[ Brotherhoods20 @ 26.11.2006. 14:28 ] @
Kupujem uskoro laptop, interesuje me misljenje ostalih na sajtu. Biram izmedju DELL i Fujitsu Siemens?
Ako neko moze da mi pomogne, nemam dovoljno iskustva sa loptopovima. Koje su najvaznije stvari koje se gledaju pri kupovini?
[ mizob @ 26.11.2006. 14:36 ] @
Pa po moguctvu ne biras izmedju Dell i FSC, pogledaj da uzmes neki ibm, toshibu, hp.
Gledas ono sto je tebi vazno, tj sve zavisi za kakve ti potrebe treba laptop, i koliko si ogranicen budzetom(ako si ogranicen, pa moras negde napraviti kompromis).
[ Zoran Milovanovic @ 26.11.2006. 14:42 ] @
Treba obratiti paznju na to da taj racunar koji budes kupio, u nekom narednom vremenskom periodu zavrsava posao. A da pri tom mozes platiti njegovu cenu.
Toliko si pitao, toliko sam ti rekao.
[ alekss @ 26.11.2006. 16:06 ] @
Najbolje je da ako se već ne razumeš u notebooks - da nadješ nekog ko se ZAISTA razume i da ti da savet - u skladu sa tvojim finansijskim mogućnostima i potrebama. Kvalitet notebook-a zapravo ne definišu stvari koje laici najčešće gledaju, a to su veličina ekrana i proizvodjač procesora - to su tipične greške koje puno koštaju, jer kod notebook-a je jedino ispravljanje pogrešnog izbora u startu zapravo zamena celog notebook-a, za razliku od desktopa gde se korekcije ipak mogu napraviti nakon kupovine.

Stoga - obrati pažnju na chipset, na grafičku kartu, na kvalitet tastature, na kvalitet izrade samog notebook-a itd.

To su stvari koje su ti mnogo važnije nego da li je u laptopu Intel ili AMD (bez ulaženja u polemiku oko toga šta je bolje).

Kao što rekoh ranije, još važnije je da li je chipset SiS, Via, Intel ili ATi - a po pravilu SKORO NIKO TO I NE POGLEDA. Na žalost.

Pozdrav!
[ McKracken @ 26.11.2006. 21:14 ] @
Citat:
na kvalitet tastature, na kvalitet izrade samog notebook-a itd.


Potpisujem! :)

Ako je tastatura losa, mozes da uzmes i bacis ceo laptop. Takodje, i touchpad moze da bude presudan.
[ Brotherhoods20 @ 28.11.2006. 17:47 ] @
Slažem se. Šta mislite o sledećoj konfiguraciji?

Asus A3000Fc Duo Core Yonah T2300E 1.6GHz, FSB 667, 2MB cache, 512 MB DDRII, Intel 945GM, 15" XGA (1024x768), 80GB HDD, integrirana VGA Intel 64MB (shared 128MB), 8xDVD +/- RW Dual Layer, Li-ion 8 cell baterija, fax modem, LAN, 4xUSB 2.0, Firewire, IRDA, COM port, 4-IN-1citac kartica, WLAN 802.11b/g, Video Camera 1.3M integrated, 328x28 8x27-38 mm (WxDxH), 2.65 kg, USB opticki mis i torba.

sve to za 1100e. A moze i na kredit do 3 godine?

Ili pak nešto poput ovoga?
HP Compaq nx6310 T1350 15.0 512/60 PC, Intel Cole Solo T1350 (1.86GHz, 2MB, FSB 533MHz), Mobile Itel 945GM Express, 512MB DDR2, 60 GB (5400 ot./min=, 15" XGA BrigtView 1024x768, DVD+/-RW SuperMulti DoubleLayer, Intel Graphics Media Accelerator 950, 128MB, WLAN 802.11g, LAN 10/100; modem 56k, Bluetooth, 2x USB 2.0, RJ-45/RJ11, VGA, Firewire, external microfon, 1x PC Card slot type I/II, 6-cell Li-ion battery, 2.8kg, 30 x 329 x 267 mm, 1 godina garancije, Free Dos?

isto moze na kredit a kosta nekih 999 E?
[ alekss @ 28.11.2006. 21:53 ] @
1. ASUS ne pravi dobre laptopove / iako se puno trude u poslednje vreme. A i cena od 1100 eur ne zvuči baš... Mada, iskreno .. nisam video lično ovaj laptop, pa uzmi moj komentar sa rezervom.
2. Da li želiš laptop sa 15" i CoreSolo procesorom? HP pravi neke solidne laptopove. NX serije nije jedna od tih :)


pozdrav
[ mizob @ 28.11.2006. 22:28 ] @
Citat:
Brotherhoods20:
Ili pak nešto poput ovoga?
HP Compaq nx6310 T1350 15.0 512/60 PC, Intel Cole Solo T1350 (1.86GHz, 2MB, FSB 533MHz), Mobile Itel 945GM Express, 512MB DDR2, 60 GB (5400 ot./min=, 15" XGA BrigtView 1024x768, DVD+/-RW SuperMulti DoubleLayer, Intel Graphics Media Accelerator 950, 128MB, WLAN 802.11g, LAN 10/100; modem 56k, Bluetooth, 2x USB 2.0, RJ-45/RJ11, VGA, Firewire, external microfon, 1x PC Card slot type I/II, 6-cell Li-ion battery, 2.8kg, 30 x 329 x 267 mm, 1 godina garancije, Free Dos?

isto moze na kredit a kosta nekih 999 E?


Imas hp nx7400, identicna konfiguracija, sem sto je wide monitor, jedan usb vise, i tezina je 2.56, za 800-950e, zavisi kako gde uspes naci.

Citat:
alekss:
2. Da li želiš laptop sa 15" i CoreSolo procesorom? HP pravi neke solidne laptopove. NX serije nije jedna od tih :)
pozdrav


Odakle ti to molim te? Ja mislim da za 1000e nemogu da dobijem laptop kao sto je ovaj iznad sto sam preporucio, naravno da mi ne sluzi da igram igrice, te grafika ovo ono, vec pricam o kvalitetu izrade i performansama u windowsu/surf/dvd/NetBeans, i izuzetno sam zadovoljan, mada svako ima svoje misljenje i prednosti kojima pridodaje znacaj pri odabiru.
[ pavleee @ 29.11.2006. 08:56 ] @
Iskoristio bih pokrenutu temu da i ja postavim pitanje u istoj oblasti a koje mene muci. Kao prvo reci cu da sam sretni vlasnik IBM r50e i mislim da je IBM zakon sto se tice laptopova. Odlicna izrada, pouzdanost u radu itd...
No, posto ne mogu da nedjem jeftini IBM laptop, a da to ne bude Lenovo, a to je ono sto trenutno trazim; razmisljam se izmedju jedne Toshibe i jednog Acera. Gotovo sam uzeo Toshibu kad sam naisao na Acera kod koga je za nesto manje para bila solidno jaca konfiguracija. Ipak ne bih da uzmem Acera pa da me zaspe sitnim nedostacima koji ce mi ici na zivce. Ima li neko iskustva sa ovim proizvodjacima?
[ lancia88 @ 29.11.2006. 09:30 ] @
Pozdrav,

pa umes li prvo da procitas sve teme koje imaju slicne potrebe za analizom proizvodjaca pa da tek onda postavis pitanje? Da samo ukucas rec "toshiba" u polje Pretraga, nasao bi interesantan podatak da su Toshiba i IBM po svemu veoma slicni ne uzimajuci u obzir osobenosti svakog od tih proizvodjaca. To ukratko znaci da u oba slucaja skuplje placas za nominalno slabiju konfiguraciju od konkurencije. To ide naustrp kvaliteta, odnosno, kod ova dva proizvodjaca se placa upravo pouzdanost i kvalitet, tradicionalne kategorije u kojima vladaju nad ostalima. Da li ce im se i kada prikljuciti, recimo, HP, to je vec sasvim druga prica ali ostali proizvodjaci moraju da traze svoju klijentelu u politici nizih cena, pa tako i Acer. Malo procitaj sve sto je na ovom forumu napisano pa ces vec sam sebi zvucati neozbiljno kada u istoj poruci konstatujes da je IBM zakon za laptopove (jer si, eto, imao jedan primerak i njime si bio zadovoljan) i pitas ima li neko iskustva sa Toshibom a jos se, za slag na torti, dvoumis izmedju Toshibe i Acera. Nesto je tu nelogicno, jel' da?

Zato, ako zelis biti ozbiljno shvacen bilo gde, pa i u virtuelnom svetu, izbegavaj apsolutne konstatacije iza kojih mora stajati neprikosnoveni relevantni autoritet kao sto je to "ma to i to je zakon". Ja sam, naprimer, progurao kroz ruke mnostvo laptopova, u svojoj firmi ih imam jednako koliko i stonih konfiguracija (vlasnik sam, dakle, placam ih iz svoje zarade pa dobrano razmisljam sta mi je za pazariti, jeftinije ili "skuplje"), i opet se ne bih usudio da konstatujem da je iko zakon. Naravno, za sada vec duze vreme stabilno se izdvajaju ova dva proizvodjaca ali to ne znaci da svakim novim modelom konkurencije nisu ugrozeni barem izjednacavanjem sa pojedinim modelom pa ih drzi na tronu u tom slucaju samo kontinuitet jer ne moras gledati u pasulj koji ce im model biti pouzdan i dobar a koji ne.
[ pavleee @ 29.11.2006. 10:12 ] @
Citat:
lancia88: Pozdrav,

pa umes li prvo da procitas sve teme koje imaju slicne potrebe za analizom proizvodjaca pa da tek onda postavis pitanje?

