[ Dykstra @ 27.11.2006. 10:10 ] @
Moj stric je dobio na poklon iMac G3, zeleni, slot loading, iz Italije. Na njemu je instaliran 9.2, Office 2001 kompletan i jos nesto softvera. Sve legalno naravno. E sad, dobio sam partisjki zadatak da vidim sta bi covek mogao sa njim da radi, treba mu za ordinaciju, malo Excel i i Word, dakle sve sto ima ali je problem sto je OS na italijanskom.
Da li vredi, i koju verziju, probati sa OSX-om na ovom racunaru? Jos nisam pogledao koliko RAM memorije ima i slicno. Dakle, koja verzija OSX-a bi radila koliko toliko OK na njemu, i da li je moguce negde legalno kupiti stare verzije OSX-a, ili mozda i 9.2 na engleskom?
Inace, uvek mi je bio san da imam Maca, imom odusevljenju nije bilo kraja kad sam ga doneo kuci i upalio.... sve radi, i vise nego zadovoljavajuce brz.... ma milina! Prosto mi dodje da stricu kazem da mi ga proda :-)

[ kondor-n @ 27.11.2006. 13:17 ] @
Ako ima FireWire može Tiger bez problema samo mu stavi 512 MB RAM
[ madamov @ 27.11.2006. 14:17 ] @
Ti iMacovi u raznim bojama nemaju FireWire, tako da je maksimalni OS na njima 10.3.9.
[ madamov @ 27.11.2006. 14:22 ] @
Citat:
Dakle, koja verzija OSX-a bi radila koliko toliko OK na njemu, i da li je moguce negde legalno kupiti stare verzije OSX-a, ili mozda i 9.2 na engleskom?

Nisam siguran da to ovdašnji ovlašćeni dileri imaju u ponudi, ali jedino njih možeš da pitaš. www.apple.co.yu, pa pogledaj spisak.
[ Dykstra @ 27.11.2006. 14:28 ] @
Nemam ga sad pred ocima, pogledacu kad dodjem kuci, ali sam 99.99% siguran da ima firewire.
Eh, da je Be Inc. uspeo da objavi BeOS na G3, sad bih iskopao CD sa BeOS 4.5 i stavio ga na njega......:-)
[ madamov @ 27.11.2006. 14:40 ] @
Tek sada videh da pominješ slot loading drajv, a ne samo da je zelen, e onda je to model poznat kao iMac DV kod kojih smao najjeftiniji plavi nije imao FireWire. Znači, može i Tiger, samo je pitanje koliko RAM-a ima ta mašina. Ja sam u to vreme kada su se pojavili kupio iMac SE (onaj grafitni) koji je imao 128 MB RAM-a, a to je bio najskuplji model, što će reći da su ovi ostlai imali 64 MB. Srećom, koristi standardni SIMM tako da neće biti problema sa upgradeom. Pogledaj http://www.apple-history.com/?page=gallery&model=imacdv, to bi trebalo da je taj model.