[ vucko-zmaj @ 26.11.2006. 13:51 ] @
instalirao sam lampp pod mandrivom 2006,kad preko phpmyadmin-a pristupim bazama sve je ok,mogu da ih citam,gledam...al kad pokusam da upisem nesto u bazu koje vec postoje pod lampp-om{cdcol} ili kad kreiram tabelu u okviru baze koju sam namestio dobijam sledecu poruku : #1-can't create/write to file '/root/tmp/#sql-1485-0:myi' (errcode :13)...znaci ne mogu da insertujem podatke u tabele koje vec postoje,i ne mogu da kreiram tabele u okviru baze { koju sam kreirao ??? }....u cem je problem??....lampp je prema tutorialu kreiran u /opt/lampp ...pokrenem ga sa ./lampp start ....strana u mozili se podigne,localhost podize welcome stranu lampp-a.... u lampp-u je sve po default-om...
[ misk0 @ 26.11.2006. 16:46 ] @
Pogledaj vlasnistvo nad direktorijem u kojem se nalaze baze, tj fajlovi. Znaci user pod kojim je pokrenut mysql (obicno se i user zove mysql) mora da ima privilegije da pishe po tom diru.
[ vucko-zmaj @ 26.11.2006. 20:14 ] @
al kako onda imam privelegiju da brisem zapise iz tabele?!
[ Dejan Topalovic @ 26.11.2006. 22:43 ] @
Pogledaj u /opt/lampp/my.cnf sta ti stoji pod tmpdir... Po defaultu se uzima /tmp/ ili iz user enviroment varijable $TMPDIR.
Ako ti ne stoji /tmp/, onda prepravi, restartuj server i probaj ponovo kreirati tabelu i pristupiti joj...
[ vucko-zmaj @ 27.11.2006. 14:55 ] @
stavio sam korisnicke dozvole na taj direktorijum i dalje nije htelo da radi...al je /tmp/ resio stvar...hvala !!!