Da procitam sve teme? Procitao sam par tema, kao sto vidis pitanje sam postavio u sred citanja jedne od njih. A i zar nije jednostavnije da postavim pitanje i dobijem od nekoga ko je 'dobre volje' da odgovori nego da iscitavam sve teme koje pronadjem na rec 'toshiba'.

Citat:
lancia88: Malo procitaj sve sto je na ovom forumu napisano pa ces vec sam sebi zvucati neozbiljno kada u istoj poruci konstatujes da je IBM zakon za laptopove (jer si, eto, imao jedan primerak i njime si bio zadovoljan) i pitas ima li neko iskustva sa Toshibom a jos se, za slag na torti, dvoumis izmedju Toshibe i Acera. Nesto je tu nelogicno, jel' da?

Uopste ne razumem sta si hteo da kazes u ovoj recenici. Sa IBM-om sam imao iskustva, sa toshibom i acerom nisam. To da je IBM zakon je moje misljenje na koje imam pravo. Nisam ocekivao da ce se neko toliko iznervirati oko toga.

Citat:
lancia88:
Zato, ako zelis biti ozbiljno shvacen bilo gde, pa i u virtuelnom svetu, izbegavaj apsolutne konstatacije ....


Dovoljno sam ozbiljno shvacen tamo gde mi je to potrebno.

U svakom slucaju hvala ti na iscrpnom odgovoru i slobodno mogu reci da si mi pomogao u odluci, ali zaista ne razumem jarost u tvom obracanju.
[ lancia88 @ 29.11.2006. 13:32 ] @
Pozdrav,

nema ama bas nikakve jarosti u mom odgovoru, ne ovom, vec uopste, to ni Pretragom ne mozes pronaci :)

Sve sto sam napisao sluzi u svrhu razumevanja kako funkcoinise forum i cemu sluzi forumska arhiva. Jedino sto je mimo toga napisano odnosi se na poredjenje IBM/Toshiba Vs svi ostali, i na preporuku za vlastito pozicioniranje u ozbiljne ili neozbiljne diskutante. Da sam imao jarosti u sebi kada sam pisao odgovor, jednostavno bih pobrisao poruku uz upucivanje na Pretragu shodno Pravilniku po kome ne ponavljamo pitanja koja su vec prezvakana, a posebno toliko puta. Dakle, tako bi stajale stvari u tom slucaju ali slucaj nije takav. Jednostavno, da bi bio ozbiljan diskutant, imas uputstvo u mojoj prethodnoj poruci a za sve ostalo koristis se najpre Pretragom iz koje izvuces ono sto je interesantno pa kada steknes odredjene vizure, postavis pitanje za detalje koji nisu pomenuti ili su nedovoljno pomenuti. Prosto je u sustini.
[ Fuzz @ 29.11.2006. 13:59 ] @
btw IBM=Lenovo...
[ Brotherhoods20 @ 29.11.2006. 14:14 ] @
Ajde o čemu vi raspravljate, ja sam postavio temu! :) Dajte, baš mi treba sad pomoć?






[ Fuzz @ 29.11.2006. 14:24 ] @
Dati 1100 eura za Asus-a sa integrisanom grafikom, 1024x768 displejom i pola giga rama? Potpuno suludo...
[ Brotherhoods20 @ 29.11.2006. 14:34 ] @
Evo Packard-ovog modela nx7400,


CPU: Intel Pentium CoreDuo T2400+ 1.83GHz 2MB-L2Cache
Cipset: Intel 945GM Express
RAM: 1GB DDR2 667MHz (maks. 4GB)
HDD: 100GB SATA 5400rpm
Monitor: 15.4" WSXGA+ 1280x800 TF LCD
Baterija: 6cell Li-Ion (3.5h)
Opticki Drajv: DVD RW DualLayer LightScribeFX
Grafika: Intel GMA 950 UMA 224MB-shared
Audio: PremierSaound audio/speaker ( ADI1981HD HD)
Zvuk: 16-bit Sound Blaster Pro compatible, 24bit DAC
Modem: 56k v.92 modem/fax
LAN: Broadcom 10/100 NIC Ethernet PCI Express
Wireless: 802.11a/b/g wireless lan
Bluetooth: v2.0

Masa: 2.8kg
Dimenzije: 357 x 260 x 30 mm

On je oko 1000 eura?
[ Fuzz @ 29.11.2006. 14:44 ] @
To je mnogo bolja varijanta. Iako mislim da ga je moguce naci i nesto jeftinije...
[ deki77 @ 29.11.2006. 15:02 ] @
Citat:
Fuzz: Dati 1100 eura za Asus-a sa integrisanom grafikom, 1024x768 displejom i pola giga rama? Potpuno suludo...

Ja sam pre 3 nedelje uzeo lap-top za 66900din...(ne meni)
ASUS A6000, dual core, 1,7GHz, 512mb/ram DDR2,6 ili 8cell Li-Ion,ATI X1600,hdd 80GB,Monitor 15.4"
da nepominjem Wireless,Bluetooth,4x USB,IEE,čitač SD kartica,TV out...itd.Nemogu baš svega da se setim..kod mene je bio pola dana...
Umesto kamere ima mikrofon...ali je u odnosu na tu konfiguraciju(koja ima web-cam) znatno jači...
2god. garancije,na bateriju 1god,mause logitec,torba,dosta programa..(dodatci)...bez OS-a
[ bladeruner @ 29.11.2006. 20:05 ] @
Hocu da kupim sledeci laptop:

HP compaq business notebook nx6310
-EY501es-winxphome-intel core duo processor t2050
-15,0 xga brightview-512mb,667mhz,ddr2,1 dimm
-80gb 5400 rpm hdd-dvd+/-rw dl sm drive
-intel 802,11 a/b/g MOW2-integrated bluetooth module
garancija 12 mes.

.......za 63000 din ........


sta mislite o tome?????
ima li koja bolja ponuda?????


dajte savete posto nemam pojma o laptopovima :)

[ mizob @ 29.11.2006. 20:54 ] @
Citat:
bladeruner: Hocu da kupim sledeci laptop:

HP compaq business notebook nx6310
-EY501es-winxphome-intel core duo processor t2050
-15,0 xga brightview-512mb,667mhz,ddr2,1 dimm
-80gb 5400 rpm hdd-dvd+/-rw dl sm drive
-intel 802,11 a/b/g MOW2-integrated bluetooth module
garancija 12 mes.

.......za 63000 din ........


sta mislite o tome?????
ima li koja bolja ponuda?????


dajte savete posto nemam pojma o laptopovima :)


Ponuda od deki77 ne izgleda lose za one kojima je vazna neintegrisana grafika, iako mi nesto Asus ne uliva posebno poverenje u laptop racunare, mislim da je veoma povoljna konfiguracija.

A ova tvoja, pa u redu je ona, sem sto meni licno smeta sto nema wide monitor, sto je stvar izbora licnog. I dodao bi jos 512 rama i to bi bilo to, inace je ostalo ok, hp kao brend je po meni ok, i cini mi se da je snizio cene, sve vise ljudi vidim da se dvoumi oko njega.
[ bladeruner @ 29.11.2006. 21:13 ] @
a ima li nesto drugo sto mozes da preporucis sa otprilike tom cenom?



[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 30.11.2006. u 14:50 GMT+1]
[ JOJO847 @ 30.11.2006. 13:55 ] @
Citat:
HP pravi neke solidne laptopove. NX serije nije jedna od tih


Po čemu su samo solidni i po čemu si zaključio da nx serija "nije jedna od njih" ?
[ mizob @ 30.11.2006. 16:39 ] @
Citat:
JOJO847: Po čemu su samo solidni i po čemu si zaključio da nx serija "nije jedna od njih" ?
:)


Mozda zato sto nx serija nema neki poseban ugao gledanja, mada to uopste ne vidim kao neku manu, necu koristiti laptop da gledam pod uglom od >120 stepeni, ili manjim od 60, kako god pogledas, rekao bih da je ugao gledanja losiji od jeftinih lg, acera i ostalih, mada kome je to bitno..Nek ne uzme tu seriju.
Ili mu se mozda pak naziv serije NX ne svidja :)
[ Fuzz @ 30.11.2006. 18:49 ] @
nx serija obuhvata prilicno siroku paletu notebook masina...okarakterisati sve nx racunare kao prosecne ili sa upitnim uglom vidljivosti monitora je malo neozbiljno...
[ mizob @ 30.11.2006. 20:25 ] @
Citat:
Fuzz: nx serija obuhvata prilicno siroku paletu notebook masina...okarakterisati sve nx racunare kao prosecne ili sa upitnim uglom vidljivosti monitora je malo neozbiljno...


