[ zikaa @ 30.11.2006. 17:34 ] @
Pozdrav,
Video sam ponudu ovog nemackog provajdera http://keyweb.de ( ili na englsom http://english.keyweb.de) i cini mi se da imaju dosta dobru ponudu
sto se tice cene bolju nisam cideo do sad.
Na primer ovaj http://english.keyweb.de/dedicated/km800.shtml je dosta dobar.
Kolega i ja razmisljamo da zakupimo neki od njihovim dedicated server-a pa nas zanima da li je
neko imao iskustva sa njima.
Nismo nasli nacina da ih bolje istestiramo . Probali smo traceroute i on je prilicno dobar, mada znamo da to nije
uvek najpouzdaniji pokazatelj.
Da napomenem samo da je nama dosta bitno to sto je u evropi jer je iskustvo pokazalo da su americki uglavnom dosta losiji
za ovo nase podrucje.

U principu zbunjuje to sto za istu cenu dobijas duplo bolje uslove nego kod vecine ostalih provajdera

Hvala unapred svakom ko zeli da pomogne
[ skomi101 @ 30.11.2006. 17:39 ] @
I ja sam pre nekog vremena gledao kod njih. Ali nista nisam saznao osim teksta sa sajta. Jel zna neko nesto?
[ crews_adder @ 30.11.2006. 21:03 ] @
Usluge Keyweb.de koristi Vladimir Nikolic, za svoj www.limundo.com .

[ Vladimir Nikolic @ 01.12.2006. 00:47 ] @
Mi koristimo već godinu dana Keyweb i prezadovoljni smo.

Cene su im fantastične.
Ja sam se oduvek pitao, zašto ljudi koriste američke servere, kad su često
duplo skuplji od Keyweb-a.

Izabrali smo Keyweb, zbog cene ali i dobrih ocena od nemačkih foruma.

Trenutno koristimo KM800 za Backup sistema,
dok Limundo radi na KM 3600.

Svakome preporučujem njihove servere.

Uz malu doplatu nude i managed service, što olakšava administraciju servera.



[ Nemanja Dubravac @ 01.12.2006. 02:18 ] @
možeš li mi objasniti šta je ovaj njihov "dFlat"? jel ima neka kvaka ili je pravi flat? :)
[ Vladimir Nikolic @ 01.12.2006. 09:34 ] @

Po njihovim informacijama na sajtu, to je pravi flat.
E sada, znam priče o drugim hosting partnerima
koji nude flatrate ali u slučaju da pređeš određenu količinu,
smanjuju protok.

To kod tih hosting partnera piše i u ugovoru.
Primer: "Ako pređete 500GB, prebacujemo vas za taj mesec
od našeg 100mbit/s linka na običan 10mbit/s link."

Takav dodatak kod Keyweb-a ne postoji.
Znači da je Flat pravi.
[ Nemanja Dubravac @ 01.12.2006. 14:25 ] @
ok, hvala puno, u moje, a i u njihovo ime :)
[ zikaa @ 01.12.2006. 20:21 ] @
Hvala puno na odgovorima.
[ kupidisk @ 06.12.2006. 19:48 ] @
Kolika je doplata za managed usluge?
[ Nemanja Dubravac @ 06.12.2006. 20:28 ] @
18 € mesečno
[ Jezdimir Lončar @ 15.12.2006. 09:24 ] @
http://english.keyweb.de/vrsserver/vrs-start.shtml
Eto to sam ja gledao.
Recite mi, ima li nekog popusta ako se plaća na godišnjem nivou, da li mogu da pristupim kao Root, da li mogu da instaliram cPanel itd.
[ Vladimir Nikolic @ 15.12.2006. 14:06 ] @

Ima popusta:
http://keyweb.de/rabatte/index.shtml

Ako koristite dedicated server, onda imate Root pristup.
Znači možete štogod poželite da podesite.

Kao Panel je instaliran njihov Keypanel.
Možete i neki drugi da zatržite po želji (uz doplatu).
Ili naravno sami da instalirate šta želite.
[ Jezdimir Lončar @ 17.12.2006. 13:09 ] @
Mislio sam na ovaj VRS server, ne na dedicated (nemam toliko novca).
Jer, vecina instalacija zahtjeva Root pristup...
[ Vladimir Nikolic @ 21.12.2006. 20:30 ] @
Čak i kod VRS je root.

To je kombinacija običnog shared hostinga sa prednostima dedicated servera.

