[ henrik @ 26.10.2006. 19:01 ] @
Transmission je mama. Nema ni jednu opciju osim neophodnih, i radi kao zmaj.

UPDATE by madamov: promenjen naslov poruke da odgovara novootvorenoj temi.

[Ovu poruku je menjao madamov dana 23.11.2006. u 19:14 GMT+1]
[ Dachaz @ 26.10.2006. 19:13 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-: Izgleda da im je to hronično za sve platforme :)


Java je svuda virtuelna i svuda ždere memoriju ;)

[Ovu poruku je menjao madamov dana 23.11.2006. u 19:25 GMT+1]
[ DS_Store @ 26.10.2006. 19:29 ] @
Citat:
henrik: Transmission je mama. Nema ni jednu opciju osim neophodnih, i radi kao zmaj.

Citat:
Dachaz: Java je svuda virtuelna i svuda ždere memoriju

Obojica mi uzeste reč iz usta.

Azureus sam koristio da proveravam peerove itd, ali sam skapirao koji će mi da se gušim s njim kad Transmission radi kao blesav pa ni ne moram da proveravam ništa.

Ali objektivno Azureus kao i Limewire (oba Java) su se izvanredno pokazali striktno gledano samo posao koji treba obaviti. Ali zato performanse... qq lele. Limewire je jedini p2p koji mi je radio na dial-upu, zato respect za Limewire

[Ovu poruku je menjao madamov dana 23.11.2006. u 19:26 GMT+1]
[ madamov @ 27.10.2006. 13:05 ] @
Citat:
Transmission je mama. Nema ni jednu opciju osim neophodnih, i radi kao zmaj.

Nedavno ga "otkrih" i mogu samo da potvrdim rečeno. Do pre par dana sam koristio Tomato.

[Ovu poruku je menjao madamov dana 23.11.2006. u 19:24 GMT+1]
[ DS_Store @ 07.11.2006. 22:54 ] @
Evo da ne otvaram novu temu, pojavio se (ili sam ja tek danas saznao za to) Transmission 0.7 Beta, sa nekim zanimljivim džidža-bidžama:

http://torrentfreak.com/transm...efining-bittorrent-on-the-mac/

(Lik koji ga je recenzirao je kanda malko tupav, barem sudeći po komentaru za novu ikonu, ali svejedno fala mu na prikazu)

[Ovu poruku je menjao madamov dana 23.11.2006. u 19:24 GMT+1]
[ madamov @ 08.11.2006. 09:48 ] @
Pogledah one nove opcije, upravo mi treba onaj "Speed Limit Schedule". Dobar bre taj Trnasmission. B)

[Ovu poruku je menjao madamov dana 23.11.2006. u 19:24 GMT+1]
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 09.11.2006. 16:26 ] @
Jel Transmission ima naprednije opcije od BitRocketa?

[Ovu poruku je menjao madamov dana 23.11.2006. u 19:24 GMT+1]
[ Dachaz @ 09.11.2006. 17:02 ] @
Mene konkretno interesuje da li ima:
1. Partial torrent downloading (dakle samo neke fajlove iz torernta)
2. DHT/trackerless downloading (distribuirana heš tabela ljudi koji imaju torrent, nezavisno od trackera koji može i da gekne a da skidanje ide neometano)

Ako ovo nema, džaba mu sve.

I da li je iko od vas završio banovan zbog toga što Transmisison ne poštuje uput od trackera na koliko često da šalje informacije nazad (kol'ko sam vid'o po netu malom broju ljudi se to desilo, al' im se ipak desilo!)

Uzgred, ono sa informacijom o ul/dl brzini na docku je mega-cool!

[Ovu poruku je menjao madamov dana 23.11.2006. u 19:24 GMT+1]
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 09.11.2006. 17:28 ] @
Citat:
Dachaz:
Uzgred, ono sa informacijom o ul/dl brzini na docku je mega-cool!


I BitRocket ima to

[Ovu poruku je menjao madamov dana 23.11.2006. u 19:27 GMT+1]
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 09.11.2006. 17:37 ] @
Citat:
Dachaz: Mene konkretno interesuje da li ima:
1. Partial torrent downloading (dakle samo neke fajlove iz torernta)


Izgleda da ne podržava..