Rekao sam da je to jedina mana koju sam ja primetio. E sada, kod nx serija koje sam ja video, za to govorim, izrada je ista, jedino sto imaju wide i obicni od 15" ekrani, pa je s tima i razmera drugacija, dok je ostalo sve POTPUNO isto, pa cak i monitor.
[ Fuzz @ 30.11.2006. 21:10 ] @
Nisi video ovo npr? http://h10010.www1.hp.com/wwpc...2406068-12434686-12406422.html
[ alekss @ 30.11.2006. 21:28 ] @
Citat:
Re: Kupovina Laptopa? pre 1 dan i 6h

Evo Packard-ovog modela nx7400,


CPU: Intel Pentium CoreDuo T2400+ 1.83GHz 2MB-L2Cache
Cipset: Intel 945GM Express
RAM: 1GB DDR2 667MHz (maks. 4GB)
HDD: 100GB SATA 5400rpm
Monitor: 15.4" WSXGA+ 1280x800 TF LCD
Baterija: 6cell Li-Ion (3.5h)
Opticki Drajv: DVD RW DualLayer LightScribeFX
Grafika: Intel GMA 950 UMA 224MB-shared
Audio: PremierSaound audio/speaker ( ADI1981HD HD)
Zvuk: 16-bit Sound Blaster Pro compatible, 24bit DAC
Modem: 56k v.92 modem/fax
LAN: Broadcom 10/100 NIC Ethernet PCI Express
Wireless: 802.11a/b/g wireless lan
Bluetooth: v2.0

Masa: 2.8kg
Dimenzije: 357 x 260 x 30 mm

On je oko 1000 eura?


WSXGA+ 1280x800 ???? ovo je nonsens.

A pitao je neko šta imam protiv NX serije ? Pa nemam ništa - rekao sam da HP pravi neke soldine mašine, ali da NI JEDAN od tih solidnih, dobrih ili odličnih nije bio NX. Samo to. Nemam ništa protiv ta dva slova ni posebno kad stoje, a ni zajedno.

A onaj Asus za 1100 EUR je non-sense par excellance :)

Inače - moje je mišljenje da svako ima pravo da izabere računar po svojoj meri i po predlozima komšija, prijatelja, kolega...

Odličan primer za to je : ja sam neko vreme eto sticajem okolnosti radio u nekoj maloprodaji notebook računara .... i ostalo mi je u sećanju da su neki od najsrećnijih kupaca koje ja pamtim ikada bili zapravo ljudi koji su dolazili sa nekim oglasom iz nekih novina, na oglasu jedna od najgorih mašina koje sam ikada video u svom životu (ajde da budem "politically correct" pa da ne navodim sad baš koja je) ali je na oglasu bilo vešto iskorišćeno to što je laptop u svom imenu imao reč PRO, a cena je bila naravno extremno niska (jer - kao što rekoh mašina je bila KRŠ a to su i proizvodjači znali) pa je u marketing kampanji pisalo nešto tipa ... kupite profesionalni računar po najnižoj ceni... bla bla

Da ne dužim više - ljudi su svi presrećni izlazili iz radnje, kao da su dobili na lotou - a mi prodavci smo se čudili i čudili. I par puta sam pokušao onim simpatičnijima (na prvi pogled) da objasnim onako izokola da možda to i nije najbolji izbor - uvek sam dobijao po nosu malte ne : kao HA!! prodavac hoće da nam podvali !

Tako da - braćo i sestre - kupite ono što vam duša ište i prijatelj savetuje - laptopovi su postali consumer roba - ako se budete pokajali, zamenićete ga!

:)

pozdrav!

PS: u tom smislu - i NX je odličan izbor, kao i svaki drugi :)

[ mizob @ 30.11.2006. 21:35 ] @


Nisam :) , ali opet na toj slicici izgleda da je ista potpuno izrada kucista (:, sem sto je drugih dimenzija, i mislim da bih mogao sa svojih 90kg da stanem ovde gde drzim dlanove i da mu nista ne bi bilo.. Mada nisam bas toliko siguran da to sad uradim, ali ako dobijem tu ideju uslikacu i poslati, i reci da li je bilo neko posledica. :)


@alekss, ajde dobri, mrzi me da se raspravljam pa cu reci da obozavam kanta masine, stvarno uzivam da radim s kantama, onako kad hdd krchi i laptop se raspada, pa ga uvek drzim u mestu, gledajuci da se ne pomeri ni jedan cm.
Nadam se da je covek zadovoljan kad sam mu priznao ovo, evo i ja se lakse osecam :DDDD
[ alekss @ 30.11.2006. 22:11 ] @
@ Zobenica - a što voliš da radiš na kanti, i o kojoj kanti pričaš??? :) Ja nisam spominjao kante, pogotovo ne HP-ove. Možda nisi baš razumeo šta sam napisao, btw.

Ono za WSXGA+ i 1280x800 sam napisao da je nonsens jer je upravo to, kontradiktorno je, ako nisi primetio.

Inače - već nekoliko puta sam do sada rekao da imam dva notebook-a, jedan mi je (ovaj na kome sad radim i pišem, a to je od kuće) HP, a drugi mi je na poslu (dobio sam ga, nije da sam toliko lenj da nosim:) Toshiba Tecra jedna fina. Sad - eto, kad već moram da se pravdam -to je valjda dokaz da ne mrzim HP, jer sam daleko od tih fazona koje inače vidim da neki ljudi na ovom forumu praktikuju - nisam uopšte ostrašćen niti preferiram neki brand posebno iz nekog posebnog ličnog razloga. Jednostavno - mislim da imam dosta iskustva sa laptopovima jer ih GODINAMA koristim i stotine i stotine sam propustio kroz ruke. Samo to. Ne osećajte se uvredjenim stoga - ništa lično.

BTW računar o kome sam pričao u gornjem postu (mislio sam da je jasno) je bio neki AMILO PRO, ne HP.

Cheers

[ Brotherhoods20 @ 30.11.2006. 22:51 ] @
E pa braco, hvala vam u svakom slucaju. Ja sam ipak odlucio da uzmem ovaj nx7400.
Po mojim potrebama mislim da ce mi u potpunosti odgovarati.
Hvala vam jos jednom.
[ mizob @ 01.12.2006. 09:00 ] @
@alekss, pa volim da radim na toj kanti kad onako cekam po 5 min dok hdd tandrche, zar ne volis taj osecaj? Mislim da je jedinstven kod nx serije :D, a da, btw pricam o nx7400 sa core solo t1350(1.86ghz), 1gb rama, 60gb sata, 15.4 wide.
[ Fuzz @ 01.12.2006. 10:20 ] @
Citat:
Milos Zobenica: Nisam :) , ali opet na toj slicici izgleda da je ista potpuno izrada kucista (:, sem sto je drugih dimenzija, i mislim da bih mogao sa svojih 90kg da stanem ovde gde drzim dlanove i da mu nista ne bi bilo.. Mada nisam bas toliko siguran da to sad uradim, ali ako dobijem tu ideju uslikacu i poslati, i reci da li je bilo neko posledica. :)


E jbg...pricao si o displeju - sad pricas o kucistu. Ako ja pocnem o kucistu, ti ces preci na disk...
[ mizob @ 01.12.2006. 10:41 ] @
Citat:
Fuzz: E jbg...pricao si o displeju - sad pricas o kucistu. Ako ja pocnem o kucistu, ti ces preci na disk...


Rekao sam da mu je mana ekran, dok je kuciste izuzetno dobro. Dok ti kazes da je ekran kako gde(ja kazem kod onih sto sam video), e sad, stvarno ne vidim sta ti jos mozes lose da kazes o kucistu?
[ Fuzz @ 01.12.2006. 12:44 ] @
Izgleda da imamo problem u komunikaciji. Ja nista lose nisam rekao ni o kucistu ni o displeju. Samo sam ti ukazao na cinjenicu da ima nx modela sa vrlo kvalitetnim monitorima.
[ mizob @ 01.12.2006. 14:21 ] @
Citat:
Fuzz: Izgleda da imamo problem u komunikaciji. Ja nista lose nisam rekao ni o kucistu ni o displeju. Samo sam ti ukazao na cinjenicu da ima nx modela sa vrlo kvalitetnim monitorima.

Aha, pa verovato imamo problem u komunikaciji. I napomenuo sam iznad, da govorim za modele iz nx serije koje sam video, imaju znaci losiji ugao od nekih prosecnih racunara.
[ Fuzz @ 01.12.2006. 14:32 ] @
A ja ti kazem da se iz toga sto si ti video ne moze izvuci nikakav opsti zakljucak.
[ alekss @ 01.12.2006. 17:34 ] @
Ja ništa ne razumem ko o čemu priča - a čovek je svakako odlučio koji će laptop da kupi - pa ne vidim svrhe da dalje dajem komentare!

