[ rsinisa @ 24.05.2003. 23:10 ] @
Zeleo bih da posetilac sajta moze da ukuca svoju e-mail adresu i da taj podatak stigne na moj e-mail. Uradio sam nesto na osnovu primera sa "javascript.com" sajta, kao i primer iz knjige za "Dreamweaver", medjutim meni podatak iz formulara ne stize na e-mail. Da naglasim da mi se sajt nalazi na Geocities (mozda je tu problem?). Znaci, mislim da je kod u redu, ali da je problem negde drugde, pitanje je gde?

Pozdrav.
Sinisha
[ drdrksa @ 24.05.2003. 23:20 ] @
Kako mozemo da znamo gde je problem kad ni kod nisi dao? Jel nas ti smatras ovde za vidovite Zorke ili ....
[ Marko Bijelic @ 24.05.2003. 23:56 ] @
drdrksa uspori malo...

Sinisa, najbolje je da postujes ovdje code koji si koristio, ili nam prebacis link ka strani da pogledamo source.


[ rsinisa @ 25.05.2003. 00:10 ] @
Citat:
drdrksa:
Kako mozemo da znamo gde je problem kad ni kod nisi dao? Jel nas ti smatras ovde za vidovite Zorke ili ....


Kao prvo, ne bih ni najveceg neprijatelja uvredio tako sto cu da ga uporedim sa Zorkom, a kamoli nekoga koga molim za pomoc.
Kao drugo, vise me je zanimalo kako se to radi konkretno nego da li je moj kod dobar. Pocetnik sam u celoj prici sa izradom web prezentacija, ali koliko sam video taj problem slanja podataka se standardno resava slanjem podataka iz forme pomocu opcije "action=mailto:adresa". Primer koji sam uzeo sa javascript.com moze da se vidi na http://www.geocities.com/sinelyu/testform.html
Kao trece, izvinjavam sto sam bio nedorecen i nadam se da nece niko da mi zameri jer planiram da postavim jos pitanja (kada dodje vreme).

Pozdrav.
Sinisha
[ tOwk @ 25.05.2003. 00:35 ] @
Ako pitaš za uopštena rešenja koja garantovano rade, onda se radi o programima na strani servera. Znači, ako želiš pouzdan rezultat, pronađi negde „mailcgi“ ili sličnu stvar (i PHP to može dobro da obavi).
[ Conica @ 25.05.2003. 01:25 ] @
... ili ASP

zavisi na kakvom serveru je postavljen sajt
[ drdrksa @ 25.05.2003. 01:38 ] @
Citat:
rsinisa:
Citat:
drdrksa:
Kako mozemo da znamo gde je problem kad ni kod nisi dao? Jel nas ti smatras ovde za vidovite Zorke ili ....


Kao prvo, ne bih ni najveceg neprijatelja uvredio tako sto cu da ga uporedim sa Zorkom, a kamoli nekoga koga molim za pomoc.


Xexexe, sala, nista licno ...
[ rsinisa @ 26.05.2003. 23:15 ] @
Citat:
tOwk:
Ako pitaš za uopštena rešenja koja garantovano rade, onda se radi o programima na strani servera. Znači, ako želiš pouzdan rezultat, pronađi negde „mailcgi“ ili sličnu stvar (i PHP to može dobro da obavi).

Bitno mi je konkretno rešenje, ako neko moze da mi da. Može i neki sajt gde je tako nesto objasnjeno ako je gotovo resenje suvise komplikovano da bi se ovde ukratko objasnilo.
Takodje me zanima zasto resenje pomocu javascripta ne funkcionise, jer ne verujem da bi na javascript.com postavili nesto sto nije provereno.
Citat:
Conica:zavisi na kakvom serveru je postavljen sajt.