Citat:
TorrentFreak.com
Conclusion

Clearly, feature-wise Azureus is the winner. Bits on Wheels and Transmission are both great alternatives to BitTorrent OSX. If only Bits on Wheels would be updated more often and Transmission become standards-compliant and both of them allow Selective Downloading, they might start taking back some market share. And lets not forget the light weighted tomato. Tomato Torrent could use a few more features and better interface, but it too is a great BitTorrent client.


[Ovu poruku je menjao madamov dana 23.11.2006. u 19:27 GMT+1]
[ madamov @ 09.11.2006. 18:23 ] @
Citat:
I da li je iko od vas završio banovan zbog toga što Transmisison ne poštuje uput od trackera na koliko često da šalje informacije nazad (kol'ko sam vid'o po netu malom broju ljudi se to desilo, al' im se ipak desilo!)

Meni nije, doduše ne koristim ga dugo. Što se onoga u docku tiče, to ima i tekuća verzija.

[Ovu poruku je menjao madamov dana 23.11.2006. u 19:20 GMT+1]
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 09.11.2006. 18:41 ] @
Citat:
Dachaz: Mene konkretno interesuje da li ima:
2. DHT/trackerless downloading (distribuirana heš tabela ljudi koji imaju torrent, nezavisno od trackera koji može i da gekne a da skidanje ide neometano)

BitRocket ima Kademila DHT tracking

[Ovu poruku je menjao madamov dana 23.11.2006. u 19:28 GMT+1]
[ Dachaz @ 20.11.2006. 12:29 ] @
Boga mi, Transmission je keva!
Možda nema neke opcije koje BitRocket ima ali ono što je daleko bitnije: skida kako treba!
Naime, imao sam tri torenta koja sam probao još na Linuxu da skinem pa su se vukli i batalio sam ih. Onda sam pustio BitRocket da ih skida od početka i opet su se vukli (i pored toga što svaki ima dovoljan broj seedera i leechera, klijenti nisu hteli da se konektuju na njih i išlo je ekstremno sporo). Juče sam skinuo najnoviji Transmission SVN, pustio ga i za 24h je skinuo više nego što su BitRocket i KTorrent za nedelju dana!
Mougće je da je baš zato što Transmission announcuje torrente češće nego što bi trebalo - ali šta god da je, on skida!

Uzgred, izašao je Xtorrent ß2... vredi li?

[Ovu poruku je menjao madamov dana 23.11.2006. u 19:19 GMT+1]
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 20.11.2006. 16:46 ] @
Citat:
Dachaz: Boga mi, Transmission je keva!
Mougće je da je baš zato što Transmission announcuje torrente češće nego što bi trebalo - ali šta god da je, on skida!

Otuda i cela ona frka sa Demonoidom
Ajde, probaću ga i ja..jer BitRocket radi sporo ko puž.

A probaću i Xtorrent.

[Ovu poruku je menjao madamov dana 23.11.2006. u 19:28 GMT+1]
[ madamov @ 20.11.2006. 16:48 ] @
Ja nemam (još) problema sa Demonoidom i Transmissionom. Javljam ako bude. B)

[Ovu poruku je menjao madamov dana 23.11.2006. u 19:19 GMT+1]
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 20.11.2006. 17:46 ] @
Xtorrent ništa posebno. Koliko bi to mudro slovo trebalo da bude importovanje (odnosno, samo otvaranje) torrent fajla u ovom programu? Ja nisam uspeo da otvorim skinute .torrete :rolleyes:

[Ovu poruku je menjao madamov dana 23.11.2006. u 19:28 GMT+1]
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 23.11.2006. 16:19 ] @
Miki, jel možeš da napraviš od ove teme posebnu temu posvećenu torrentima?
Osećam se malo glupo da pišem o tome u temi o screenshotu

Otkrio sam zašto neke torrente nisam mogao da pokrenem u Xtorrentu i Transmissionu. Ova dva klijenta ne podržavaju UDP trackere
Znači samo HTTP, pa pazite koje skidate sa sajta sa kojeg ih već skidate

[Ovu poruku je menjao madamov dana 23.11.2006. u 19:29 GMT+1]
[ madamov @ 23.11.2006. 18:04 ] @
A zato meni neke neće da otvori u Transmissionu. B) Hvala na informaciji.

