[ zorpetus @ 30.11.2006. 15:36 ] @

Ima li neka firma koja nudi sledecu uslugu: da neki "virtuelni" broj iz Beograda (npr.) automatski preko Interneteta (VoIP) preusmerava na neki kompjuter tamo negde u belom svetu. Konkretno, brat mi zivi u Kanadi, i ima dosta prijatelja ovde, i voleo bi da moze ljudima da da neki npr 011-1234567 broj. telefona - koji bi se onda automatski preuzmerio na njegov kompjuter (ili fixni telefon u Kanadi).

Dakle, zove se beogradski broj a telefon "zvoni" u Kanadi.

Kaze da mu je jednostavnije da snosi te troskove nego da svim prijateljima i poznanicima objasnjava kako da koriste Skype i sl. :-)

Nudi li neko tu uslugu? Ako je reklama - moze i na private message.
[ markom @ 30.11.2006. 17:23 ] @
Heh :-)... Da nije zabranjeno idiotskim zakonom o telekomunikacijama, sigurno bi bilo takvih usluga... legalno ;-)

Marko.
[ djricky @ 03.12.2006. 16:35 ] @
hmm... da... SkypeIn. kosta 10$ za 3 meseca

za utehu, mogucnost postoji u nekih 10-tak zemalja sveta (USA se podrazumeva, mozes cak i da biras broj )...
[ smsnet @ 04.12.2006. 09:01 ] @

Nisam cuo da tako nesto postoji, ali nije losa poslovna ideja ;)

Javni se na PM pa da napravimo "test server"

Pozdrav,
[ pisac @ 04.12.2006. 19:22 ] @
Hehe, postoji, postoji, samo ne sme da se reklamira ;-)
[ djricky @ 04.12.2006. 19:31 ] @
pa dobro sad... kako bese, istek'o pmonopol ili ne?
[ pisac @ 04.12.2006. 20:00 ] @
Koliko ja znam, interkonekcija je i dalje zabranjena.
Ako grešim, javite mi
[ smsnet @ 04.12.2006. 22:17 ] @

Postoji "company varijanta" za firme koje imaju potrebu za cestim zvanjem vani ... fizicka lica za sada ( zvanicno ) mogu da koriste samo usluge telekomovih calling kartica.

Pozdrav,

[ hecky @ 04.12.2006. 23:10 ] @
Vidi ovo:

http://www.motorola.com/softmodem/m3.htm

Kosta 30 eur, a radilo bi ti poso'...
[ Iksi @ 05.12.2006. 15:14 ] @
Sta je ovo?
[ hecky @ 05.12.2006. 15:56 ] @
M3— Motorola Messenger Modem

Here’s how it works:

Call your home-based computer from your cell phone. The Motorola Messenger Modem will answer and activate the instant messenger software installed on your computer (All are free and easily downloaded. Yahoo, AOL, MSN, Skype*—Motorola Messenger Modem works with them all). You will be prompted to enter the code for your recipient that is preprogrammed as a “buddy” in your instant messenger software. The Motorola Messenger Modem will connect to your buddy through a broadband internet connection on your computer. You’ll enjoy a high-quality, real-time voice conversation that can span the globe for the cost of a local call. This technology works in reverse as well. If a “buddy” on your instant messenger contacts your computer, the Motorola Messenger Modem will dial out on the modem line to your cell phone. You answer the call and have a normal conversation!