[ crnac_etf @ 27.11.2006. 15:04 ] @
Imam dva pitanja:
1. Negdje sam procitao na ovom forumu da postoji neki kineski sajt koji dozvoljava proizvoljnu kupovinu kredita za Skype, tj. ne mora biti 10 evra! Pitanje je: Zna li neko koji je to sajt?
2. Vidio sam da je moguce kupiti kredit VISA ELECTRON karticom, a zna li neko neki sajt gdje je moguce kupiti MAESTRO karticom?
[ puska @ 27.11.2006. 19:57 ] @
eh da si samo pogledao u par temi ispod tvoje Skype i Visa Virtuon

http://skype.hgcbroadband.com/en/ to je sajt, ja sam na njemu platio Masterom Intese
[ crnac_etf @ 02.12.2006. 21:38 ] @
Ja ne znam sta je u pitanju, ali ja ne mogu da kupim sa svojom MAESTROCARD ProCredit banke..
Ima ponudjeno samo Visa i Master...
[ crews_adder @ 02.01.2007. 20:45 ] @
Je l' neko uplatio skoro (u poslednja dva dana) kredit preko https://online.hgc.com.hk/skype/public/store/Services.do?lang=en ?

Update: Proradio je sledeceg dana.

[Ovu poruku je menjao crews_adder dana 08.01.2007. u 21:44 GMT+1]
[ InfoPano @ 02.01.2007. 21:36 ] @
http://www.infopano.com/skype.htm

Nema provizije - mogucnost kupovine 5 i 10 evra SkypeOut kredita izmedju ostalog . . .
[ vidim @ 08.01.2007. 19:20 ] @
Jel neko koristio ovaj sajt za uplatu?
http://www.infopano.com/skype.htm
Zanimljivo je da na njemu nema nikakvog broja telefona vec samo mail i Skype link.
[ trabl @ 12.01.2007. 18:39 ] @
i cek.... jel neko ovo probao?
[ vidim @ 14.01.2007. 23:50 ] @
Ja sam za sada nasao najprihvatljiviji resenje za uplatu kredita.
Pod uslovom da nemate kreditnu karticu.
Na www.teleport.co.yu prodaju vaucere za Skype kredit.
Netraza vam nikakve licne podatke kao na E-Ducanu (meni su trazili da im dam maticni broj,user name i password za Skype)
Jednostavno odete na njihov sajt kliknite na link "Skype vaucer" i otvorice vam se stranica gde je slika sa popunjenom opstom uplatnicom.
Prepisite ono sto videte na slicii uplatite u nekoj banci ili posti.
Ako imate skener skenirajte uplatnicu i posaljite na njihov mail. Oni ce vam poslati vaucer za dopunu kredita.
Ako nemate mail pozove te ih na telefon i recite da ste uplatili.
[ InfoPano @ 15.01.2007. 04:39 ] @
Postoji jedna "mala" razlika u slučaju uplačivanja preko teleport.co.yu --> morate platiti proviziju od preko 50% preko njih tj. za SkypeOut vaučer od 10 evra morate platiti simboličnih 1250 dinara !!!

Da ponovim još jednom --> preko http://www.infopano.com/skype.htm odnosno ako sledite upute na http://www.infopano.com/skypenarucivanje.htm NE PLAĆATE nikakvu proviziju (tačnije plaćate proviziju manju od 1% jer korisnici moraju uvek računati gornji dnevni kurs evra zaokružen na dinare (gornja cifra) tj. ako je gornji dnevni kurs evra na dan vaše uplate 81,17 dinara, i vi želite da uplatite SkypeOut u vrednosti od 10 evra, morate uplatiti 82 * 10 = 820 dinara u banci).

Takođe, kao što možete videti u uputstvu za uplatu Skype vaučera na http://www.infopano.com/skypenarucivanje.htm , NE MORATE nam uopšte ostavljati vaše Skype podatke (čak ni vaš Skype username) !!!

E sad, ako niste prethodno koristili naše usluge, ja bi vam predložio da prvi put kupite minimalni iznos SkypeOut vaučer tj. SkypeOut vaučer u vrednosti 5 evra, pa kasnije (kada steknete poverenje u nas) možete naručivati usluge većih vrednosti (ako za tim imate potrebe).

Pozdrav

[ aco murija @ 15.01.2007. 09:29 ] @
E vi novosadisti reshili nacisto da nas proSkypite!