Pozdrav svima!
[ Brotherhoods20 @ 01.12.2006. 22:19 ] @
Pa kako da vidis kad su ovi dvojica "zalutali"!
[ Fuzz @ 02.12.2006. 01:40 ] @
Dobio si savet - kupio si racunar...oko cega se ti tacno nerviras?
[ webwizard @ 06.12.2006. 00:17 ] @
sta kazete za ove... (ako imate neko iskustvo)

FS Amilo Pro V3505, Intel CoreDuo 1.6GHz, 15.4", intel 945gm cipset, intel 950gma grafika, 1GB, 80GB, DVDr/rw, modem, wireless... oko 850eur

Toshiba Satellite M100-121 Intel CoreDUo 1.83GHz, intel 945gm cipset, intel 945gm grafika, 512MB, 80GB, DVDR/RW, modem, wireless, bluetooth... oko 920eur
[ rara @ 08.12.2006. 10:00 ] @
Ovaj covek alekss ocigledno ima veliko iskustvo ali izgleda kao da ima i interes da neke proizvodjace hvali a neke diskretno kudi. Za HP seriju NX, koja se kod nas prodaje, je rekao da nije od boljih ali nikako da navede konkretne argumente.
[ mizob @ 08.12.2006. 10:30 ] @
O cemu ti pricas? Covek je rekao totalno suprotno o ovome sto ti pricas, procitaj malo bolje ranije postove iz ove teme.

EDIT by JOJO847: Obrati paznju na pravilo 7



[Ovu poruku je menjao JOJO847 dana 09.12.2006. u 17:08 GMT+1]
[ rara @ 09.12.2006. 09:28 ] @
Evo citiram sta je rekao:
HP pravi neke solidne laptopove. NX serije nije jedna od tih :)
[ mizob @ 09.12.2006. 09:52 ] @
Aha, pa posle je pljuvao po fsc pro, pa sam na to mislio da pricas,a sta ces, ja sam argumentovao mane koje sam uocio kod nx serije, kod onih koje sam video sto je zajednicko, on nije, mozda covek ima neki tik na nx :)
Mada, vec smo rasravljali o ovome pre par dana u ovoj temi cini mi se..
[ alekss @ 09.12.2006. 15:53 ] @
Alo - ljudi, manite se ćorava posla!

Ja kažem ono što mislim, a pošto su svi ljudi podložni tome da greše - tako i moje mišljenje može biti pogrešno, ali me to ne sprečava da kažem ono što mislim.

A mislio sam ovo, ako već toliko o tome polemišete (ne razumem baš zašto je tolike ljude pogodilo to što je tamo neko rekao da ne voli NX seriju) da Vam i objasnim, jer nemam ni PIK, ni TIK, ni TRIP prema "NX-u" nego jednostavno:

Svaki, ali baš svaki proizvodjač notebook-ova (a i drugih stvari) ponekad napravi neki loš proizvod, to se valjda slažemo? Dakle, neki vendori imaju odnos dobar:loš u većem a neki u manjem procentu, ali svi ponekad naprave loš proizvod. To ih automatski ne diskvalifikuje da su LOŠ proizvodjač, sve dok taj odnos nije nekako katastrofalan, kao što je u slučaju nekih vendora. HP kao proizvodjač nije NI BLIZU takvom statusu, i rekao sam više puta da je HP jedan od vodećih proizvodjača notebook računara, skidam kapu, i pozdravljam. To nije sporno. Takodje nije sporno ni ovo:

Svaki, ali BAŠ svaki LOŠ HP-ov računar koji sam video je imao u svojoj oznaci slova "NX". To ne tnači da su SVI NX računari loši - jednostavno znači da je NX serija ta koja HP-u služi za pravljenje i tih LOŠIH (koje inače kao što rekoh SVAKI vendor ima). Stoga, kad HP napravi loš računar, iz ovog ili onog razloga (recimo da im treba računar u nekoj najnižoj cenovnoj klasi) oni ćemu 99.9% dati ime koje će se formirati po sledećem fazonu "NX xxxx".

A svakako, ponavljam, SVAKAKO da nije svaki NX računar loš - eto i sad smo svedoci da ima lepih računara i dobrih koji su u toj seriji. Ali ima i gomila krševa.

Što se mene tiče - ako sam nekog povredio - nije mi to bio cilj i izvinjavam se!

Ako je nekom lakše :
Toshiba kad pravi krš računar - on je u Satellite seriji - evo imate sad da vidite na primer model Satellite L30.
Fujitsu Siemens kad hoće da napravi krš (to njima izgleda nije teško) - skoro sigurno da će se zvati Amilo Pro ili Amilo L (mada može biti i Amilo A, a i Amilo K:)
... itd itd...

No hard feelings people - kao što rekoh, računari su postali potrošna roba, ne treba se toliko vezivati za njih, iako smo tome skloni. Ja sam svoj prvi laptop (bio je to neki Packard-Bell) mazio i pazio kao da mi je dete, a sad posle toliko godina mi treba verovatno 15 min da odlučim da je vreme za zamenu - out with the old, in with the new. I nisam probirljiv što se brandova tiče - danas HP, sutra ... who knows.


[ JOJO847 @ 09.12.2006. 16:07 ] @
Molio bi Vas da se malko smirite jer sa nekim komentarima polako izlazite iz granica lijepog ponasanja sto nije primjereno za forum.Sve se da pitati na lijepi nacin.
nazad na temu!
[ PetarCabunac @ 13.12.2006. 22:45 ] @
Molim sve da mi pomognu.Zeleo bih da kupim neki laptop , ali da na njemu mogu da igram igre , pored ostalog.
Zeleo bih dual core i dobru grafiku i 1 gb rama.Da li tako nesto postoji (i sta) za 900 eura?
[ rara @ 14.12.2006. 10:33 ] @
Mozda eventualno nesto polovno, a za novo treba malo vise para.
[ mizob @ 14.12.2006. 12:52 ] @
Laptop za igre za 900e , pa sve zavisi kakve bi ti igre da igras :)
Ovo sto ti trazis ne mozes da nadjes, najblize tome bi ti bio Acer 5112(valda ti ne smeta novi turion, posto si naglasio duo core) , sem sto ima 512 MB rama, ali to mozes posle da dokupis jos, dok takav slucaj nije za ostale komponente, tacnije graficku i procesor.
I da, s tim mozes igrati i novije igre, ali na medium ili low setovanjima, jer je ipak to slabija graficka, ali opet nije integrisana.
[ PetarCabunac @ 14.12.2006. 19:27 ] @
Lose sam se izrazio, nisam mislio dual core nego 64-bitni,a sve ostalo kao i ranije.
[ PetarCabunac @ 14.12.2006. 19:30 ] @
a sta mislite o ASUS A6KT TURION MT34?
On bi mogao da se nadje za taj novac,a koliko sam video graficka je solidna?
Zeleo bih sledece nedelje da kupim,pa ako ima predloga i sugestija molim da mi pomognete.
[ rara @ 14.12.2006. 19:58 ] @
Taj Asus ima chipset ( SIS 756 + SIS 964L ) za izbegavanje ali je jeftin.
[ PetarCabunac @ 14.12.2006. 21:23 ] @
Sta znaci taj chipset ( SIS 756 + SIS 964L ) ?
Ja se ne razumem bas najbolje.Koliko to meni kao korisniku znaci?Hoce se kvariti ili sta?
[ mizob @ 14.12.2006. 21:45 ] @
To znaci nemoj bolje to uzimati, ja sam ti rekao iznad 64bitni za taj novac otprilike, sem sto ima 512 rama, ali to mozes nadograditi kad god pozelis.
Mozes da nadjes i neke slabije modele, mada oni ti nece biti 64bitni, mislim da ti je najjeftiniji 64 bitni acer 5102 i fsc , mada oba imaju integrisane grafike, dok 5112 ima neitregrisanu, i skuplji je nesto od 5102wlmi.

Pogledaj ta 2 acera , mislim da bi ti najvise odgovarali, po zahtevima koje si rekao.
[ onlinefighter @ 15.12.2006. 13:41 ] @
Pozdravljam sve na forumu. Zelim samo da dodam na iznetu konstataciju: mnogo lepo opisano i u potpunosti se slazem!!

Mislim Alekss komentar

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 15.12.2006. u 16:13 GMT+1]
[ mizob @ 15.12.2006. 17:06 ] @
Na koju konstataciju? Mine? Ako je mine, bila bi i duza i opsirnija da me ne mrzi kucati, smrzli mi se prsti tada bili :)
[ deki73 @ 17.12.2006. 20:09 ] @
Sta mislite o polovnom racunaru aser 5601 (core duo 2050, 1Gb ram, 80 Gb HD, ati x1300...) za 700-ak eura?
Hvala unapred
[ Brotherhoods20 @ 18.12.2006. 00:00 ] @
Ljudi, kupio sam LG-ev laptop.
Fenomenalan je!
U konfiguraciji sam narucio YONAH dual T2400 (1.83GHz, 2MM).

Ali postoji problem, sad u sistemskoj konfiguraciji za procesor ne pise:
" YONAH dual ..." nego (" Intel Genuine 1.83...") ?

