[ cikaKosta @ 27.11.2006. 22:08 ] @
Zanima me da li neko ima iskustva sa ovim parcetom hw-a??
Posto mi je built in muzicka otkazala usled nestanka struje,za lampu je izgleda ovo jednio i nijjeftinije resejne.
U skoro svim cenovnicima kod nas je ima,ali je pitanje da li je iko ima na lageru...
[ madamov @ 28.11.2006. 09:15 ] @
Bilo je toga, ali je zaista bespredmetno da pitaš na forumu ima li ko to na lageru, telefon u ruke pa zovi. B) I nije bilo jeftino za tako malu spravicu, oko 50 evra čii mi se.
[ cikaKosta @ 28.11.2006. 15:19 ] @
Miki,pogresno si me razumeo...moje pitanje je bilo da li neko ima iskustva sa iMic-om.A s obzirom da mi je muzicka izgorela to jeste najjeftinije resenje,ili ja bar ne znam za neku jeftiniju varijantu.Ocigledno je da ako hocu da "popravim" postojecu,morao bih da menjam celu plocu,koja je uglavnom skuplja od celog racunara...Btw,naravno da sam zvao i nasao,za par dana cu da je dobijem,i recicu utiske ovde,mozda nekom bude i trebalo...a "U skoro svim cenovnicima kod nas je ima,ali je pitanje da li je iko ima na lageru... " je bio vise komentar nego pitanje!
[ madamov @ 29.11.2006. 09:49 ] @
iMic je jedna krajnje jednostavna spravica, ide u USB, a sa druge strane imaš jackove za mikrofon i slušalice. Ja sam ga samo jednom koristio u Ozonu kada smo Pop, Miško i ja imali neki conference chat sa likom iz Apple Europe oko Xsana. Utaknuli smo u iMic one najjeftinije slušalice sa mikrofonom (oko 300 dinara). Precizne specifikacije je najbolje da vidiš na Griffinovom sajtu.
[ MrNo @ 29.11.2006. 16:33 ] @
Ciao momci!

Ja sam koristio iMic svojevremeno sa kockom (Cube) i mogu ti reci da je potpuno korektan uredjaj.
Radi bez problema, ima dobar zvuk.
Jedina stvar koja mi se nije svidjala je to sto ne mozes da koristis mikrofon i zvucnike u isto vreme.
Cena uredjaja ovde je bila oko 30$.

[ cikaKosta @ 30.11.2006. 22:46 ] @
MrNo,nema te metar godina :)
Kupio juce ovo cudo.
Spravica radi lepo,daje cist zvuk,lepo izgleda,dobija se neko softverce za snimanje al je smeshno...
U svakom slucaju sam zadovoljan,ne zahteva poseban usb port,vec radi i preko hub-a na tastaturi.
[ madamov @ 01.12.2006. 09:16 ] @
Citat:
Jedina stvar koja mi se nije svidjala je to sto ne mozes da koristis mikrofon i zvucnike u isto vreme.

Čekaj, kako ovo? Gledao sam svojim očima kako radi sa mikrofonom i slušalicama, nije valjda da nije isto i kada utakneš zvučnike umesto slušalica (vuče više struje, šta li)?
[ cikaKosta @ 01.12.2006. 17:31 ] @
Pa kako je mrNo koristio jos sa kockicom,verovatno je koristio stari model,jer na ovoj radi 100%.Mali beli model, onaj koji sam ja kupio je iMic II,a prvi model je bio malo veci od ovog,i bio je siv, ne znam karakteristike tog starog modela.I miki, nije moguce da iko,pojacalo ili slusalice, "vuce" struju vise nego sto sama kartica moze da dá. Da sad ne pametujem mnogo,evo ukratko, otpor na slusalicama je 16 ili 32Ω,a na pojacalu 4 ili 8 uglavnom.Samim tim, za slusalice nece biti potrebno pojacalo,jer su "slabe" pa je dovoljan signal koji daje sama kartica, dok pojacalo samo prima (PRIMA,ne "vuce" ) signal koji daje muzicka kartica,i pojacava ga.
Uzgred, signal koji se dobija sa ulaza (probao sam samo line,ne i mikrofon) je stvarno na zadovaljavajucem nivou,bez shumova i distorzije.Stvarno sam zadovoljan.