A shto ne odesh na http://www.skype.co.yu/index.php - i lepshe i pregledanije i bolji sajt sa verovatno zvanicnim podacima (obzirom na naslov sajta)... osim ako niste ista osoba pa vam taki marketing: kod jednog dobro kod drugog bolje a vazhno para kaplje?
[ InfoPano @ 15.01.2007. 12:08 ] @
Nije u pitanju ista firma odnosno osoba jer na skype.co.yu je potrebna registracija korisnika pre naručivanja. Čak i za pregled cena je potrebna registracija !!!
Osim toga, ni to nije zvaničan sajt već je samo kopiran "stil" od zvaničnog sajta korištenjem JOOMLE i registrovan kao co.yu domain (bez zvaničnosti tj. ovlaštenja od "pravog" SKYPE).
Postoji još mnogo razlika (kod njih nemate garanciju isporuke vašeg vaučera - tj. nije specificirano da ćete dobiti emailom vaš vaučer najkasnije u roku od 24h od momenta vaše uplate, nigde se ne spominje nikakav "doo" itd) . . .
[ labicko1 @ 15.01.2007. 22:13 ] @
Ljudi dali ste probali dirktno sa skype-a , ja sam cele prosle godine uplacivao preko tog korejskog sajta sa Visa Virtuon i sve je bilo uredu, sad sam otvorio novi racun u banci i uzeo novu Visa Virtuon i probao preko tog korejskog ali je server svo vreme bio zauzet pa reko cisto da probam dirktno na Skype, kad ono prihvatio bez problema. Posle toga sam uplatio jos jednom. Neznam ddali se to desava samo meni ali savetujem vam da probate.
[ Beren @ 15.01.2007. 22:41 ] @
Da li neko od vas ima SkypeIn ili SkypeOut? I da li se zna hoce li uopshte moci da se kupuje broj u srbiji u skorijoj buducnosti?


Da li je isplati vishe sa Skypa zvati mobilni (063 i 064) ili sa fiksnog? Ja videh da je minut 0.2 evra sa skajpa, shto mu dodje oko 16 din minut! Kolika je cena sa fiksnog?
[ labicko1 @ 15.01.2007. 22:54 ] @
Kupovao sam Skype out a na ostal pitanja ne znam da ti odgovorim.
[ Emil Ranc @ 15.01.2007. 23:10 ] @
Citat:
InfoPano:nigde se ne spominje nikakav "doo" itd) . . .

Koliko vidim, i na tvom sajtu uplata ne ide na firmin račun, već na račun privatnog lica.
[ InfoPano @ 16.01.2007. 01:31 ] @
To je tačno, ali barem je cena, način uplate i neki lični podaci vidljivi bez registracije.

A šta ćemo u vezi mojih ostalih argumenata - osnovne stvari (kao naprimer cena i način uplate) koje se ne vide bez registracije korisnika, nemogućnost garancije isporuke vaučera u roku od 24 sata, ili obmanjivanje prosečnih korisnika da misle da je u pitanju možda zvanični SKYPE sajt (zbog "kradje" imena i celokupnog "look&feel"-a sajta) ?
[ dusan97 @ 16.01.2007. 05:25 ] @
Pa vidim,da Vas muči taj Skype.Pa lako to napraviš.Uzmeš kreditnu karticu,koja važi u inostranstvu,recimo mastercard i daš na svoj račun 5 ili 10 € i onda preko kompa uplatiš.
Mislim ali kod vas je vse moguće,kako imate nekoga,koji uplaćiva umesto vas.
Ali isto tako mogu da Vam kažem,da je Srbija veoma skupa,sada tačno ne znam ali znam za Novu Zelandiju i Kinu,da je minut 0,02 €.
Kod nas je IP-telefonija več dugo.
Nudi je Siol.
Uživajte i pozdrav iz Srbije.