Šta to treba da znači? Ja za ovakav procesor nijesam još čuo?
[ mizob @ 18.12.2006. 08:51 ] @
Pa to ti pise ono sto si kupio, kupio si CoreDuo, i tako ti pise u system properties, to ti je najnormalnije, meni za Core Solo pise isto to, sem sto je jos pored navedena oznaka procesora, sto bi u tvom slucaju trebalo biti T2400. E sad, ako si mislio da je to 64bitni procesor pogresio si, postoji ti CoreDuo i Core2Duo, ovaj prvi nije 64bitni, i ima oznake T2xxx, dok drugi jeste 64bitni i ima oznake E6xxx.
Btw, mislim da si pogresio temu.
[ rara @ 18.12.2006. 09:24 ] @
Mozda ovo pomogne sa oznakama
Intel® Core™ Duo Processor T2300e / T2400 / T2500 (1.66 to 2 GHz, 667 MHz FSB, 2 MB L2 cache), or Intel® Core™2 Duo Processor T5500 / T5600 / T7200 / T7400 (1.66 to 2.16 GHz, 667 MHz FSB, up to 4 MB L2 cache)
[ Brotherhoods20 @ 18.12.2006. 12:25 ] @
Ne brate, i jedan i drugi su Core Duo T2400 (1.83GHz, 2MB, FSB667), nego posto sam ja narucio YONAH procesor, a stigao mi je GENUINE? E sad, u cemu je razlika izmedju ta dva procesora? Sta da radim, da li da vratim laptop ili ne?
[ Fuzz @ 18.12.2006. 12:32 ] @
Genuine oznacava da se radi o originalnom Intel procesoru...nema veze sa vrstom jezgra...
[ mizob @ 18.12.2006. 15:44 ] @
Citat:
Brotherhoods20: E sad, u cemu je razlika izmedju ta dva procesora?


To oznacava kao sto je receno dati procesor, sad sto tu ne pise coreduo, jer ti zelis da to pise jbg, e sada, ako bas zelis da se uveris da je to to sto si kupio, posto vidim da ne verujes kad lepo se ovde napise da je to "Genuine" oznaka za taj CoreDuo, uzmi neki program ( npr Everest) i u njemu lepo iscitas do detalja sve inforamcije o tvom laptopu, pa ces se tu uveriti i koji procesor imas.



Citat:
Brotherhoods20: Sta da radim, da li da vratim laptop ili ne?


Zbog toga sto si rekao, nema potrebe da ga vracas, kad si dobio ono sto si narucio, a to ces proveriti u programu koji sam ti naveo par cm iznad u ovom odgovoru.
[ Brotherhoods20 @ 18.12.2006. 19:01 ] @
Ok, hvala drugari! Provjerit cu...
[ Sephiroth? @ 19.12.2006. 19:15 ] @
Usput jos jedno pitanje, sta mislite o Acer-u, planiram kupiti nesto iz budget klase, mozda aspire 5101 sa:
AMD Turion 64 2.0GHz,
512MB DDRII RAM-a,
60GB HDD-a,
ATI Xpress X1100 chipset
DVD-RW i ostalo nevazno...

Sto me brine je integrisana X1100 graficka karta sa 128MB shared memorije... Sve ovo za nekih 750€... Znam da ovo nije stvar za gaming, ali generalno zanima me samo kolike su ustvari njegove graficke mogucnosti? Half-life 2 na sa medium detaljima? Koliko su skuplji malo jaci laptopi, sve do nekih +100€, i kolika je dobit u performansama (gaming)? Thx in advance...

P.S spominjali ste kvalitet tastature, pa valjda necu za 750€ dobiti tastaturu kojoj otpadaju tipke?
[ Zoran Milovanovic @ 19.12.2006. 19:49 ] @
Ja cu samo reci da ces mnogo platiti ako ga kupis po toj ceni, realna cena mu je ispod 700evra odnosno oko 670evra. I da jos nesto, taj racunar ima malo vecu potrosnju, znaci baterija krace drzi i dosta se greje.
[ mizob @ 19.12.2006. 20:00 ] @
Citat:
Sephiroth?: Usput jos jedno pitanje, sta mislite o Acer-u, planiram kupiti nesto iz budget klase, mozda aspire 5101 sa:
AMD Turion 64 2.0GHz,
512MB DDRII RAM-a,
60GB HDD-a,
ATI Xpress X1100 chipset
DVD-RW i ostalo nevazno...

Sto me brine je integrisana X1100 graficka karta sa 128MB shared memorije... Sve ovo za nekih 750€... Znam da ovo nije stvar za gaming, ali generalno zanima me samo kolike su ustvari njegove graficke mogucnosti? Half-life 2 na sa medium detaljima? Koliko su skuplji malo jaci laptopi, sve do nekih +100€, i kolika je dobit u performansama (gaming)? Thx in advance...

P.S spominjali ste kvalitet tastature, pa valjda necu za 750€ dobiti tastaturu kojoj otpadaju tipke?


Pa acer je dosta povoljan sto se tice odnosa kvalitet/performanse, sa tom grafikom se neces naigrati, imas dosta tema u koima je diskutovano o grafickim u laptopovima, ova ti je jedna od njih i mislim da ce ti dati odgovor na tvoje pitanje http://www.elitesecurity.org/t228928-0#1365972
, a sto se tice da li ces se naigrati, nikad nisam igrao hl2 nit znam sta zahteva pa ti na to necu odg

Mozda mozes da nadjes za 850e neki laptop sa neitegrisanom, moja preporuka za tvoje potrebe bi bila acer 5112wlmi u slabijoj varijanti, al on je nesto skuplji.

Sto se tice tastature, pa nece ti otpadati tipke(ako ne lupis iz sve snage metalnim delom kaisa po tastaturi kao ja, pa ti otpadne tipka, ali hvala bogu nije pukla pa sam je nekako vratio posle 10 min na mesto i nista se ne primeti, mozda je u tome razlika ) Pa jesi kuco npr nekad za tasturom onom plasticnom najjeftinijom od ~5e i nekom skupljom od ~30, pa onda primetis veliku razliku. I uvek bi dao odredjen veci novac za bolju tastaturu nego neku od komponenti.
[ vaske555 @ 04.01.2007. 13:09 ] @
Imam Acer-a Aspire 5000, jos od letos uzeo sam ga za male pare i za sada se odlicno pokazao, mane su mu jedino kratko baterija drzi i stvarno se jako greje... ali za te pare bolje nema...
Da imam kesa kupio bi IBM, to su najgadniji lapovi, ali brutalne masine, i baterija im drzi po sest sati ladno...
[ nemisis @ 11.01.2007. 09:21 ] @
imam toshiba a100-192, kupio ga u 11mjesecu
...2.0CoreDuo
x1600ATI 256MB
512MB 667Mhz
15,4truebright 1280x800
100GB HDD
DVD RW
Wifi
Bluetooth


...jako sam zadovoljan, dao 9800kn 1€=7,4kn

po meni ako mozes uzmi toshibu
[ drgajic12 @ 11.01.2007. 15:02 ] @
Nisam hteo da otvaram novu temu nego cu vas pitati nesto u ovoj jer se isto odnosi na kupovinu laptopa.
Razmisljao sam da kupim polovan laptop do 500e ali necu da kupujem iz oglasa,nego me interesuje ako neko zna neku radnju koja prodaje polovne laptopove jer je ipak tako sigurnije nego iz oglasa.
-Jel velika razlika kod monitora laptopa izmedju 15'' i 17''?
A zainteresovali su me na http://www.***** oni uvoze(po onom sto sam dosad procitao) najraznovrsnije proizvodjace a daju na povoljne kredite.Najvise me zainteresovao
-MSI L710X-036EU
TurionMT-30 64-bit 1.6GHz, 512MB, HDD60G, 17" Glare WidedXGA, DVD-RW, Wlan, ATI X200(128Mb), Modem, LAN 10/100, Card reader, FireWire, TV-out, 3,1kg, Garancija 2 godine
Cena 730e
-Po meni je ovo mnogo dobra masina za ove pare,ali nigde nisam procitao da neko pise o msi laptopovima.Zasto?Jesu li losi ili sta?

[Edit by StORM48: Zabranjeno reklamiranje na forumu. Pročitaj Pravilnik.]

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 11.01.2007. u 18:06 GMT+1]
[ nije @ 20.03.2007. 22:40 ] @
Totalno ste me sludeli!
Pokusavam vec mesec dana da se odlucim koji laptop cu da kupim i taman nesto smislim kad cujem 1001 pricu kako bas taj ne valja. S' obzirom bih ga koristila za neke od ne zahtevnih programa jedino po cemu mozete da se orijentisete su neke malo novije igrice. Ne pitajte koje jer nisam u toku s obzirom da je moj sadasnji kompjuter za muzej. Zato vas molim da mi pomognete i konkretno odgovorite na neka moja pitanja.


