[ grk2006 @ 27.11.2006. 16:14 ] @
ovako zivim u grckoj? juce sam kupio telefon od jednog momka po niskoj cijeni ... Ubjedjen sam da je mobilni ukraden ! Ukljucio sam ga jednom pri provjeri mobilnog...Posto sam cuo price da mogu da me lociraju Operateri mobilnih kompanija ...ugasio sam ga ? Da li sada mogu da me lociraju? Da li me mogu naci kada se vratim u kuci (inache sam iz crne gore)....i da li bih imao probleme sa policijom kod nas? (posto je ipak to mobilni telefon smatram da ne bih imao u crnu goru?)


Svaka korisna informacija dobro dosla je
[ zonik @ 27.11.2006. 17:54 ] @
nadam se da ce uspeti da lociraju telefon kako bi ga mogli vratiti vlasniku...
[ Deda_Mraz @ 27.11.2006. 22:21 ] @
Izvadi bateriju iz telefona, jer i kada je isključen telefon može da se locira bar sam tako gledao na američkim filmovima.

P.S. Dekodiraj telefon i rešena stvar!
[ zonik @ 27.11.2006. 22:40 ] @
molim administratora da obrise ovu temu, jer ako je na elitu zabranjen svaki vid nelegalnih poslova (postavljanje linkova za nelegalni download ili pak download crack-ova i slicno) zasto bi se tolerisalo davanje informacija vezanih za koriscenje ukradenih mobilnih telefona?...
[ gojnik @ 27.11.2006. 22:41 ] @
Pa ako nisi siguran nemoj koristiti telefon sve do dolaska u CG. Ako nije čačkano po telefonu, mislim na neke modifikacije , onda se on ne može locirati ako je isključen.
[ Deda_Mraz @ 27.11.2006. 23:21 ] @
Citat:
zonik: molim administratora da obrise ovu temu, jer ako je na elitu zabranjen svaki vid nelegalnih poslova (postavljanje linkova za nelegalni download ili pak download crack-ova i slicno) zasto bi se tolerisalo davanje informacija vezanih za koriscenje ukradenih mobilnih telefona?...


tužibabo
[ time @ 27.11.2006. 23:37 ] @
gde li sam zaturio telefon,sad mi je bio pri ruci :)
[ neca @ 28.11.2006. 01:18 ] @
Mogu da te lociraju dokle god ga ne dekodiras ili promenis IMEI (nisam siguran da li se IMEI menja pri dekodiranju).
Ne znam kako to funkcionise u normalnom svetu, ali ovde, koilko sam skontao, traze tvoj telefon, jedino ako si neko bitan ili ako imas mnogo jaku vezu.
[ Mister Big Time @ 28.11.2006. 01:32 ] @
A mozda ga je taj lik dobio jednostavno kod svog operatera uz ugovornu obavezu i male pare ili cak za 0evra, pa mu ne treba a zadrzace samo karticu i paket.. :) tako se inace kod nas vecina telefona valja iz inostransrtva.. zato su i jeftiniji nego "originali".

Sto se tice samog tehnickog procesa - dok je ugasen telefon ne bi trebalo da emituje nikakve signale tako da si sto se toga tice bezbedan. Inace u praksi - tesko da ce ikoga boleti briga za neki tamo telefon. Posebno kada predjes u svoju nezavisnu drzavu. Kako neko rece da si zaista bitan ili trazen zbog necega onda OK, ovako...

A kakve to sve veze samo ima sa Telenor-om?!
[ Fuzz @ 28.11.2006. 11:46 ] @
Dok god ne promenis IMEI, a koristis telefon, postoji mogucnost da budes lociran,
[ ctrl alt del @ 28.11.2006. 13:30 ] @
I poštenu...
[ Dejan Krstic @ 28.11.2006. 14:23 ] @
Citat:
Deda_Mraz: Izvadi bateriju iz telefona, jer i kada je isključen telefon može da se locira bar sam tako gledao na američkim filmovima.


Ovo si pre mogao da vidis u crtacima.

Kada je aparat iskljucen on je iskljucen. Nisu svi delovi doduse ostavljeni bez napajanja (zbog budilnika npr) ali oni delovi koji su vazni za ovu pricu (prijemnik i predajnik) su definitivno bez napajanja sto znaci da se nikakva komunikacija sa aparatom ne moze ostvariti.

Citat:
neca: Ne znam kako to funkcionise u normalnom svetu, ali ovde, koilko sam skontao, traze tvoj telefon, jedino ako si neko bitan ili ako imas mnogo jaku vezu.


Postoji baza podataka u Dablinu u koju se skladiste svi IMEI brojevi ukradenih aparata. Koliko se secam u EU je svaki operater duzan da redovno preuzima podatke odatle i da zabrani svakom svom korisniku koriscenje mreze ukoliko mu je IMEI sa te liste. To se ne odnosi na roamere.

Mobtel i MTS ne koriste tu bazu jer bi momentalno ostali bez polovine svojih korisnika :)
[ calexx @ 28.11.2006. 17:35 ] @
Citat:
Dejan Krstic: Postoji baza podataka u Dablinu u koju se skladiste svi IMEI brojevi ukradenih aparata. Koliko se secam u EU je svaki operater duzan da redovno preuzima podatke odatle i da zabrani svakom svom korisniku koriscenje mreze ukoliko mu je IMEI sa te liste. To se ne odnosi na roamere.