__________ NOD32 1980 (20070115) Informacija __________

To sporoilo je preveril protivirusni sistem NOD32.
http://www.nod32.com
[ dusan97 @ 16.01.2007. 06:00 ] @
Jao izvinite
Pozdrav iz Slovenije


__________ NOD32 1981 (20070116) Informacija __________

To sporoilo je preveril protivirusni sistem NOD32.
http://www.nod32.com
[ Beren @ 16.01.2007. 10:18 ] @
Ajde ako nekoga ne mrzi da mi objasni SkypeIn i SkypeOut! Ali razumljuvim jezikom...

i dosta sa tim svadjama, ako ste na forumu da promovišete svoje usluge, ne znam zašto moderatori ne reaguju!
[ dusan97 @ 16.01.2007. 10:26 ] @
�ta te zanima oko Skypija.Evo ti moj email [email protected] i napi�i mi
vse sto te zanima

__________ NOD32 1981 (20070116) Informacija __________

To sporoilo je preveril protivirusni sistem NOD32.
http://www.nod32.com
[ cangla @ 22.01.2007. 22:14 ] @
Citat:
Beren: Da li neko od vas ima SkypeIn ili SkypeOut? I da li se zna hoce li uopshte moci da se kupuje broj u srbiji u skorijoj buducnosti?

Da li je isplati vishe sa Skypa zvati mobilni (063 i 064) ili sa fiksnog? Ja videh da je minut 0.2 evra sa skajpa, shto mu dodje oko 16 din minut! Kolika je cena sa fiksnog?


Broj u skorijoj buducnosti nece moci da se kupuje, a u buducnosti hoce.
U nasoj zemlji jos ne postoji ni zakon o internetu i poslovanju preko interneta (trenutno je samo tu zakon o elektronskom potpisu, tako da neverujem da ce Skype kompanija, a oi ostale slicne, imati zivaca da se smaraju sa fiskalnim racunima).

Trenutno se ne isplati zvati mobilne i fixne brojeve u Srbiji (niti slati SMS preko Skype-a).

Citat:
Beren: Ajde ako nekoga ne mrzi da mi objasni SkypeIn i SkypeOut! Ali razumljuvim jezikom...

i dosta sa tim svadjama, ako ste na forumu da promovišete svoje usluge, ne znam zašto moderatori ne reaguju!


Skype In je usluga koja daje mogucnost da uzmete broj u nekoj od dvadesetak zemalja koje su trenutno u ponudi.
Prilikom odabira broja pazite i na pozivni broj tog mesta. To bi znacilo da za 30 EUR uzmete broj na godinu dana, u npr. Londonu (ako tamo imate nekoga sa kim cesto pricate), tako da kada Vas on poziva, ili vi njega, placate cenu lokalnog poziva u tom gradu, kao da zovete komshiju). Ovu uslugu mozete isprobati i na 3 meseca, cena je 10 EUR. Broj dobijete istog trenutka, i javljate se na svom racunaru (osim ako nemate AU600 gateway ili ste srecnik koji ima WiFi telefon).
Ukoliko uzmete uslugu Skype In, besplatno dobijate Skype Voicemail, koja je u stvari govorna posta za Vas Skype nalog-broj.

Skype Out je usluga koja Vam pruza mogucnost da sa vaseg racunara pozivate fixne i mobilne telefone bilo gde u svetu po veoma pristupacnim cenama (cela EU, USA, Canada, ... za 0.017 eur/min + VAT). VAT je u stvari PDV, tako da poziv realno kosta oko 0.020. Ako imate uplacenu Skype Out uslugu, mozete i slati SMS poruke koristeci ovaj program.

Nadam se da je ovo bilo razumljivo.
:-)
[ trabl @ 22.01.2007. 23:55 ] @
Respect cangla... Hvala na objasnjenju koje je ,verujem, mnogima bilo ovde
potrebno ;)

Cheers,
Tane
[ Emil Ranc @ 23.01.2007. 01:49 ] @
Na canglin post dodao bih još dve stvari:

1. VAT (PDV) plaćaju samo državljani EU. Naravno, ukoliko ste svoj nalog zbog npr. SkypeIn usluge registrovali kao nemački (a ne srpski), plaćaćete PDV.

2. Od pre par dana, Skype naplaćuje i naknadu za uspostavljanje poziva (connection fee) po ceni od 0.039e.
[ Beren @ 23.01.2007. 09:16 ] @
hvala hvala!

Odlicna je ovo fora! Kada zovem nekoga ocitava mi se broj +44... hehehe al cu da zezam ortake!!! heheheheeh
[ cbozo @ 26.01.2007. 14:44 ] @
isprobao sam skype, verzija 3.0.0.209,razgovor PC-PC,solidan kvalitet . dali je za zvanje na telefon potrebna veca brzina net-a, kod mene je 128/32kbps kablovski, pa ko ima iskustva stim da mi odgovori, da ne uplacujem dzaba skype out ako je za ovakve razgovore potrebna veca brzina nego za PC-PC.