Dell, IBM, Acer, Toshiba, Fujicu, Asus - zasto da i zasto ne
Koliko mi je bitno Core duo i Core 2 Duo za igrice
Da li mi je dovoljno 512 MB ram
Koju graficku preporucujete
Da li je jako bitan broj obrtaja hard diska (5400 ili 7200)

I naravno svaki savet po pitanju modela, stvari na koje bi trebalo da obratim paznju ili sta god pisite.

Hvala!!!
[ juki @ 21.03.2007. 12:32 ] @
Pozdrav Ljudi
Recite mi molim vas preporuku za laptom koji laptop ima naj bolju bateriju,znači da dugo traje,interesira me koja firma je u pitanju,gledao sam malo ponude na netu,netko nešto nudi,samo naravno koliko novca toliko u glazbe.zanima me koji je dobar omjer cijene i kvalitete.Što kupiti u današnje vrijeme,jer zaista je izbor ogroman.Hvala unaprijed svima.
[ DarkHorus @ 21.03.2007. 13:25 ] @
kupovina lap-topa je vrlo skakljiva. pogotovu preporuka oko kupovine. narocito ako se uzme u obzir cinjenica da svaki ima svoje "prednosti" i "mane" - sto ce reci - ovaj ili onaj procesor, kolicinu memorije, "jacinu" baterije (koliko moze da radi na bateriju), graficku karticu, OS koji dolazi na njemu.... previse je faktora da bi se bilo koji apriori mogao preporuciti.
mozda u nekom ima sve povoljno za korisnika sa aspekta onoga sta ce biti "terano" na njemu, ali je npr. baterija slabija strana. ili npr. graficka: ja LICNO nikada ne bih uzeo sa Intel integrusom. isto tako i sto se tice OS-a na njemu. isto ne bih nikada uzeo lap-top na kojem je Win u bilo kojem obliku. Ne placa mi se nista iz M$ kujne. Ili Linux (a svakako bih ga vozio na lap-topu) ili free DOS.
tesko je sve sastaviti, ali moraju se ipak neke stvari postaviti na vagu i - 3 puta premeriti sve !

pozdrav
[ juki @ 21.03.2007. 14:23 ] @
Je u Pravu si dobro kažeš,netko kaže uzmi Asusa netko opet kaže nemoj njega on ne valja bolje ti je npr.HP ,sve je to tu negdje sto si već rekao netko ima nešto bolje dali bateriju netko grafiku netko procesor....ali mislim da je vrlo bitan cjenovni rang,to je vrlo bitno jer nije isto uzeti nootebook za 600 eura i 1000 ili 1500 eura tu je razlika,to se osjeti.
[ PetarCabunac @ 21.03.2007. 15:04 ] @
Ja sam dosta trazio onaj laptop koji ce mi sluziti za igranje(prvenstveno) i rad.
Uzeo sam ASUS A6Q00kt : AMD Turion 64 1800+ , 1GB RAM-a , ATI X1600 512MB i 80 HD.
Ni jedna jedina igra(cak i najnovije) mi nije ni stucnula.Ja sam prezadovoljan , ali mu je OGROMNA mana to sto mu baterija traje ako radis u word-u traje oko 1,5h , a u igri oko 45 min.
I naravno mana je sto se ne dobija OS , pa je prelazak preko granice moguc samo uz kupovinu novog OS-a ili sa praznim HD-om.Naravno tu je i linux , kao dobro resenje.
Nadam se da je ovo nekome pomoglo.
[ juki @ 21.03.2007. 20:50 ] @
Naravno da si pomogao svaka je pomoć dobro došla evo baš vrtim po netu gdje što o laptopima tko što nudi?...cijene,
Mene samo zanima da na njemu recimo bude dosta dugo baterija,igre mi nisu bitne jer ih u opće ne igram,meni i odgovara da u samom pc nije inst ni jedan operativni program,ali se stalno dvoumim između intela i AMD 64 bit.procesor da ili ne?Ne znam koliko je on bolji od običnog?
Na jednomm sam sam laptopu NEC radio on je bio 1,6 intel i mislim 256 rama,on je bio spor užasno nikako podić sistem možda je star oko 2,5god,to je bilo koma.
Kakva je Firma Benq ili LG dali netko zna nešto o njima?
[ mizob @ 21.03.2007. 21:37 ] @
Pogledaj www.notebookreview.com, mislim da ti naziv sve govori.

A ko sta tacno nudi, zabranjeno je reklamiranje tako da...

Benq, nisam video laptop na nasem trzistu ove firme, dok LG bi rekao da spada u donji deo ponude(mada rekao bih da estetski ima lepe modele).

Ako ne znas da li je 64bitni bolji od 32bitnog, sumnjam da imas potrebu za 64bitnim, pa bih rekao da razliku u ceni mozes da das na nesto sto ce ti biti korisnije.

Ne znam sta moze da ima 256 rama, i da ne bude sporo sa XP-om.
[ alagor2000 @ 22.03.2007. 05:27 ] @
kupi acer turion x2 64 bita i da te Bog vidi :))))
[ juki @ 22.03.2007. 08:30 ] @
Kakav je on jesi zadovoljan s njim?hajde mi reci model koji imaš.
[ pavleee @ 23.03.2007. 10:01 ] @
Ja vec sest meseci koristim Acer Aspire 5101 turion 64 i prilicno sam zadovoljan. Brz je, stabilan, a i baterija mu drzi sasvim solidnih dva i po sata; obzirom da sam po forumima primetio da se to zamera Aceru kao slaba tacka. Monitor je fantastican, daleko je bolji od mog prethodnog IBM-a ili cak od nekih skupljih HP-ovih modela koje sam imao prilike da vidim. Finalna izrada nije kao kod IMB-a ili toshibe, naravno. Koriscena je jeftinija plastika i tastatura je slabijeg kvaliteta. Ali sto se tice odnosa kvalitet - cena, mislim da vredi svaku paru koju je placen. Slicna konfiguracija kod IBM ciji sam inace ja poklonik kosta daleko skuplje.

Pozdrav
[ juki @ 23.03.2007. 11:04 ] @
Hej ljudi hajde mi recite našao sam na firmu dell što kažete za njih,meni je naj bitnije da baterija traje dugo,tamo piše 4h to mi je malo ne stvarno što vi mislite ako je u prosjeku laptop 2 ili 2,5h,

evo tu piše spec.
• Procesor: Intel Core Duo T2050 1.60GHz (2MB cache)
• Zaslon: 15.4" WXGA TFT 1280 x 800
• Grafički sustav: ATI Mobility Radeon X1400 128MB do 256MB
• Radna memorija: 2x 512MB DDR2 533MHz (proširivo do 2GB)
• Tvrdi disk: 80GB SATA
• Optički uređaj: DVD RW DL
• Dimenzije: 356 x 265.5 x 36 mm
• Masa uređaja: 2.8 kg
• Jamstvo: 12 mjeseci
• Baterija: 4:20 h
• Operativni sistem: FreeDOS
• Modem: da
• Mreža: da (LAN)
• Bežična mreža: da (802.11g)
• Audio ulazi/izlazi: da
• USB podrška: 4 x USB 2.0
• FireWire: da
• VGA izlaz: da
• TV out: da
• Bluetooth: da
• ExpressCard: da
• Čitač kartica: da (5-u-1)
[ Fuzz @ 23.03.2007. 11:53 ] @
Pa, 4h i 20 min nece izdrzati sigurno tako da...inace deluje kao korektna masina, sve zavisi za koliko je casha mozes dobiti.
[ Miroslav Jeftić @ 23.03.2007. 11:57 ] @
Uvek se može dokupiti jača baterija (mada će da košta). :) Takođe ne verujem da će da izdrži četiri i po sata.
[ mizob @ 23.03.2007. 12:07 ] @
Pa vidi, zavisi koliko celija ima baterija, uglavnom su 6 celija, ima i sa manje, ima i sa vise.
Zatim zavisi ti i sta radis, kao igras neku hardcore igru, drzace ti ~upola manje baterija, dok npr ukoliko slusas muziku, kuckas text baterija ce da drzi ~duplo vise nego da igras igru, zatim veliku uticaj ti ima da li je wireless ukljucen, jacina osvetljenja monitora.
Kad sve to pogledas, jedna baterija u najzahtavnijim uslovima moze da drzi <1h, a da npr u najpovoljnijim uslovima(tamo gde se najmanje trosi baterija) drzi >3h.
4h:20 min, pa eventualno ako je baterija 9 celija, i ne radis nesto sto trosi toliko energije, smanjis skroz osvetljenje, pa bi mozda i izdrzala toliko.
[ juki @ 24.03.2007. 19:12 ] @
Ne igram ja igre ne volim se igrati to me živcira,to je za mene gubljenje vremena.
Uglavnom neko piskaranje u wordu,ponekad surfanje netom,umnožavanje DVD filmova,ništa posebno.
U svakom slučaju hvala svima na pomoći savjeti zlate vrede.Pozdrav Svima.
[ ober @ 27.03.2007. 18:01 ] @
tokom sledecjih dana trebalo bih da se odluchim za laptop pa rekoh da vas priupitam za savet ...
laptop mi treba najvishe za fax i ispite gde ce se raditi autocad i matlab (shto znachi minimum 512 mb memorije al ja pucam na 1gb) al i cena mi igra vrlo bitnu ulogu poshto klasika kamchim pare na sve strane gde stignem ... za sada sam nashao neshto ovako pa da mi kazete dal je neko ima iskustva sa ovim laptopom il da li vredi za njega dati te pare :