[Ovu poruku je menjao madamov dana 23.11.2006. u 19:18 GMT+1]
[ madamov @ 23.11.2006. 18:11 ] @
Citat:
Miki, jel možeš da napraviš od ove teme posebnu temu posvećenu torrentima?
Osećam se malo glupo da pišem o tome u temi o screenshotu :)

I evo nas u novoj temi namenjenoj klijentima za Torrent na Macu. Nisam prebacio samo one "izmešane" poruke, tj. tamo gde se u istoj poruci govorilo o screenshotu i torrentima.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 24.11.2006. 06:07 ] @
Citat:
madamov: A zato meni neke neće da otvori u Transmissionu. B) Hvala na informaciji.


Da, baš sam proveravao. Ako se dobro sećam, Dača i jeste pitao da li UDP podržan.

Ali da radi, radi :) Čupa sve :)
[ madamov @ 28.12.2006. 09:18 ] @
Dešava mi se čudna stvar već treći ili četvrti put. Skinem torrent, primetio sam kod skidanja MP3 pesama, tj. celih diskografija. Na primer, skinem diskografiju koja ima 10 albuma svaki u svom folderu. U svakom trećem po jedna. dve ili tri pesme su nenormalno velike, recimo po 100 i kusur MB, a jednom mi se desilo da je čak fajl bio velik čitavih 500 MB. Koliko sam uspeo da proverim, lista fajlova u torrentu na sajtu prikazuje drugačiji podatak, a nemam način da proverim da li je kreator torrenta napravio grešku. Ima li neko slična iskustva i šta može da bude uzrok?

Sve to skidanjem iz Transmissiona, naravno. B)
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 28.12.2006. 16:10 ] @
Nisam kod sebe do sada primetio nešto slično.

A ja bih tih ...9... pesama posle skinuo pojedinačno sa aMuleom :p
[ henrik @ 29.12.2006. 11:01 ] @
Pretpostavljam da su u pitanju oni loši delovi fajlova, ume to da se desi - da ti download bude veći nego što je trebalo. Ali kada se skine, dobiješ fajl koji je normalne veličine. Ono ostalo ti je samo pojelo vreme i bandwidth.

Zato i prelazim na Usenet B) $10 mesečno i vozi, sve živo pri punoj brzini linka.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 31.12.2006. 11:44 ] @
A koja je fora sa USenetom..kako rade, tj. preko kojih protokola i zasto se placa clanarina?
[ henrik @ 31.12.2006. 11:48 ] @
Usenet
[ madamov @ 20.04.2007. 10:44 ] @
Citat:
A koja je fora sa USenetom..kako rade, tj. preko kojih protokola i zasto se placa clanarina?

A imaš temu i ovde na Eliteu u File Sharing forumu, čini mi se.
[ madamov @ 20.04.2007. 10:45 ] @
The Transmission Project has updated the Mac OS X 10.4 Tiger BitTorrent client "Transmission" to version 0.70.

Transmission has been built from the ground up to be a lightweight, yet powerful BitTorrent client. Its simple, intuitive interface is designed to integrate tightly with whatever computing environment you choose to use. Transmission strives to strike a balance between providing useful functionality without feature bloat.

New in Transmission 0.70:
• New icon
• Automatic port mapping (NAT-PMP and UPnP IGD)
• Peer exchange (PEX) compatible with Azureus and uTorrent
• Multitracker support
• Better handling of tracker announce interval
• Fixes bug where absurdly huge upload/download totals could be sent
• Automatic tracker scraping
• Cache connected peers
• Download and seeding queues that can be user-ordered
• Speed Limit: Second set of bandwidth limits that can be toggled or scheduled
• Individual torrent bandwidth limits
• Separate complete and incomplete download folders
• Filter and search bar
• Expanded Inspector with many additional views and stats
• Fragment status view in Inspector shows downloaded or availability
• Watch folder to auto add torrent files
• Auto resizing of the main window
• Minimal view to take up less space
• Seeding bar shows progress in finishing seeding
• Sounds when downloading and seeding complete
• Warnings for directory unavailable and not enough space
• Message log window
• New toolbar icons
• Built-in help files
• French, Spanish, German, and Greek translations
• Many miscellaneous bugfixes and small improvements

Transmission is free for anyone to use or modify.