Konkretno:

-10 korisnika dele jedan server (što je mngoo manje nego kod uobičajnog shared hostinga gde je broj korisnika jedne mašine
0d 100 do čal 1.000).
-svaki korisnik ima podesen svoj sistem sa root pristupom

Veoma povoljno rešenje.

[ legija @ 10.01.2007. 15:52 ] @
Danas narucio jedan dedicated preko online formulara.
Pa ce da vidimo jel valja sta taj keyweb, nadam se da nisu neki balkanski prevaranti, heehh.
[ Nemanja Dubravac @ 11.01.2007. 10:34 ] @
ja sam naručio jedan dedicated još pre praznika, ali još uvek ništa..
dobio sam confirmation mail, slao im mailove, ali kažu da će poslati predračun čim sklope server.. a to valjda ne znaju kad će da se desi..
[ legija @ 11.01.2007. 16:56 ] @
Ja sam dobio mail u kojem traze potvrdu.

Inace, valjda prvo ide placanje, pa onda sklapanje ?
[ 1r0nM4n @ 11.01.2007. 17:31 ] @
@Vladimir Nikolic
Jel postoji engleska verzija ovog Keyhelp admin panela?
Demo je samo na nemačkom: http://62.141.63.99/index.cgi (username & pass: gast)

p0z
[ Nemanja Dubravac @ 11.01.2007. 22:15 ] @
dobio sam i ja mail u kojem traže potvrdu.. i potvrdio sam narudžbinu

a da bih platio, treba mi predračun... a kad sam tražio predračun, kažu da ne šalju predračun dok ne sklope server..
a od toga ništa već skoro mesec dana.. stalno mi govore da sačekam da sklope server prvo, a ne odgovaraju kada će to biti
[ Vladimir Nikolic @ 11.01.2007. 23:47 ] @

Ja nisam primetio da postoji software demo na engleskom.
Međutim, Keyweb pokušava zadnjih mesec dana da implementira višejezični interface
na stranici.

To je možda dokaz da će skoro i software (u slučaju da još nije) biti prebačen na višejezički interface.

Preporučujem Vam da kontaktirate Keyweb na:
[email protected]

A da i ako neko naruči server, bilo bi super ako navedete da ste zbog naše preporuke došli na Keyweb.
Samo napišite naš broj: Kunde 21893.

Mnogo Vam hvala
[ metrostar @ 11.01.2007. 23:48 ] @
Neobicno je da veb-prezentacija na ne-Engleskom nema opciju da se prikaze na Engleskom, pogotovo ako je ozbiljnija kompanija. Mozda ih ne zanima previse trziste van Nemackog govornog podrucja pa to moze biti odgovor zasto ni posle mesec dana nisu uspostavili server, ne lici na marljive Nemce. Pitajte kako je Vladimir uspeo, mozda je isao preko nekoga iz Nemacke.
[ Vladimir Nikolic @ 12.01.2007. 00:28 ] @
Citat:
metrostar: Neobicno je da veb-prezentacija na ne-Engleskom nema opciju da se prikaze na Engleskom, pogotovo ako je ozbiljnija kompanija. Mozda ih ne zanima previse trziste van Nemackog govornog podrucja pa to moze biti odgovor zasto ni posle mesec dana nisu uspostavili server, ne lici na marljive Nemce. Pitajte kako je Vladimir uspeo, mozda je isao preko nekoga iz Nemacke.


Živim u Nemačkoj :-)

Ne želim da širim grešne informacije.
S obzirom da mi nije nemački problem, nije mi potrebna engleska verzija.
I zato je nisam ni našao.
Ali to ne znači da je nema.
Tako da je najbolje da ih kontaktirate.

Inače što se marljivosti tiče:
Za instaliranje drugog servera za Limundo, trebalo im je nekih 20 dana.
Nisu se uopšte javili, pa tek posle mog pitanja zašto još server nije završen sam dobio
odgovor:
"Hard nije stigao na vreme"

Čak i marljivim nemcima se desi lapsus.
Ali i pored toga su veoma dobri.

[ Nemanja Dubravac @ 19.01.2007. 12:22 ] @
samo da javim da su mi prekjuče najzad sastavili i priključili server :D

čak nije bilo potrebno ni da platim unapred, nego imam rok od oko nedelju dana :)
[ kebic @ 20.01.2007. 14:40 ] @
Nemanja ajde kad malo budes istestiro server da nam javis kako si zadovoljan izmedju placenog i dobijenog.