MSI VR600
Procesor: Intel Celeron M 430 (1.73GHz, 533MHz FSB, 1MB L2),
Memorija: 1024 MB DDR2,
Ekran: 15.4 TFT AVC WXGA 1280 x 800,
Grafika: Intel Graphics Media Accelerator (GMA) 950,
HD Audio, integrisani stereo zvučnici (1.5W),
Mreža: modem 56K, Gigabit Ethernet LAN, 802.11b/g WLAN,
Integrisan 4-u-1 čitač kartica (SD/MMC/MS/MS Pro),
S-video out, Firewire, modem; Težina: 2.5 kg,
POKLON! Originalna MSI torba i miš
Garancija: 24 meseca

nije mi bitna brzina procesora ni velichina harda (al ajde da se ne ide ispod 60 gb - mislim da ovaj ima nekih 80 iako ne pishe) nego najvshe memorija i grafichka koja je, koliko sam chuo, relativno standardna i solidna za posao koji mi treba. I najbitniji deo je cena - 670 evra.


i josh jedan mali dodatak poshto se dvoumim izmedju njega i sledecjeg :

ASUS A9RP
Procesor : Intel Celeron M
Takt procesora : 1.6GHz
Dijagonala ekrana : 15.1 TFT XGA 1024 x 768 ColorShine
RAM memorija : 512MB
Kapacitet hard diska : 80 GB
Optički uređaj : DVD±R/RW
Baterija : Li-Ion; Portovi : D-sub out, S-video out, RJ-45, RJ-11,
Komunikacija : 56K, LAN, WLAN 802.11g,
Garantni rok 24 Meseci
+ Poklon TORBA i mis

kojem je cena 610 evra i tamam bi me izashla ta razlika za josh jedan modul od 512 MB.

Hvala u svakom sluchaju.
[ mizob @ 27.03.2007. 19:55 ] @
A da pogledas u tom cenovnom rangu, mislim da zadovoljava tvoje potrebe(jeste da mu je verovatno os visak :), al jbg) TOSHIBA
Satellite L30-101 VISTA ,
*POKLON Torba
*Intel CeleronM 410 (1.46GHz/1MB/533FSB)
*ATI Xpress 200M chipset
*512MB DDRII,DVD-RW DL
*HDD 60GB SATA (5400rpm)
*15.4"WXGA 1280x800
*ATI Radeon Xpress200M...

654e, jeste da je skuplji od asusa, ali mislim da tih 512 rama ako nemas sada jos nekih 40ak e, mozda da se strpis malo, jer bolje je sigurno uzeti Toshibu, nego Asus-a ili MSI.
[ Sadun @ 01.04.2007. 10:27 ] @
Ne slazem se bas potpuno sa Milosem. Prednost Toshibe u odnosu na dva navedena modela je sto uz nju dolazi legalan OS i to Vista. Sa druge strane, to je Home Basic verzija Viste tako da ta prednost i nije nesto posebno. Samim tim sto ima Vistu plus gomilu Toshibinog software-a sa 512MB ce biti dosta sporija u odnosu na XP recimo instaliran na Asus-u. Moze to da se optimizuje ali svakako dajem prednost XP-u jos uvek. Sto se tice cene skuplja je oko 40e od Asus-a. Pored toga Toshibu smatram za ozbiljnog proizvodjaca laptopova ali prvenstveno u visokoj klasi. Sto se tice jeftinijih modela, kao sto je ovaj, mislim da Asus moze da stane rame uz rame. Prednost Asus-a je 2 godine garancije, nesto malo brzi procesor i niza cena. Kao sto si vec rekao, za tu razliku mozes da kupis jos jedan modul od 512MB sto ce ti mnogo znaciti u radu. Ako lepo optimizujes XP sigurno ce raditi znatno brze i bolje nego Toshiba, cak i da dokupis 512MB i za nju. Za primer sam uzeo Asus-a jer si ga ti naveo kao moguci izbor. Ima i drugih interesantnih modela (drugih proizvodjaca) u ponudi, pregledaj forum i po netu. Razmisli dobro pre nego se odlucis...
Saberi+oduzmi-izracunaj=
[ darko490 @ 11.04.2007. 00:06 ] @
Dobar dan dobri ljudi!

Potreban mi je savet za kupovinu laptopa. Laptop ce biti koriscen 90% za surfovanje,
slusanje muzike i gledanje filmova... Znaci nista zahtevno, ali bitno je da ima:

- dobar ekran i
- solidnu bateriju.

Takodje, bice povezan wireless mrezom sa drugim kucnim kompom. Posto ja trenutno
nemam bas pojma sta mi sve treba za to, pominjem i to, pa valjda neko zna.

Cena kompa ne bi trebala da prelazi 50.000 din. Ako bude niza, tim bolje.

Neki kompovi koje sam gledao:

1. >> Asus A6M46Q <<
Procesor AMD Sempron Mobile 3400+ 1.7GHz
HDD 80GB SATA 5400rpm
Memorija 512MB DDR2 667MHz
Monitor 15.4" WXGA 1280x800 Crystal Brite
Grafička karta nVidia GeForce Go 6100
CD/DVD DVD RW Dual Layer
Zvučna karta 16-bit Sound Card
Zvučnici Stereo Speakers
Modem V.92 56k Fax Modem
Mrežna karta 10/100 Ethernet
Wireless 54Mbps 802.11b/g
Operativni sistem Bez operativnog sistema
Trajanje baterije do 200 minuta - 8-cell
Težina 2.85kg
**Cena: 50.256 din = 628 e**

2. >> ASUS A9RP <<
Intel Celeron M 1.8GHz
15" TFT XGA 1024 x 768 ColorShine
512MB DDR2 533MHz (maks. 2GB)
60 GB, IDE ATA 100
DVD RW SuperMulti DoubleLayer
ATi Radeon Xpress 200 do 128MB deljene memorije
SoundBlaster Pro kompatibilan zvuk 2 x stereo zvuĿnici
10/100 Ethernet card (LAN)
Modem 56k v.92
Wireless 802.11 b/g wireless lan
4 x USB 2.0, 1 x Audio izlaz, 1 x Mic In, 1 x Modem RJ-11, 1 x LAN RJ-45, 1 x VGA (15-pin mini D-Sub),
PCMCIA tip II slot, 4 u 1 ĿitaĿ kartica
Baterija 8-ćelija 4800mAh Li-Ion (3h)
Operativni sistem i softver /
Dimenzije 354 x 284 x 35.2 mm
Težina 2.85 kg
Dodatna oprema Asus Torba + Asus miš
Garancija 24 meseca na laptop, 12 meseci na bateriju
**Cena: 599 e**

3. >> FUJITSU-SIEMENS Amilo La1703 Sempron64 <<
VIA K8N890A NB
15.4” LCD WXGA, 1280 x 800 CrystalView
AMD Sempron 3200+ Keene 800 MHz HyperTransport (do 1600MHz full-duplex)
VIA S3 Unichrome Pro
SODIMM DDR2 512 MB (maksimalno 2GB)
DVD RW 8x Multi-Format Double Layer
SATA1 HDD Drive 80 GB 5400 rpm
56K faks modem, 10/100 Mbps LAN, 802.11b/g WLAN
Audio: AC’97 kodek, integrisan zvucnik
USB 2.0 x 2,line out / headphones, *Garancija 12 meseci, na bateriju 6 meseci
Windows Vista Home Basic

**Cena: 602 e**
-->> Interesuje me dali je moguce dobiti ovaj komp bez Viste?

4. >> FUJITSU-SIEMENS Amilo Pro V3515 CM 430 Celeron 1.73 <<
Dijagonala ekrana 15,4 inch TFT WXGA (16.7 miliona boja) Rezolucija 1280x800
Procesor Intel Celeron M 430 - 1,73 GHz - 533 MHz - Cache 2 1024 KB
Graficka kartica VIA UniChrome Pro VN800 / do 128MB share-memorije GPU VIA
Mrežna kartica 10/100 Mbps LAN
Wireless 54 Mbps - Wireless IEEE 802.11 - Transfer rate 100 Mbps
DVD RW DVD+/-RW Double Layer
SATA1 HDD Drive - 60 GB - 5400 rpm
SODIMM DDR2 - 512 MB 533MHz (2 SODIMM slota, proširiva do 2GB)
Raspoloživi konektori: Analogni VGA 1, LAN (RJ 45) 1, Modem (RJ 11) 1 (integrisan 56k modem), USB 2.0 4,
Audio out 1 (line out / headphones), Mic in 1 (line in)
Garantni rok 12 Meseci Garancija na bateriju je 6 meseci
**Cena 578 e **