http://transmission.m0k.org/
[ henrik @ 20.04.2007. 13:53 ] @
Skinuo novi Transmission pre neki dan, taman da sinoć krenem sa srkanjem CS3 retail verzije, pošto je u međuvremenu odbanovan na tom trackeru :) Vuče ludo. Par finih novih stvari, jedini veliki minus ostaje nemogućnost pravljenja .torrent fajla.
[ madamov @ 20.04.2007. 14:16 ] @
Meni smeta što je Tiger only.
[ PPZ @ 20.04.2007. 19:49 ] @
Ja koristim Azureus.Posto mi je trenutno zauzet probacu transmission najverovatnije sutra.Meni u svakom slucaju Azureus radi odlicno.Na Imacu se malo vuce, ali to je generalno sporija masina, pa ga opravdavam.Na Intelu ubija.Nadam se da je taj Transmission bolji u smislu brzine skidanja, jer ovake sam zadovoljan i Azureusom.
[ Dachaz @ 20.04.2007. 20:44 ] @
Meni Transmission dobre torrente vuče punom snagom.
Možda će ti Transmission izgledati "smešno" jer nema 51245108 džidžabidža kao Azureus, ali radi šta treba da radi i to radi dobro.

Azureus sam koristio davno davno i prestao sam da ga koristim jer je resource hog. A pošto sad skidam n-puta više nego što sam tada, mislim da bi mi sistem bio mrtav (jer umem da imam i po 15-20GB koji se skidaju - sad imam "svega" 10GB na skidanju i Transmission "ždere" 12.4MB RAM-a!).
[ henrik @ 21.04.2007. 13:47 ] @
Ja sam nekoliko puta podigao Azureus i pokušavao da nateram sebe da ga koristim, i svaki put me je odbio onaj interfejs i 450k opcija za podešavanje. Kada bih skidao torrente za pare, verovatno bih ga koristio.
[ PPZ @ 23.04.2007. 14:54 ] @
Pa ja ne vidim sta to ima vise da se podesi na Azureusu nego na Transmissionu.Evo njakam Transmission dva dana, lepo radi, ali se ne pretrze nesto od brzine.Nije nista brzi od Azureusa.Jednostavan je, i to je dobro.Meni jedino fali opcija da skinem recimo jedan deo torenta.I cini mi se da nisam nasao podesavanje koji port ce da koristi za transfer.To ide u prilog Azureusu, koji skida vecom brzinom, verovatno zbog port forwardinga, pa nema firewalla da ga zeza.
Da, i desilo mi se nekoliko torenata nije mogao da skine Transmission, dok sam ih sa Azureusom glat skidao.


Sve u svemu mislim da cu da koristim oba....
[ Dachaz @ 23.04.2007. 16:56 ] @
Kako nisi našao ovo za port?!
Preferences - Network - Incoming TCP port -- i još ti kaže da li je port otvoren ili nije!

Biranje fajlova će biti implementirano uskoro jer su svi kukali oko toga, a SVN verzija odaje hint da se na tome radi (postoji izbor fajlova, ali su svi automatski izabrani i ne može da se menja :))
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 23.04.2007. 23:04 ] @
Citat:
PPZ: Da, i desilo mi se nekoliko torenata nije mogao da skine Transmission, dok sam ih sa Azureusom glat skidao.


Ne čitaš. Na prošloj strani sam odgovorio zašto neke neće, a neke hoće.
http://www.elitesecurity.org/p1369487
[ PPZ @ 24.04.2007. 13:46 ] @
U pravu si, video sam posto sam vec postovao, a bilo mi truba posle da brisem

Za port sam pogledao, ali ne znam ni sam kako nisam video.Bas cu da probam kad budem kod kuce, jer onda skida dosta brze.

Evo ovde sabrana dela p2p programa, pa pregledajte, ima interesantnih stvari:

http://www.pure-mac.com/p2p.html
[ Karlo Gavric @ 02.05.2007. 20:02 ] @
Transmission radi mi super... ali imam nedostataka nekih kao, tj. s kojim klijentima bih mogao npr. da pravim torrent ili eventualno da kada sam skinuo na Win masini da prebacim file ovdje i da pustim seed... kao npr. uTorrent!!!

E da, sto se tice njega, procitah neki dan negdje da se moze to potjerati na Macu??? Da li je ko probao...

