo da stvarno izgleda kao prezentacija ozbiljne firme, ovako mi deluje nedovršeno.
[ del-boy @ 08.06.2003. 21:48 ] @
Ja isto imam problem sa odradjivanje cene sajtova.

Mada sam do sada radio samo par sajtova, nista ozbiljno(mislim nista vise od desetak HTML stranica povezanih), uvek sam imao problem sa odredjivanjem cene. Izgleda da ne mogu da uzmem 350€ ako ja mogu da to uradim za par dana (sati).

Npr. sada treba da radim sajt od nekih 10ak cisto HTML strana sa nekim slikama koje ja obezbedjujem (slikam digitalnim aparatom) i ne znam koliko para da uzmem?

Mnogo mi je 350€ (mnogo mi je i 150€ ) ali ne zelim da sebe potcenjujem.

Pomozite...
[ dacha @ 09.06.2003. 02:22 ] @
Citat:
Mnogo mi je 350€ (mnogo mi je i 150€ ) ali ne zelim da sebe potcenjujem.


Ovo stvarno ne razumem, potpuno je kontradiktorno? Ako mislis da je mnogo i 150, onda uzmi manje. Uzmi onoliko koliko mislis da nije mnogo, odnosno onoliko koliko vredi. Nije potcenjivanje ako nesto naplatis onoliko koliko to vredi, pa neka je i samo 1 evro. A ako to vredi 350, onda nije mnogo jer toliko vredi.

Pozdrav
[ genscher @ 09.06.2003. 02:59 ] @
napisao si knotakt telefoni. . . . ispravi greshchicu . . . .pozdrav
[ del-boy @ 09.06.2003. 11:17 ] @
Citat:
dacha:
Citat:
Mnogo mi je 350€ (mnogo mi je i 150€ ) ali ne zelim da sebe potcenjujem.


Ovo stvarno ne razumem, potpuno je kontradiktorno? Ako mislis da je mnogo i 150, onda uzmi manje. Uzmi onoliko koliko mislis da nije mnogo, odnosno onoliko koliko vredi. Nije potcenjivanje ako nesto naplatis onoliko koliko to vredi, pa neka je i samo 1 evro. A ako to vredi 350, onda nije mnogo jer toliko vredi.

Pozdrav


Ono sto ja mislim da je lako da uradim, vecina korisnika nema pojma kako se to radi pa ne znaju ni koliko je truda za to potrebno. Ja samo hocu da se drzim nekih standarda pri odredjivanju cene. Npr. pogledaj ovde cenovnik koji je postovao MaRaToNcI. Tako nesto mi treba a ne da naplacdujem 1€ ako ja uradim sajt sa 10 strana za 2 sata.
[ Veljko @ 09.06.2003. 11:42 ] @
Citat:
NikolaVeber:
www.frigofrutti.co.yu
je vec bilo reci. Molim vas da mi kazete koliko biste para trazili za nesto ovako (nikakve baze podataka, sav javaScript je pisan rucno, prevod na engleski, skeniranja .... )

Linkovi ti nisu ispravni kad se gleda iz mozille tj. ne otvaraju se.

Sto se tice kinte bez 300e nedaj!
Likovi koji rade sajtove za neke mizerne pare s' kojima posle mogu smo da odu u grad na pice (primer) ubijaju smisao web dizajna.
Neko ko moze da trosi svoje dragoceno vreme i ulaze svoj intelektualni trud i talenat u nesto i da na kraju njegov produkt bude jeftiniji od ciganske pic** taj nema postovanja prema samom sebi.

Mozda je najbolje kad dobijete posao samo da prosledite onim pametnjakovicima sto rade za 20e i posle to prodate za 500e pa nek crknu!

Od svih odgovora jedino je Gojkov odgovor bio objektivan i realan.

[ ||NeX|| @ 09.06.2003. 11:55 ] @
Moto: Budi lud koliko ti gazda dozvoljava!
Primjer: www.korak.ba - 800 €
[ Bambino @ 09.06.2003. 13:40 ] @
Cao ?
Nemam pojma koliko kosta takav rad ali pogledajte ovo "cudo" web dizajna .
http://www.codes-center.at .
Covek je platio 1100 evrica za "ovo".
Ne trebam napominjati da je cova "biznisman-gastarbeiter" ovde u AT i da ima para a ne zna nista. Kada su vidjeli da je cigojner , rekose idemo po njihovim mjerilima ljepote, sto sarenije to ljepse. Inace Web-Team je profi , austrijski i znaju sta i kako treba.
Tvoj sajt je prema ovome ipak nesto. Da te malo ohrabrim hehe.
Ali pazi ti si ipak u Srbiji gdje nije lako nekoga "za*ebati" , te se potrudi i ispravi ovo sto su kolege vec sugerisale.