Trenutno se nalazi na geocities-u. Kao sto rekoh pocetnik sam, pa ne znam jos sta se gde izvrsava i sta podrzava odredjeni besplatni server, mada koliko sam ukapirao jedino se JS izvrsava na strani korisnika, sve ostalo na strani servera. Znaci, postoji li resenje (ako vec JS ne moze da se upotrebi) koje bi funkcionisalo na geocities-u i koje je?
Citat:
drdrksa:Xexexe, sala, nista licno ...

Nema problema, nisam ja to shvatio uvredljivo.

Pozdrav.
Sinisha

[ Conica @ 27.05.2003. 01:38 ] @
Ahm...

pitala sam na kom serveru je postavljen sajt (Linux/Unix ili Win) a ne ciji je, ali dao si odgovor koji mnogo govori. Da bi slao podatke tipa form-to-mail, potrebno je da server to podrzava, odnosno da je administrator omogucio tu "funkciju" za korisnika. Besplatni serveri obicno to ne podrzavaju i obicno nemaju podrsku za asp ili php - narodski receno

pogledaj na ovoj adresi
http://www.javascriptsource.com/forms/index.html
[ Ivan Stanojevic @ 27.05.2003. 12:43 ] @
mozes uzeti besplatan hosting na brinksteru
www.brinkster.com

i dobijas podrsku za asp, (mada nisam siguran da li daju i smtp server)
[ rsinisa @ 27.05.2003. 20:52 ] @
Citat:
Conica:
Da bi slao podatke tipa form-to-mail, potrebno je da server to podrzava, odnosno da je administrator omogucio tu "funkciju" za korisnika. Besplatni serveri obicno to ne podrzavaju i obicno nemaju podrsku za asp ili php - narodski receno

Znaci, otprilike da se ne zna sta podrzava Geocities. Posto kao korisnik PTT-a i EUNET-a imam po 1 Mb na njihovim serverima zanima me da li neki od njih podrzava nesto od tih stvari potrebnih za slanje podataka iz forme? U tom slucaju mogu da napravim formular na nekom od njih, ali opet ostaje molba za konkretno resenje. Nije meni problem da se uhvatim u kostac sa ucenjem programiranja tih tehnika jer se vise od 20 god. bavim programiranjem (poslednjih 10 profesionalno), ali mi ovo treba relativno hitno, a i mora od necega da se pocne.
Citat:
Conica:
pogledaj na ovoj adresi
http://www.javascriptsource.com/forms/index.html

Odatle sam i skinuo primer koji sam postavio na gore pomenuti sajt. Od jednog kolege sa foruma (pretpostavljam) stigli su mi podaci na mail iz moje test forme, sto znaci da je primer ispravan pa sam ja zakljucio sledece: posto se JS izvrsava na strani korisnika, forma (tj. IE) pokusa da prosledi podatke mail programu, a posto ja ne koristim OE vec Pegasus, ocigledno da ti podaci ne stignu do njega iz nekog razloga i zato taj primer ne radi kod mene. Ima li logike za ovaj moj zakljucak?
Citat:
Ivan Stanojevic:
mozes uzeti besplatan hosting na brinksteru
http://www.brinkster.com
i dobijas podrsku za asp, (mada nisam siguran da li daju i smtp server)

Hvala za info, ali ostaje cinjenica da sam pocetnik u ovim vodama i nemam znanja da napravim tako nesto.
Pitanje: da li je neko voljan da mi pomogne sa konkretnim primerom (ne JS) koji ce da radi bilo sa PTT-a, EUNET-a ili Brinkstera, svejedno; dovoljno mi je da se posalje samo e-mail adresa.

Pozdrav.
Sinisha
[ Conica @ 27.05.2003. 21:48 ] @
Citat:
rsinisa:

Znaci, otprilike da se ne zna sta podrzava Geocities. Posto kao korisnik PTT-a i EUNET-a imam po 1 Mb na njihovim serverima zanima me da li neki od njih podrzava nesto od tih stvari potrebnih za slanje podataka iz forme?