P.S.
Imate kakav savjet koji bi mogao biti bolji od transmissiona za DL i ostale stvari, ili eventualno da imam jos neki za pravljenje i nastavak seeda. Hvala
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 02.05.2007. 20:19 ] @
uTorrent je običan .exe fajl, tako da se verovatno najnormalnije može poterati CrossOverom, ali je to besmisleno raditi, jer će više rama otići na podignut CO nego na sam uTorrent i Transmission zajedno :)

Probaj Azureus. On pravi torrente. Ali meni Transmission bolje skida od Azureusa (a kleo sam se u Azureus do pre par meseci). Nastavak seeda ne znam da li radi i jedan, ali nastavak downloada rade oba :)
[ PPZ @ 02.05.2007. 20:42 ] @
Meni su oba ok.Azureus ce ti napraviti ok torente, ja sam ih vec X napravio i svi su bili ok.Transmission je samo client za skidanje.OK je sasvim, ali ne vidim da je ista bolji od Azureusa, mada sam evo skinuo 20-ak GB vec sa njim.
[ Karlo Gavric @ 02.05.2007. 21:37 ] @
Transmission vuce stvarno, drugo nista nisam ni probao na Macu jos, i njega sam vidio ovoj temi...

Sad to sto nema seed da mozes ubaciti na nesto je malo za*eb, ali cini mi se neka druga opcija koja se moze ukombinovati... npr. da pravim s azureusom .torrent i kada dignem na tracker i pustim seed na to, onda na Win mogu da skinem taj file i ubacim u klijent i tamo seed pustim... Ima logike?!

P.S.
Steta sto nema sve to jedan program, valjda ce da neko napravi nesto skoro!!!

EDIT: Pa koliko sam sada na brzinu vidio Azureus moze da pusti seed samo... probat cu pa cu javiti rezultate (cini mi se da na Win moze, koristio sam ga svega nekoliko puta pa vise nisam siguran)!!! E da... posto neki govore da jede memoriju ili sta vec, a sta mislite o widget???
[ henrik @ 02.05.2007. 22:49 ] @
Probaj recimo Bits on Wheels.
[ Dachaz @ 02.05.2007. 23:56 ] @
Citat:
PPZ: OK je sasvim, ali ne vidim da je ista bolji od Azureusa


1. Ždere 10x manje memorije.
2. Češće bocka tracker od bilo kog drugog klijenta (što su mu neki uzeli za zlo, a meni se pokazalo samo kao korisno jer mi se izvestan torrent u Azureusu vukao i praktično bi se aktivirao malo nakon što ja uradim "Update Tracker" (ili kako li već beše)
[ henrik @ 03.05.2007. 00:44 ] @
Citat:
Dachaz
Češće bocka tracker od bilo kog drugog klijenta)


Imaj u vidu da će ti poneki privatni tracker ovo definitivno uzeti za zlo. Btw, to su ispravili u ver 0.7+
[ Dachaz @ 28.06.2007. 09:18 ] @
Stiže µTorrent za Mac!

Citat:
TUAW:
Lots of the youngsters out there are clogging up the Internet tubes with their torrents and their Rock and Roll music. Sadly, the choice of BitTorrent clients on OS X has been missing a biggie: uTorrent. uTorrent is the most popular Bit Torrent client on Windows, and it was recently purchased by BitTorrent, Inc which is a mighty fine stamp of approval if you ask me. Sadly, it isn't available on the Mac. So very, very sad.

Weep no longer, torrent obsessed Mac fiends! uTorrent is coming to OS X and according to TorrentFreak it is pretty slick. It is faster, smaller, and simpler than the other offerings on OS X and it is free. What's not to like? Ah, right, the fact that it is in closed beta at the moment.


Pa, ako ovo izađe pre podrške za selektivno skidanje u Transmissionu, družiću se i šnjim :)
[ cikaKosta @ 28.06.2007. 11:03 ] @
Ja ga na poslu koristim pod xp-om i stvarno lepo radi...
[ Karlo Gavric @ 28.06.2007. 13:11 ] @
Ako bude indentican tj. funkcionalan kao na Winu ima da pojede Transmission!!! Sada trenutno koristim na Macu Transmission i radi super... pored vec poznatih nedostataka... a na Winu samo uTorrent i nema mi boljeg (koristio sam i druge), ali definitivno je uTorrent TOP!!!

