[ oggie @ 29.11.2006. 08:59 ] @
Imam veliki problem sa pozicioniranjem kontrola u ASP 2.0. Naime zelim da imam master page sa header,footer i side template-om. Sa strane stavim meni, a desno stavim ContentPlace Holder. Medjutim sirina tabele gde je meni je prevelika tako da mi za content ostane jako malo mesta. Ne mogu misem da pomerim, pokusavao sam da promenim width, ali nista ne pali.
Negde sam citao da su u 2.0 sve kontrole float i najobicniji textbox ne umem da postavim na mesto koje zelim.
Moze li mi neko pomoci kako da ovo prevazidjem ,gubim uzasno puno vremena jer ne mogu da postavim kontrole gde tacno zelim.

Bio bih vam jako zahvalan ako resim ovu nocnu moru.
Hvala svima unapred.
[ DragoslavZaric @ 29.11.2006. 09:09 ] @
Recimo da hoces da pozicioniras neko dugme na stranici.
Ovako izgleda source kod pre pozicioniranja:

<asp:Button ID="Button1" runat="server" Text="Home" />

Dodaj tag style i unesi koordinate u pikselima

<asp:Button ID="Button1" runat="server" style="LEFT: 850px; POSITION: absolute; TOP: 30px" Text="Home" />

Ovo je isto za svaku kontrolu na stranici.Za vece kontrole koje imaju mnogo koda u source-u, da ne bi trazio gde da upises style,pre nego sto pritisnes Source pri dnu ekrana,oznaci kontrolu pa onda pritisni Source i bices odma tamo gde treba da upises style

pozdrav
[ oggie @ 29.11.2006. 09:50 ] @
Hvala na odgovoru, ali mi jos nesto nije jasno. Ti u kodu kazes da je pozicioniranje apsolutno, a svuda sam procitao da je sada u 2.0 aktuelan kao flow layout, tj. da kontrole nisu apolutno pozicioniranje nego "plutaju.". E to mi nikako nije jasno kako te plutajuce kontrole da smestim gde treba. Jer koliko shvatam, kod apsolutnog pozicioniranja ako imam gridview i ispod njega npr dugmad, ako se grid prosiri zbog velikog broja podataka onda ce prekriti dugmad koja su apsolutno pozicionirana.
Nije mi bas jasno da li treba primenjivati apsolutno pozicioniranje ili taj flow layout.
[ Dejan Vesic @ 29.11.2006. 10:07 ] @
Nabacaš kontrole po strani, popakuješ ih po kontejnerima (Div-ovima).

CSS-om / Skin fajlovima podesiš izgled strane.

(za ostalo, Google)
[ E.N.I.A.C @ 30.11.2006. 10:43 ] @
I design viewu odesna Layout->Position->Auto position options i namestis sta kako ti odgovara da se elementi pozicioniraju... probaj tako
[ oggie @ 30.11.2006. 13:49 ] @
Hvala, uspeo sam nekako. Jos sam pocetnik pa mi ide sporije dok pohvatam delove koda.