[ omsession @ 23.11.2006. 17:50 ] @
Prica je sledeca...

Imam problem sa distorzijom zvuka...
ustvari materijal je snimljen lose zbog neispravne glave na kameri, ali je OK sve do trenutka kada je u blizini jako ozvucenje ili neki drugi izvor buke...
Radim u Edius-u 3 probao sa njegovim klasicnim filterima za zvuk i uspeo sam delimicno da otklonom problem ali primecuje se probijanje, sum i sve ostalo...
Da li bi mogao da resim problem u samom edius-u ili u nekom programu za obradu zvuka? ili da dizem ruke?

hvala...
[ Cileinteractiv @ 23.11.2006. 18:28 ] @
Narodski rečeno; što si uradio uradio si. U principu bolje i ne može jednostavno zvuk je premodulisan i tu pomoći nema osim smanjenja Gain-a i još nekih sitnica. Takve stvari možda i mogu da prođu osim ako nije baš bitan ton ili muzika koja je snimljena.
[ Sirenica @ 24.11.2006. 07:57 ] @
Od devojke uvek mozes napraviti babu, ali od babe nikada ne mozes napraviti devojku ;)

Drugim recima, premodulisani ton ne moze srediti niti jedan poznati program, iz prostog razloga sto je sam izvorni ( originalni ) ton vec sj...an. Batali. ;)
[ omsession @ 25.11.2006. 10:34 ] @
Tako sam i mislio, ali postojao je tracak nade...
hvala...
[ Sirenica @ 25.11.2006. 10:40 ] @
Nada uvek umire poslednja ;)
[ Misa_exclusive @ 25.11.2006. 12:33 ] @
Da rezimiramo: snimljen materijal možeš evbentualno MALO poboljšati. Ti si to uradio i to je maximum. LOCK