Jedva cekam da izade...
[ dboke @ 10.07.2007. 23:04 ] @
Nije bas vezano za temu, ali da li neko od vas ima nalog na demonoid.com i moze da mi posalje invitation code. Ne vidim drugi nacin da se registrujem.
[ Karlo Gavric @ 10.07.2007. 23:54 ] @
Porlgedaj u ovoj temi

http://www.elitesecurity.org/t215000-5#1635405

jer je bas za to sto ti treba!!!
[ dboke @ 11.07.2007. 10:29 ] @
nisam ocekivao da postoji ovakva berza pozivnica :)
hvala karlo
[ Memomax @ 18.07.2007. 12:58 ] @
Citat:
henrik: Probaj recimo Bits on Wheels.


takodje. po meni jako dobar, nemam primedbi.
[ Dachaz @ 18.07.2007. 14:50 ] @
Nightly buildovi Transmission-a sada imaju podršku za selektivno skidanje fajlova!
Tj. već nekoliko nedelja, kako mi reče ortak (iako je meni Transmission vazdan govorio da je na najnovijoj verziji iako, očigledno, nije bio).
[ madamov @ 18.07.2007. 17:54 ] @
Nightly buildovi ne ulaze u proveru najnovijih verzija, samo "stable" verzije ulaze u tu proveru.
[ DS_Store @ 19.07.2007. 15:23 ] @
Citat:
Dachaz: Nightly buildovi Transmission-a sada imaju podršku za selektivno skidanje fajlova!
Tj. već nekoliko nedelja, kako mi reče ortak (iako je meni Transmission vazdan govorio da je na najnovijoj verziji iako, očigledno, nije bio).


'fala za info, nisam imao pojma. I ja proveravam preko samog programa.
[ DS_Store @ 07.08.2007. 17:54 ] @
Transimission 0.80:
http://transmission.m0k.org/download.php
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 07.08.2007. 18:14 ] @
Ajde ako si ga skinuo pogledaj koji je build.

Ja skidam svn verzije sa http://chucker.mystfans.com/opensource/transmission/ i poslednja koju imam je svn (2190).
[ DS_Store @ 07.08.2007. 19:17 ] @
2641, što znači da kasniš tačno 451 build :}

Hvala im na parcijalnom downloadu fajlova iz torenta, samo ima manu da se utoliko više zaglupi ukoliko je više foldera u koje su fajlovi spakovani. Kada ima više foldera coreservicesd totalno zauzme procesor dok je aktivan Files tab u okviru Information.

Ipak i ovako je bolje nego pre.
[ MacOS @ 16.08.2007. 14:35 ] @
Citat:
Ja nemam (još) problema sa Demonoidom i Transmissionom. Javljam ako bude. B)


Hm, Demonoid mi vise ne prijavljuje tacan ratio sa Trasmission 0.8. Tacnije, ne pomera se upste (ni DL ni UL)??
[ madamov @ 16.08.2007. 15:50 ] @
Desi im se to ponekad, onda ti odjednom naglo skoči. Nema veze sa Trnasmissionom.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 16.08.2007. 16:47 ] @
Bogome, meni tako stoji ratio na 1.18 već par meseci :)
I ne izgleda kao da će da se menja :)
A šteta, imao bih barem 1.5 :)
[ MacOS @ 02.10.2007. 22:19 ] @
Citat:
Bogome, meni tako stoji ratio na 1.18 već par meseci :)


Ovo mi se sredilo al sad imam drugi problem vezan za SBBov lokalni tracker i Transmission. Naime, imam par skinutih fajlova i iako postoje leecheri nijedan ne skida od mene a u svakom spisku pise da sam connected neko kratko vreme iako te fajlove drzim vec par dana. Isto vreme mi je i za Idle pa ispada da sam fajl od 300Mb skinuo za 30 minuta!. I lepo mi prijavljuje da imam te torrente kao aktivne. Plus sto imam i jedan moj torrent seed za koji mi Transmission prijavljuje da sam UL samo 6.3Mb iako mi je EUC lepo zaracunao pravo stanje od par stotina Mb.

P.S. Nekako mi lakse da ovde postavim pitanje jer tamo sve pisijevsci koji rade samo sa uTorrent ili Azureus-om i sva uputstva su vezana za pisi korisnike.
[ madamov @ 03.10.2007. 09:38 ] @
Imao sam isti problem sa Transmissionom i tim trekerom, pa sam prešao na Azureus i problema te vrste više nema. Treker jednostavno nije potpuno kompatibilan za Transmissionom i mngo je lakše preći na ne nešto drugo nego terati Trnasmission po svaku cenu.

