[ Okram_marko @ 27.11.2006. 22:47 ] @
Pozdrav

Treba mi hitno informacija da li postoji graficka karta koja ne koristi nikakav oblik memorije a radi. I ako ima, koji model?
Jako hitno!

Poz.
[ JOJO847 @ 27.11.2006. 23:08 ] @
Graficka kartica u diskretnoj izvedbi za pci, pci-e,agp - ne postoji bez memorije jer joj je ona potrebna za kreiranje slike i njen je sastavni dio. Graficke kartice koje su integrirane na ploci koriste glavnu radnu memoriju. Ali ako pitas moze li grafika bez memorije - ne. Takva kartica ne postoji.
[ Okram_marko @ 27.11.2006. 23:17 ] @
Hvala majstore. Brzi si, nema sta. I ja sam uvjeren u istu tvrdnju. Nadam se da smo obojica u pravu.
Hvala jos jednom.

Poz.
[ Fuzz @ 28.11.2006. 10:50 ] @
Ne moras da se nadas, u pravu ste :)
[ Angelico @ 29.11.2006. 15:42 ] @
Integrisana graficka nema svoju memoriju, ako si na to mislio...
a ako nisi mislio, molim te reci odakle ti ta informacija, posto se vec dugo prica o takvim karticama koje ne bi imale svoju memoriju nego bi koristile standardnu DDR memoriju,samo je do sada FSB i komunikacija izmedju slota - CPU - mem - CPU - GPU bila dosta spora, pa je tako nesto bilo moguce samo uz veliku degradaciju performansi...

Navedi izvor molim te...
[ tdjokic @ 29.11.2006. 17:04 ] @
Citat:
Angelico: posto se vec dugo prica o takvim karticama koje ne bi imale svoju memoriju nego bi koristile standardnu DDR memoriju

Citat:
Treba mi hitno informacija da li postoji graficka karta koja ne koristi nikakav oblik memorije a radi.

Koliko ja razumem, pitanje je o kartici koja ne koristi nikakvu memoriju, ni svoju, ni sistemsku.
[ Okram_marko @ 29.11.2006. 19:06 ] @
U pravu si. Kartica koja ne koristi NIKAKAV tip memorije. Ja kako znam, takve nema. Samo moram imati 100% - tnu informaciju.

Ako tko zna...?

Hvala!
[ brkchey @ 29.11.2006. 20:31 ] @
Imam ja graficku PCI sa 64kB memorije - to je skoro kao da je i nema :)