Pozz
[ bukovski @ 20.01.2007. 15:36 ] @
e da Nensi javi obavezno ja nesto merkam njihovu VPS ponudu...
[ 1r0nM4n @ 22.01.2007. 20:53 ] @
Citat:
samo da javim da su mi prekjuče najzad sastavili i priključili server

Lepo, i nek ti je sa srećom

p0z
[ legija @ 02.02.2007. 02:02 ] @
Evo i ja sam dobio neki mail na njemackom.
Cak sam dobio i detalje vezane za pristup serveru, koji by the way ne funcionisu.

Ce da vidimo -,))
[ Hattalasat @ 04.02.2007. 16:27 ] @
Vladimire, dvoumim se izmedju strato i ovoga hostinga i to samo zbog banw-a . Naime server4you provereno smanjuje upload kad predjes nekih 2,5-3 Tb protoka . Mada ne pise nigde da posle odredjenog tranfera smanjuju bilo sta .Interesuje me,iako sam procitao tvoje prethodne postove , da li na keywebu rade nesto slicno ?
Jer najgore kod nemaca je sto mora da se ugovor uzme na duzi period ,i ako ti limitiraju bandw kasnije zbog protoka ( a to nigde ne pise da nije pravi flat,ili ako i pise onda je samo mrtvo slovo na papiru) mozes samo da places i nastavis da placas.
Za sada jedino znam provereno da strato nema limit pa potrosio mkar i 50 Tb mesecno .Ali zato i kosta za 30 % vise od server4you i keyweb-a .
[ Vladimir Nikolic @ 05.02.2007. 17:43 ] @
Koristio samo Strato i Server4You, mada u najslabijim paketima za druge projekte.

Za STRATO sam čuo negativne komentare.
Firme je jedna od najvećih (ako ne čak i najveća) u Nemačkoj.
Mana toga je da su veoma spori, i nefleksibilni.
To su neki komentari.

Ugovor:
------
Najveća prednost Keyweb-a.
Ugovor je samo na mesec dana, tj. na period koji si ti platio.
Ako ne želiš više da koristiš njihov servis, potrebno je samo 14 dana pre isteka
tvoje pretplate da im javiš.
To je usluga koje ni STRATO ni Server4You ne nude.
Veliki plus.
To i cena i dobre ocene korisnika su povod za mene bili da ih odaberem kao partnera.

dFlat:
---------

Malo sam cunjao po internetu, i nigde nepiše da postoji limitacija brzine ako pređeš
određen Traffic. Neki koriste Keyweb dFlat za CounterStrike, WebRadio, tako da imaju visok mesečni protok
i do sada nisu primetili nikakvu limitaciju brzine.

[ Hattalasat @ 05.02.2007. 20:15 ] @
Hvala Vladimire ...btw ako ti jos uvek nesto znaci onaj poziv na broj prilikom kupovine servera ,posalji mi na pm da ga ubacim prilikom narudzbine ;-)
[ pyc @ 12.02.2007. 06:44 ] @
Da li keyweb.de VRS ili RootDS paket moze da podnese sajt sledećih karakteristika:
- Vbulletin 3.5 forum
- 3000 unique IP/day
- 300000 hits/day
- transfer 25 GB/day
[ crews_adder @ 13.02.2007. 22:17 ] @
Nista ne potenciram, samo citat sa jednog foruma, a odnosi se na keyweb.de:

Citat:
AW: KeyWeb.de reviews?

Hi,

Support-Quality is 2/10 (very very slow and unprofessional in most cases, 24/7-Support does not exist, in evening-hours you need to call someone in an external callcenter which then contacts someone else, but the work will be done at the regular worktime sometimes there (had this in some cases)).

server-quality at webhosting-servers: 5/10 (it's "ok" if you plan to host your personal homepage, for other things -so they telled me- you'll need a dedicated server)

network-quality is good from germany (always had good bandwidth there, also tested from external servers connected with 100Mbit, they got ~5-8MB/s).

The managed-option at a dedicated server is done by auto-installing the latest patches for the services you've installed. But they dont will check your scripts for errors, optimize databases or monitor the server.

Control-Panels look like the were done in the year 1995, but they do their work. You can manage everything from there, Databases, Users, Domains,...