U stvari, uradi kao i ja, jer us ti na SBB-u bandwidthi ka spolja i u lokalu potpuno odvojeni (provereno u praksi). Tako da Azureus koristim za lokal, a Trnsmission za spoljne trekere.
[ igorsa @ 03.11.2007. 01:41 ] @
Kada mi je upaljen Transmission i sve u njemu pauzirano (upload i download), Internet mi generalno uzasno sporo radi. Stranice u Safariju se otvaraju jako sporo, a Transmission ne radi nista. Kada ga ugasim, sve krene lepo da radi.
[ Marko Lisinac @ 03.11.2007. 05:46 ] @
Isto sam i ja primetio u zadnjih par dana, protok je "0" kada je transmission aktivan.
Ja sam isao linijom manjeg otpora pa sam resio da sa torrenta predjem na news, ali pada mi na pamet da je mozda skoro bio neki update programa koji je sve pokvario...
[ DS_Store @ 03.11.2007. 06:05 ] @
Da, skoro se pojavio 0.91 za koji mi je iskočilo obaveštenje:

** COMPLETE YOUR DOWNLOADS BEFORE UPGRADING OR YOU WILL LOSE DATA! **

Naravno, odmah sam odbio dok ne vidim o čemu je reč. Sada vidim to što ste vas dvojica napisali. Verovatno će biti ispravljeno sa sledećim update-om.
[ igorsa @ 04.11.2007. 13:14 ] @
Koji drugi klijent preporucujete kao alternativu dok ne izadje drugi update? Takodje, hocu li moci da nastavim da skidam zapocete fajlove u Transmissionu u nekom drugom klijentu?
[ MacOS @ 04.11.2007. 17:43 ] @
Citat:
Koji drugi klijent preporucujete kao alternativu dok ne izadje drugi update? Takodje, hocu li moci da nastavim da skidam zapocete fajlove u Transmissionu u nekom drugom klijentu?


Azureus, silom prilika. :) Jeste Java/zahtevan al radi. E sad, da bi
nastavio fajl, bacis torrent fajl na njega, odaberes lokaciju
postojeceg fajla koji je skinut i kad zavrsi chekiranje kazes Start.
Nije bitno koji je klijent, bitno je da imas torrent fajl. Ako si ga
bacio, potrazi na startnom disku torrent fajlove. Negde su u user/
library i mozes njih da iskoristis.

Inace, ne vidim razlog kukanja na Transmission. I 0.81 je isto
preporucivao da se ne radi update dok se ne zavrsi postojeci DL u
njemu. U najgorem slucaju, napravi se bekap pa ako nesto pukne vrati
se na staro. Meni je sve proslo OK al mozda sam samo imao srece. :)

[Ovu poruku je menjao markom dana 04.11.2007. u 19:14 GMT+1]
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 05.11.2007. 09:29 ] @
Ili, bekapuj te fajlove koje si skidao sa Transmissionom, a onda
pokreni Azureus, zadaj u Prefs da ti se fajlovi skidaju gde i
Transmission skida i onda samo prevuci originalne .torrent fajlove i
Azureus će, kako Ljubiša reče, nastaviti da skida gde je
Transmission stao. Ako imaš puno započetih downloada u
Transmissionu, ovako izbegavaš da svaki moraš posebno zadavati gde
da čuva. Al samo prvo naopravi bekap već skinutog..za svaki slučaj :)
[ henrik @ 13.11.2007. 13:16 ] @
Citat:
Igor Šalindrija: Koji drugi klijent preporucujete kao alternativu dok ne izadje drugi update? Takodje, hocu li moci da nastavim da skidam zapocete fajlove u Transmissionu u nekom drugom klijentu?


Vrati se na 0.82, kao što sam i ja uradio. Sve ove 0.9x verzije jedu protok najstrašnije.
[ AndrijaMAC @ 09.09.2008. 20:19 ] @
Da li neko meoze da mi kaze zasto kada preuzimam torrent ili preko transmissiona ili preko Azureus-a, download speed mi ne prelazi 4 kb/s, a isti torrent na win-u, preko Bit Comet-a mi skida brzinom od 45 kb/s? Nisam stavio speed limit! Imam ADSL od 512 kb/s!
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 09.09.2008. 23:20 ] @
Jesu ti otvoreni portovi na routeru? Da li ti je uključen firewall na OS X-u (po defaultu nije).