[ labicko1 @ 26.01.2007. 15:23 ] @
Na skype out mozes da razgovaras i preko modema 56kbps, jedino ako hoces video call treba ti jaca veza. Koristim ga vec drugu godinu stalno razgovaram i veoma sam zadovoljan uslugom.
[ tox master @ 06.02.2007. 21:21 ] @
pozdrav

imam jedno pitanje...

naime posto plati dobijam iskljucivo u kesu nemam pojma nista o karticama i slicnim nacinima transfera novca.
danas sam uzeo od djevojke visa electron karticu posto ona platu dobija preko banke i pokusao sam da uplatim skype kredit na onom hongkonskom sajtu ali nesto nece...
e sad ovo je kartica koja se koristi za podizanje para sa bankomata i ne znam da li ta kartica uopste moze da se koristi za ovakve stvari???
[ kebic @ 06.02.2007. 22:23 ] @
Mora biti kartica namenjena iskljucivo internetu i za nju nema potrebe da dobijas platu preko banke, nego jednostavno odes u banku i otvoris karticu i koliko para stavis na nju toliko mozes da trosis.

Pozz
[ banzaiii @ 06.02.2007. 22:36 ] @
Za VISA Electron karticu ne znam (vidi na sajtu banke), ali znam za VISA Virtuon. Ja sam je izvadio samo zbog Skype-a. Ne treba čak ni da si zaposlen, samo odeš i podneseš zahtev. Za par dana dobiješ karticu koja služi isključivo za plaćanje na Internetu (nažalost broj sajtova koji je podržava je relativno mali, ali radi onaj koji treba ). Sa njom ne trebaju nikakvi dalekoistočni posrednici, plaća se direktno na Skype sajtu.

edit:
Mislim da kartica ne mora da bude namenjena iskljucivo plaćanju na Internetu (valjda može i VISA Revolving), ali je to u ovom slučaju najjednostavnije rešenje.
[ tox master @ 06.02.2007. 22:44 ] @
aha,znaci to je problem!
znaci ova kartica ne moze nikako da se koristi za ove stvari!
a ima li sad kakve veze kod koje banke se uzima kartica i koliko moram da uplatim na karticu,koliko se placa otvaranje kartice?
i koju karticu da uzmem (kao sto rekoh nerzumem se bas) visa,mastercard ili koja vec ima jos?

pozdrav i hvala
[ banzaiii @ 06.02.2007. 22:54 ] @
Citat:
tox master: aha,znaci to je problem!
znaci ova kartica ne moze nikako da se koristi za ove stvari!

Možda i može, pogledaj npr ovu temu
http://www.elitesecurity.org/t240033-VISA-Electron-naloga-problem
možda ima još toga na forumu.

Citat:
tox master: a ima li sad kakve veze kod koje banke se uzima kartica i koliko moram da uplatim na karticu,koliko se placa otvaranje kartice?
i koju karticu da uzmem (kao sto rekoh nerzumem se bas) visa,mastercard ili koja vec ima jos?

Ja koristim VISA Virtuon banke čije ime počinje na R a teško je za izgovor , koštala je nešto manje od 300din a važi godinu dana. Na računu mora uvek da ima 20e koje se ne troše.
[ labicko1 @ 07.02.2007. 22:16 ] @
Imas nekoliko kartica kojima iz srbije mozes da platis ja koristim visa virtuon raiffeisen , mnogi hvale i karticu novosadske banke, medjutim ima i drugih. Do da sa ovom mojom karticom mogu da placam direktno na skype je od skoro ranije je moralo da ide preko korejskog sajta. Poetoji i revolving kartica ali iako mozes da je dobijes nije preporucljivo da sa njom kupujes na netu, u slucaju kradje podataka sa njom mozes da odes u ogroman minus dok sa visa virtuon ne mozes (ona je debitna kartica mozes da potrosis samo onoliko kolko si na nju postavio novca).
St ose tice broja sajtova na kojima mozes da platis njom, lista nije nimalo mala, ti si najverovatnije probao da kupis nesto iz amerike pa ti je nisu prihvatili, obrati paznju jer vecina americkih sajtova ne salju za srbiju robu pa samim tim i ne prihvataju tvoju karticu. Probaj da kupujes sa evropskih sajtova i videces da ce sve ici glatko.