...
I wouldnt recommend it for normal up to professional usage, use it only if you dont care if your page could be down a little bit sometimes. For static downloads it's "okay".


Inace, kada je u pitanju njihov shared hosting, Keyweb.de ima ogranicenja po pitanju broja korisnika po jednom serveru (a taj broj je, u zavisnosti od paketa, 50, 100 ili 500).
[ Nemanja Dubravac @ 21.02.2007. 10:37 ] @
od juče od oko 00:40 server mi je skroz nedostupan :(

pričao sam sa tehničkom podrškom, ali problem nije do njih, jer pristup iz nemačke, velike britanije i još nekoliko zemalja radi kako treba
kad pokušam preko bilo kog našeg provajdera da uradim tracert, dobijem prekid kod telia.net mreže

Code:
Tracing route to soinfo.org [87.118.98.36]
over a maximum of 30 hops:

  1  1122 ms  1259 ms  1219 ms  85.222.161.17
  2  1259 ms  1219 ms  1239 ms  85.222.161.17
  3  1259 ms  1219 ms  1259 ms  core-l3.vline.verat.net [62.108.96.66]
  4  1299 ms  1219 ms  1259 ms  213-163-36-57.pool.invitel.hu [213.163.36.57]
  5  1519 ms  1259 ms  1219 ms  213.163.53.105
  6   239 ms   239 ms   219 ms  info-p0-ten2-3 [213.163.52.10]
  7   217 ms   219 ms   219 ms  213-163-52-249.pool.invitel.hu [213.163.52.249]

  8  bpt-b2-geth2-3.telia.net [213.248.96.89]  reports: Destination host unreachable.

Trace complete.


radio sam online (web) tracert preko sajtova iz najrazličitijih zemalja, i prekid se ne dešava samo kod telia.net-a nego i kod drugih mreža, tako da ne znam kome da se obratim...

zvao sam svog lokalnog provajdera, oni kažu da su oni nemoćni jer greška nije do njih, a od keyweb-y dobijam isti odgovor

kao što sam rekao, sajt/server je dostupan iz velike britanije npr, pa mu je moguće pristupiti preko www.freakproxy.com

ideje?
[ kebic @ 21.02.2007. 13:04 ] @
Resenje je da sacekas malo jer se slican problem vec dasavao za korisnike iz srbije, sto samim tim mozda i daje resenje ko je kriv i to sto ti oba provajdera kazu da nije do njih je verovatno i tacno.
Ako ti radi preko spoljnih proxy servera onda ti ostaje samo da sacekas da se i srbija ukljuci u normalan svet.

Pozz
[ Nemanja Dubravac @ 21.02.2007. 13:25 ] @
problem nije samo u srbiji, već se serveru ne može pristupiti ni iz austrije, ni amerike
[ legija @ 23.02.2007. 02:22 ] @
I moj server na keyweb je biuo off par puta danas. Samo na kratko doduse, mozda po minut dva, dva ili tri puta kako sam primjetio.

Sve ostalo je ok, osim sto su "zaboravili" da stave i drugi HDD koji sam by the way platio. Mnogo zaboravne te svabe.
[ pyc @ 23.02.2007. 09:21 ] @
Meni vec vise od nedelju dana ne mogu da puste RootDS servis, a mogu da primetim i da im je engleski katastrofalan.
[ pyc @ 26.02.2007. 14:13 ] @
E vidite ovaj engleski u korespondenciji sa keyweb-om:

"Hello,

i have write you a email. I need your name of the town, but you have don't
aswer.

Best Regrads"

Mislim stvarno, što je mnogo, mnogo je - teški šalabajzeri u najavi. Al opet... jeftini, pa ću ipak da probam kod njih.
BTW, nikakvo pitanje iz kog sam grada mi nije stiglo. 100%...
[ 1r0nM4n @ 27.02.2007. 14:54 ] @
Pa kod nas dete iz osnovne škole zna da sastavi bolji odgovor!
Stvarno neprofesionalno sa njihove strane!
Ne znam kako im uspeva komunikacija sa ostatkom sveta..
[ pyc @ 06.03.2007. 17:30 ] @
Saga se nastavlja.... Da li uopste keyweb moze da skine pare sa VISA Internet Vojvodjanska banka kartice? Ako nije, hvala lepo, ali meni je smor jednom mesecno da idem u banku i da pisem nalog za transfer (ako uopste moze tako, a izgleda da moze, ali su sa tim placanjem iz inostranstva putem wiretransfera ekstremno sturi). Zaista, firma uopste ne lici na nemacku, kontrol panel im je katastrofa, neispravni urlovi po emailu, ni e od engleskog... ma tu firmu mora da vode neki srbi gastarbajteri tamo
[ kebic @ 07.03.2007. 18:05 ] @
Evo dobrog linka za prevod celih recenica sa nemackog na engleski.