Imaš u Transmissionu onu ikonicu u status baru...trougao sa uzvičnikom. Imaš i opciju provere da li je taj port koji on koristi otvoren. Verovatno nije, pa je zato tako spor.
[ AndrijaMAC @ 11.09.2008. 12:52 ] @
Sad sam upalio firewall, a zanima me kako da otvorim port?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 11.09.2008. 13:08 ] @
Ako ti firewall ne treba zbog nečeg drugog, nemaš ga potrebe paliti. Ako imaš router, na njemu treba da otvoriš port.
[ cikaKosta @ 11.09.2008. 13:23 ] @
U Transsmission helpu imash super objashnjenje kako otvoriti portove i kako srediti firewall na 10.4 i na 10.5
Sto se rutera tiche, koji imash, ako nam je isti, mogu ti pomoci :)
[ AndrijaMAC @ 11.09.2008. 14:16 ] @
Imam Siemens Speed stream 4201. A pokusavao sam preko help-a, a i dalje pise "port is closed".
[ cikaKosta @ 11.09.2008. 22:32 ] @
vidi na ovom sajtu, ne nadjoh tvoj model, ali mozda ima slichnih interfejsa
http://www.portforward.com/eng...ort_forwarding/routerindex.htm
[ henrik @ 17.09.2008. 09:02 ] @
Da li još neko, poput mene, ima problem sa 1.3x verzijama Transmissiona? Opet je situacija kao sa onim prvim stable verzijama, potpuno mi pojede protok. Krene normalno da radi, posle otprilike pola minuta dl i ul padnu na 0, i surf se ukoči do mozga.

Nisam još probao ovaj 1.34 što je sad izašao, ali ukucan sam na 1.22 varijanti dok se nešto ne desi.
[ DS_Store @ 17.09.2008. 16:33 ] @
Živ je Henrik, umro nije!

Imam ja problema, i sa tom verzijom i sa svakom posle 0.80. Sa njom cepam 50-52 kbps na najslabijem lelekomovom paketu, bez nje 0,2 do 1. Možda ti nisam pomogao sa verzijom ali poenta je da su tu negde otprilike "popravili" nešto oko onih announcementa i nakon toga svaka verzija je lutrija, imo. Skinem, vidim da zakucava, bacim i vratim se na 0.80.
[ Dachaz @ 27.11.2008. 10:52 ] @
µTorrent Beta izađe:
http://mac.utorrent.com/beta/

Pa ko ne voli Transmission nek mi kaže kakav je :)
[ cikaKosta @ 27.11.2008. 17:27 ] @
Nista posebno....drugachiji izgled, manje opcija u podeshavanjima. fali scheduler. Nisam ga probao da znam kako se ponasha sa velikim fajlovima (>4GB) ali to je u sustini to. :)
[ sasamilic @ 03.08.2009. 14:39 ] @
Mikro Torrent je najbolji...za sada... Bar sto se tiche mene...
[ Džeronimo @ 08.08.2009. 12:05 ] @
Ja preporučujem Transmission.

Duže vreme već koristim Transmission i sasvim lepo radi kod mene.

Probao sam razne Torrent klijente i Transmission mi najbolje izgleda (i zbog dizajna i zbog opcija).
[ S.P.Q.R. @ 28.11.2009. 12:08 ] @
Ljudi dajte mi neki link za taj trans. poshto ne mogu da nadjem nijedan na net da valja ( iz avshe priche sam ''skapirao'' da je to neka vrsta torenta) ?!
[ madamov @ 28.11.2009. 18:48 ] @
Težak taj novi izgled Googlea izgleda. Prvi hit na jednu jedinu reč "Transmission":

http://www.transmissionbt.com/

[ najdzel @ 04.12.2009. 22:03 ] @
Ja koristim µTorrent. Još uvek je beta, ali ja nisam imao nikakvih posebnih problema. Jedino što mi smeta je što mi ponekada sam promeni Incoming TCP port iako mi je opcija Randomize port during lunch isključena.

Pozdrav
[ veljadj @ 28.09.2010. 19:30 ] @
Tema malo matora al ajd...
Juce instalirao SnowLeopard i danas Mikrotorrent,radi ko zmaj.