Mobtel i MTS ne koriste tu bazu jer bi momentalno ostali bez polovine svojih korisnika :)
Ako baš zapnemo da idemo u EU, deluje mi da ćemo ovo a i mnogo toga sličnog morati da odradimo. Nešto mi liči da se niko ne trudi previše da pokreće ovakve akcije.

Polovine? How yes no. ;)
[ Ivan Dimkovic @ 28.11.2006. 18:03 ] @
Citat:

Postoji baza podataka u Dablinu u koju se skladiste svi IMEI brojevi ukradenih aparata. Koliko se secam u EU je svaki operater duzan da redovno preuzima podatke odatle i da zabrani svakom svom korisniku koriscenje mreze ukoliko mu je IMEI sa te liste. To se ne odnosi na roamere.


Hm...

http://www.gsmworld.com/using/security/index.shtml

Citat:

Belgium
Chile
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Finland
France
Germany
Greece
Hungary
Ireland
Italy
Kenya
Malta
Norway
Portugal
South Africa
Spain
Sweden
United Kingdom


Nedostaju neke EU zemlje koliko vidim - tipa Austrija, Holandija, Slovacka, Slovenija, Poljska...
[ grk2006 @ 28.11.2006. 22:28 ] @
Zahvaljujem na datim savjetima .... Chekat cu do dolaska u CG da me ne lociraju mada kao da ce se opucati da me traze zbog obicnog mobilnog ....

Budite pozdravljeni!

[Ovu poruku je menjao Dejan Krstic dana 29.11.2006. u 10:25 GMT+1]
[ Mister Big Time @ 28.11.2006. 23:40 ] @
Citat:
grk2006: Zahvaljujem na datim savjetima .... Chekat cu do dolaska u CG da me ne lociraju mada kao da ce se opucati da me traze zbog obicnog mobilnog ....


Barem neces morati da brines da ce CG nekada uvesti gore pomenute mere provere IMEI broja iz neke centralizovane security baze, jer ako bi to ucinili 98% korisnika u CG bi ostalo bez mobilnih
[ Dejan Krstic @ 29.11.2006. 09:24 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Nedostaju neke EU zemlje koliko vidim - tipa Austrija, Holandija, Slovacka, Slovenija, Poljska...


GSMWorld.com nije up-to-date po mnogim pitanjima tako da ni tu listu ja ne bih uzimao zdravo za gotovo :)

Citat:
Mister Big Time: Barem neces morati da brines da ce CG nekada uvesti gore pomenute mere provere IMEI broja iz neke centralizovane security baze, jer ako bi to ucinili 98% korisnika u CG bi ostalo bez mobilnih :D


Nisam siguran da ce EU blagonaklono da gleda na kradju aparata na svojoj teritoriji i na koriscenje tih istih aparata u CG bez ikakvih posledica.
[ grk2006 @ 29.11.2006. 10:52 ] @
eh dok mi udjemo u Eu ... i dok se taj zakon bude sprovodio mi cemo koristit Kornjo Komunikatore :P i neka vozit se letjelicama
[ Iksi @ 29.11.2006. 16:51 ] @
p. p. s. mnogo gledas americke filmove deda :))))))))
[ Iksi @ 29.11.2006. 16:51 ] @
provo.
covek sumnja da je telefon ukraden dakle nije rekao kupio sam ukraden
tel...
A drugo niej ga on ukrao
[ Mister Big Time @ 29.11.2006. 21:29 ] @
Citat:
Iksi: provo.
covek sumnja da je telefon ukraden dakle nije rekao kupio sam ukraden
tel...
A drugo niej ga on ukrao


Mislis panduri ce da ga pitaju za to ili ce on moci da se pravi lood "pa nisam znao da tel kosta 500e a ja ga dobio za 100..." Nepoznavanje zakona te ne oslobadja odgovornosti!

Citat:
Dejan Krstic: Nisam siguran da ce EU blagonaklono da gleda na kradju aparata na svojoj teritoriji i na koriscenje tih istih aparata u CG bez ikakvih posledica.


That was ironic. A kad ce i da li ce CG da udje u EU... sto je i covek potvrdio ;)
[ BioSQUAD @ 02.12.2006. 01:05 ] @
Moze da se locira bez problema. Moj drugar kad je usao u Tursku, kupio karticu tamo, odmah je doska poruka da taj phone nije registrovan u njihovu zemju, i trebalo je da ide u CC da registruje telefon sa tim brojem, tek posle je mogao da koristi.
[ Dejan Krstic @ 02.12.2006. 08:54 ] @
Koja je svrha toga?
[ BioSQUAD @ 03.12.2006. 00:56 ] @
Ne mozes da koristis ukradeni telefon! Imaju broj IMEI koji nisu dozvoljeni da se koriste, valjda je tako, samo znam da je dosao SMS da mora u roku od 3 dana da registruje mobilni inace ne moze da koristi telefon u njihovu mrezu.