Zna se...treba otici na njihov sajt i pogledati. Ako treba posalji mail (postoji servis), mada sam sigurna da postoji i FAQ koji pojasnjava te teme. Osim ako naravno ovde neko koristi njihove usluge, pa neka napise odgovor.

Sto se PTT-a i Eunet-a tice, takodje postoje tehnicka podrska koju mozes nazvati i pitati za njihove usluge.

Citat:
rsinisa:

Pitanje: da li je neko voljan da mi pomogne sa konkretnim primerom (ne JS) koji ce da radi bilo sa PTT-a, EUNET-a ili Brinkstera, svejedno; dovoljno mi je da se posalje samo e-mail adresa.



svi koji su ovde su voljni da ti pomognu i da ti posalju gotove stranice sa resenjem, ali to nema svrhe ako ne definises tehnologiju, odnosno servere na kojima ce prezentacija biti postavljena.

Saznaj sta ti serveri podrzavaju, i i koji paket ti je uplacen kod njih, pa ti mozemo slati primere.

Ako ti je bash tolika presa, poslacu ti asp stranice sa formom i kontrolama.

Pozdrav
Conica
[ tOwk @ 28.05.2003. 01:25 ] @
Ja bih opet preporučio da potražiš na Internetu neke stranice koje nude gotovo procesiranje obrazaca (formulara).

Za te potrebe, potraži „mailcgi hosting“ pomoću Gugla.

Tada je sve što treba da uradiš nešto tipa:

<form action="http://hostkojinudi/cgi-bin/mailcgi" method="post">
<input type="hidden" name="userid" value="persa">
<input name="subject">
<textarea name="text"></text>
<input type="submit">
</form>


Ovo će za tebe biti mnogo jednostavnije, a obaviće ti posao.
[ rsinisa @ 28.05.2003. 02:01 ] @
Citat:
Ivan Stanojevic:
mozes uzeti besplatan hosting na brinksteru
http://www.brinkster.com
i dobijas podrsku za asp, (mada nisam siguran da li daju i smtp server)

ASP da, ali slanje e-maila, na zalost, ne.
Citat:
Conica:
Zna se...treba otici na njihov sajt i pogledati. Ako treba posalji mail (postoji servis), mada sam sigurna da postoji i FAQ koji pojasnjava te teme. Osim ako naravno ovde neko koristi njihove usluge, pa neka napise odgovor.

Malo sam proucavao sve te stvari veceras i shvatio da ni jedan besplatni servis ne podrzava to sto meni treba. Recimo, prohosting podrzava cgi, ali ne omogucava slanje e-maila.
Citat:
Conica:
Sto se PTT-a i Eunet-a tice, takodje postoje tehnicka podrska koju mozes nazvati i pitati za njihove usluge.

Koliko sam video sa njihovih sajtova, ni oni ne pruzaju nista korisno za korisnike koji imaju samo nalog kod njih, tj. za licne prezentacije.
Citat:
Conica:
svi koji su ovde su voljni da ti pomognu i da ti posalju gotove stranice sa resenjem, ali to nema svrhe ako ne definises tehnologiju, odnosno servere na kojima ce prezentacija biti postavljena.

Da, veceras sam shvatio o cemu se tu radi; nisam znao nista o tome, ali sada su neke stvari jasnije.
Citat:
Conica:
Ako ti je bash tolika presa, poslacu ti asp stranice sa formom i kontrolama.

Nije nista toliko hitno, a i sve to nema smisla dok ne nadjem prostor na serveru koji podrzava nesto od tih potrebnih stvari.
Hvala na strpljenu i informacijama.

Pozdrav.
Sinisha
[ bzero @ 28.05.2003. 11:38 ] @
Ovo je jedan od najboljih besplatnih hostinga, imas izmedju ostalog cgi i slanje mail-a:

http://www.netfirms.com/

http://www.netfirms.com/suppor...h?SKUID=52&CODEID=advanced