[ factor @ 09.06.2003. 14:30 ] @
Slažem se sa Gojkom, ali ovde kod mene u maloj opštini kako da objasnim firmama da to zaista vredi toliko, kako će da im poveća profit, koliko je rada uloženo itd... , kad su e-analfabete do srži.
Citat:
Covek je platio 1100 evrica za "ovo".

Ma ozbiljno, moj prvi rad je bio mnogo ozbiljnije uradjen, a radio sam za džabe. Ni u reference ne stavljam, sramota me je.
[ Saburo Sakai @ 09.06.2003. 18:42 ] @
Pogledao sam primere iz diskusije i svi su šugavi. Mnogo šareno. Po mom mišljenju prezentacija firme treba da odaje utisak poslovnog sveta, a ovo što sam video je slično prezentacijama koje okače početnici ( zdravo ja se zovem XXX, moje slike, studiram to i to , volim Santanu i Zdravka Čolića itd).
Mislim da ljudi koji rade prezentacije imaju znanja ali imaju malo podataka koje treba okačiti, pa moraju da trpaju svašta na stranicu da ne bi zvrjala prazna. Naravno tu je i naručilac koji hoće nešto svoje, i sve to dovodi do neukusa.

A naplata je nešto sasvim drugo. Ako ja nekom prodam fiću za 10000€, onda je taj što je kupio ispao budala, a ne ja. Te ne treba krenuti sa odgovorima tipa " za ovo si uzeo 500€, čoveče ja to radim za dž." , nego treba dati kritike ( dobre-loše) za dizajn "ovo nisi trebao ovde da staviš, ubaci ovo i sl." ( ima takvih, ali ima i ovih prvih).

Sve ovakve teme treba staviti pod " Vidite zašta sam uzo 500€, kakvih budala ima, a?".
[ beric @ 13.06.2003. 11:20 ] @
Ako ti je sajt već dvojezičan, onda bi trebalo da ti srpska veryija bude ćirilična!
Sajt izgleda prilično nedovršeno, a i to malo mi izgleda nekako "nabacano". Obrati pažnju na boje, ako već ne može bez tih jagoda, onda prilaogdi pozadinu njima.
Malo više interaktivnosti bi ti dobro došlo, a to već podrazumeva malo flesha ili bar neki script ili aplet.
Ako ti zameraju na tome kako se u nekim browserima sajt ne vidi kako treba, onda je bolje da umesto onog validatora staviš podatke za koju rezoluciju i koji internet borwser ti je optimizovan sajt!
Ne bih ceni, to je prilično relativna stvar. Ipak uzmi svaki dinar koji ti ponude...
Ionako je naš posao (znanje) potcenjen.... Na nama štede, a letuju na Kanarskim ostrvima, ludilo... A posle pričaju kako im je sve skupo, i ako može do prvog...

Pozdrav svim web dizajnerima...
[ nukerz @ 19.06.2003. 18:23 ] @
Citat:
Bambino:
Cao ?
Nemam pojma koliko kosta takav rad ali pogledajte ovo "cudo" web dizajna .
http://www.codes-center.at .
Covek je platio 1100 evrica za "ovo".
Ne trebam napominjati da je cova "biznisman-gastarbeiter" ovde u AT i da ima para a ne zna nista. Kada su vidjeli da je cigojner , rekose idemo po njihovim mjerilima ljepote, sto sarenije to ljepse. Inace Web-Team je profi , austrijski i znaju sta i kako treba.
Tvoj sajt je prema ovome ipak nesto. Da te malo ohrabrim hehe.
Ali pazi ti si ipak u Srbiji gdje nije lako nekoga "za*ebati" , te se potrudi i ispravi ovo sto su kolege vec sugerisale.



cao

potrazi onoliko koliko sam mislis i zaboravi ove gabore ovde,

al ovaj ciganski gabor sto se hvalise sa NOTOM preduzecem poznajem ih i nema ih gori
kada sam ja ponudio page pre dve godine da uradim za nekih 1500 eura ti majmuni su uradili za trista
eura naravno uzeli gotovu stvar iz frontpage i et ti majstorluka kada pogledas njihovu prezentaciju samo netreba niista drugo ni ocekivati
samo kradu i uzimaju tudje i gledaju da uvale nekom www.notom.at