5. >> ACER TravelMate 2493WLMi <<
Intel CeleronM 430 (1.73GHz/1MB/533FSB))
DDR II 512MB,HDD 80GB
Intel 940GML chipset
DVD RW DualLayer
15.4" WXGA
VGA Intel GMA950 64MB shared
LAN, WLAN, Modem, 4xUSB, PCMCIA, S-Video TV Out, 5-in-1 card reader
Težina 2.73kg
6 cell battery life up to 3h
Garancija 1 godina

**Cena 552 e **
-->> Svasta nesto za tu cenu. Kontra-argumenti? Ekran? Baterija??

a sad komp kojem stosta fali ali:
5. >>HP 510 RU960AA<<
Intel® Celeron® M Processor 360 1.4 GHz, 1 MB L2 cache, 400 MHz FSB
1 x 256MB DDR2- 1 SODIMM slot -1024 MB maximum
40 GB4200 rpm
DVD/CD-RW Combo
TFT 15.4 inches diagonal
Weight Starting at 2.7 kg
Dimensions (W x D x H) 3.1 (at front) x 35.7 x 25.7 cm
Wireless technologies No Wireless
Network interface Intel 82562V 10/100 Network Connection
Expansion slots Slots available for additional devices:
1 Type I/II PC Card slot supports both 32-bit CardBus and 16-bit cards
External I/O ports
2 USB 2.0 ports, VGA, headphone, microphone, power, RJ-11, RJ-45
Intel® Graphics Media Accelerator 900 - Up to 128 MB shared video memory
Video resolutions description 1280 x 800 WXGA (16 million colours)
Power features 4-cell Lithium-Ion battery
Operating temperature range 0° to 35° , Operating humidity range 10% to 90%,
Non-operating humidity 5% to 95%

**Cena: 35.388 din** -->> Interesuje me da li vredi o ovome uopste razmisljati kao
realnom resenju, pa dokupiti bolju bateriju i koliko to kosta?
Kvalitet ekrana? Cena dodatne memorije?


HVALA svima na strpljenju, a sada (jos) pitanja:

Asus A6M46Q vs ASUS A9RP?
vs
Amilo La1703 Sempron64 vs Amilo Pro V3515 CM 430 Celeron 1.73 ?

ACER TravelMate 2493WLMi vs Ostali?

I na kraju prilicno jadni, ali vrlo jeftini HP 510 RU960AA?

Fuel cell baterije??
[ Sadun @ 11.04.2007. 15:38 ] @
Ti bas ne mozes da se odlucis. Mislim da bi trebao skratiti listu na 2-3 modela koja se malo bitnije razlikuju pa da vidimo sta valja. Drugo, o vecini modela je vec pisano na ovom i na drugim forumima pa imas vec misljenja i utiske samo ih treba "sabrati". Od ponudjenih modela bi zaobisao FS, a verovatno bi se odlucio za Acer-a ili eventualno Asus A6M46Q. HP zadovoljava najosnovnije potrebe ali bi po meni bilo neophodno ubaciti jos 256MB memorije sto je "investicija" od 25-30 eura, a bio bi prinudjen i da dokupis USB wireless. Nisam siguran koliko kosta ali mislim da je cena prihvatljiva. I sa tim ulaganjem bi definitivno najjeftinije prosao ako bi odabrao HP-a ali ne zaboravi da ima mani HDD, nema DVD-RW vec combo i neke druge nedostatke.
Mozes da pogledas i TOSHIBA Satellite L30-101 koji je u toj klasi sa cenom, ima sve sto ti je potrebno plus Vista Home Basic. Ne znam da li moze da se nadje i bez Viste. Toshiba je definitvno pouzdan proizvodjac tako da ti preporucujem da pogledas i njihove modele.
POZDRAV
[ Egi @ 12.04.2007. 00:48 ] @
Pozdrav Drustvo.
I ja sam imao problematiku oko izbora i posle silnog pregledavanja karakteristika na Netu pala je odluka :

TOSHIBA A100-011

Najosnovnije: Core 2 Duo T5600, 1 GB Rama, 160 GB HDD, Nvidia 7600, Intel 945,...
Radi super i zadovoljan sam. OS na laptopu je Windows Vista Home Premium.
Cena koju sam platio 01.03.2007 je bila 1280 EU.
Pozdrav.
[ darko490 @ 12.04.2007. 19:20 ] @
Hvala na sugestijama, Sadun.

Odluka pala na ACER TravelMate 2493WLMi.

Pozdrav!
[ odvijač @ 15.04.2007. 15:20 ] @
Citat:
darko490: Hvala na sugestijama, Sadun.

Odluka pala na ACER TravelMate 2493WLMi.

Pozdrav!




Ako ti nije teško napiši kako si zadovoljan sa ACER-om ... (posebno kakvi su tastatura i ekran) ...

[ ober @ 17.04.2007. 13:20 ] @
uzeh asus a9rp za 50000 i prezadovoljan sam ...
mozda vremenom dokupim josh 512 mb ali chisto sumnjam da ce mi trebati jer sve radi bez shtucanja ...
morao sam da instaliram OS (XP) ali nije bilo nikakvih problema, celokupni drajveri su doshli sa njim i sve je ok ...
svakako preporuka ...
[ darko490 @ 17.04.2007. 21:00 ] @
Citat:
odvijač: Ako ti nije teško napiši kako si zadovoljan sa ACER-om ... (posebno kakvi su tastatura i ekran) ...


Komp je sasvim ok. Ekran solidan. Tastatura bi mogla biti bolja.
Ipak, s obzirom da mi je ovo prvi laptop, i da nemam bas nekog iskustva
moje utiske mozes uzeti sa rezervom...

Inace, dobija se sa nekim krsh tajvanskim linuxom, ali to nije neki problem.
[ alekss @ 18.04.2007. 06:30 ] @
Postoji i verzija sa Vista Home Basic, skuplji je nekih 60-tak eura, ko ne voli command line linux (zar ima i takvih )

[ MRK @ 24.04.2007. 13:11 ] @
Zdravo ljudi. Citam ovu temu pa posto imam i ja nekih pitanja oko kupovine laptopa rekoh da se javim. Ja sam spazio malo skuplji model, oko 1250e. Vidim da niko ne spominje MSI laptopove? Da li je neko imao iskustva sa MSI M677x CRYSTAL EDITION , koji razmisljam da kupim uskoro.
Koristio bih ga za obradu video materijala, zahtevnije graficke prog. i za fax! ISKUSTVA, KRITIKE,PREPORUKE do 1250e
[ MRK @ 24.04.2007. 13:12 ] @
Najbolje bi bilo kad bi se nasao neko da napise svoja iskustva sa ovim modelom. :-l
[ ISS @ 25.08.2008. 13:32 ] @
www.provideonadzor.com

imaju exra cene laptpova novih garncije sve
[ top1314 @ 27.08.2008. 10:58 ] @
Po mom misljenju bestbuy ponuda trenutno je

HP6715b

Specifikacija
Procesor AMD Turion 64 X2 Dual-Core TL-58 1.9GHz
Memorija 4096MB DDR2 667MHz
HDD 250GB SATA 5400rpm
Monitor 15.4" WXGA 1280x800
Grafička karta ATI Radeon Xpress 1250 - do 512MB share-memorije
CD/DVD DVD RW Dual Layer
Zvučna karta 16-bit Sound Card
Zvučnici Stereo Speakers
Modem V.92 56k Fax Modem
Mrežna karta 10/100/1000 Gigabit Lan
Wireless 802.11b/g
Operativni sistem Bez operativnog sistema
Baterija do 220 minuta
Težina 2.59kg
Dodaci i raspoloživi konektori
Fingerprint Reader Integrisan
Bluetooth Integrisan Bluetooth
Card Reader 5-1 čitač kartica
Docking Konekcija 1
USB 4
AudioOut 1
MicIn 1
FireWire (IEEE 1394) 1
ExpressCard slot (34/54mm) 1
Modem (RJ 11) 1
LAN (RJ 45) 1
Analogni VGA 1
TV Out 1
Dodaci Poklon HP Torba i Optički miš
Garancija 12 meseci (Mogućnost produženja garancija na 36 meseci, uz doplatu)

Cena 44.000 dinara


Mislim da je ova konfiguracija za ove pare stvarno ekstra.
Jedina mana je nesto malo tvrdja tastatura
[ bttp @ 27.08.2008. 23:30 ] @
Citat:
ISSwww.provideonadzor.com

imaju exra cene laptpova novih garncije sve

ISS
SlavoljubMCD
Administrator security
Beograd

http://www.provideonadzor.com/kontakt.php

Slavoljub Popović
General manager

Mogao si onda umesto imaju da napišeš imamo, pošto je u pitanju obična samoreklama.
[ sike80 @ 28.08.2008. 08:18 ] @
Ajde i ja malo da smorim al bolje da pitam nego posle da se kajem.
Dakle kupujem laptop sa ogranicenim budzetom (do 500 eura) a potreban mi je uglavnom za internet, dvd rezanje, igrice vrlo malo, a najvise firewire kartica za rad sa video materijalom( za licnu upotrebu,ne profesionalno) ekran je dovoljan 15,4 i volio bi ako moze neintegrisana grafika.
Dajte bar 2 opcije ako mozete.
Unapred hvala