[ spartacus88 @ 25.11.2006. 13:33 ] @
moze li mi neko pomoci oko ovoga?
potrebam mi je program za konstruisanje geomtrijiskih tela (zicane konstrukcije,3D,nevidljive stranice isprekidane itd.)
bilo bi dobro da postoji mogucnost ubacivanja temena (A,B,C,...) i duzine ivica (2,4,5cm ili samo a,b,c,...);i da se na kraju snima kao obicna slika (.jpg,.jepg,...),posto je potrebno da se ubaci u Word i da se kombinuje sa tekstom...
[ vlaiv @ 29.11.2006. 15:37 ] @
Kakva ti konkretno pomoc treba?
[ spartacus88 @ 04.01.2007. 21:26 ] @
evo me...posle duuugo vremena.
potreban mi je program u kom mogu da naporavim model piramide i da se vide samo ivice...nesto poput ovoga:
...ali 3-D,
to sto dobijem,da posle ubacim u Word i kombinujem sa textom.
.....
pored toga,potrebna mi je i neka "alatka" pomocu koje cu da ispisujem formule (za povrsinu,zapreminu,...),ali da to ispadne fino,sa razlomcima,stepenima,korenima...
nesto ovako:
(ovu sam pokupio bas sa ovog foruma)
[ bkaradzic @ 04.01.2007. 21:34 ] @
http://en.wikipedia.org/wiki/LaTeX
[ spartacus88 @ 04.01.2007. 22:00 ] @
uuuu,ima li nesto jednostavnije?
[ Daniel011 @ 11.01.2007. 23:27 ] @
Za ispisivanje formula imaš i veoma jednostavnu alatku u Microsoft Wordu koja se zove Equation Editor (Insert -> Object -> Microsoft Equation). Može se desiti da je nemaš na spisku, jer je to Office komponenta koja se opciono instalira sa Office-om. U tom slučaju, potreban ti je Office instalacioni disk sa koga ćeš doinstalirati tu alatku.
Kada si u Word dokumentu kreirao formulu pomoću Equation Editora, možeš je kopirati kao sliku u bilo koji drugi program. Ova tvoja formula bi, ispisana pomoću Equation Editora, izgledala ovako:

[att_img]

A u vezi programa za geometriju bi i mene zanimalo, ako neko zna...
[ ookkii @ 10.06.2007. 17:52 ] @
Mislim da je za tebe pravi program ARCHICAD 9, desetku nemoj da skidaj jer je mnogo komplikovanija za rad.