http://google.com/translate_t


Pozz.
[ Mister Big Time @ 11.04.2007. 01:35 ] @
Citat:
pyc: E vidite ovaj engleski u korespondenciji sa keyweb-om:

"Hello,

i have write you a email. I need your name of the town, but you have don't
aswer.

Best Regrads"

Mislim stvarno, što je mnogo, mnogo je - teški šalabajzeri u najavi. Al opet... jeftini, pa ću ipak da probam kod njih.
BTW, nikakvo pitanje iz kog sam grada mi nije stiglo. 100%...


Sta reci a ne zaplakati

Citat:
pyc: Saga se nastavlja.... Da li uopste keyweb moze da skine pare sa VISA Internet Vojvodjanska banka kartice? Ako nije, hvala lepo, ali meni je smor jednom mesecno da idem u banku i da pisem nalog za transfer (ako uopste moze tako, a izgleda da moze, ali su sa tim placanjem iz inostranstva putem wiretransfera ekstremno sturi). Zaista, firma uopste ne lici na nemacku, kontrol panel im je katastrofa, neispravni urlovi po emailu, ni e od engleskog... ma tu firmu mora da vode neki srbi gastarbajteri tamo


A za Visa Internet karticu VB i mene zanima... mada sada mi se nesto i ne uzima kada vidim kakav im je sajt, engleska verzija... support nula... Hm.

Evo jos jednih, isto iz Nemacke

www.firstdedicated.de

Mada jedan veliki domaci sajt se hostuje na njihovom dedicated, tako da barem sto se toga tice znam da imaju super uptime.

[ pyc @ 11.04.2007. 06:25 ] @
moja saga sa keyweb.de se zavrsila tako sto nisam zeleo da platim RootDS uslugu zbog extremno sporog servera. 2-3 simultane posete na apachu, i sve pada, pokusao da stavim lighttpd i fastcgiphp - ne pomaze... pustio benchmarke i bio u pravu, to je katastrofalno sporo.
[ OffShore @ 11.04.2007. 09:36 ] @
evo rjesenja:)

www.hetzner.de
[ kebic @ 11.04.2007. 10:43 ] @
Definitivno dobro resenje www.hetzner.de
[ emranonline @ 11.04.2007. 12:53 ] @
SiteAdvisor mi je javio sledece kad sa otvori www.hetzner.de

www.hetzner.de/ may try to steal your information.

Sad ne znam koliko je ovo tacno.

Pozdrav
[ DJ_IGGY @ 29.04.2007. 18:14 ] @
Citat:
pyc: Saga se nastavlja.... Da li uopste keyweb moze da skine pare sa VISA Internet Vojvodjanska banka kartice? Ako nije, hvala lepo, ali meni je smor jednom mesecno da idem u banku i da pisem nalog za transfer (ako uopste moze tako, a izgleda da moze, ali su sa tim placanjem iz inostranstva putem wiretransfera ekstremno sturi). Zaista, firma uopste ne lici na nemacku, kontrol panel im je katastrofa, neispravni urlovi po emailu, ni e od engleskog... ma tu firmu mora da vode neki srbi gastarbajteri tamo ;)


I mene zanima da li moze da se plati sa VISA Internet kartice Vojvodjanske banke?
[ engineer @ 30.04.2007. 10:51 ] @
1. juna bi trebalo zvanicno da pocne sa radom Keyweb Serbia, sa podrskom i Keyhelp control panelom na srpskom, placanjem u dinarima po srednjem kursu NBS... Ukoliko vam nije bas hitno, preporucujem da sacekate jer ce biti promotivnih popusta...
[ emranonline @ 30.04.2007. 16:36 ] @
ma da samo ne bude ko keyweb.de
[ crews_adder @ 01.05.2007. 17:45 ] @
Citat:
engineer: Ukoliko vam nije bas hitno, preporucujem da sacekate jer ce biti promotivnih popusta...

Mislim da je svima napokon jasno da nije sve u ceni,
Citat:
emranonline: ma da samo ne bude ko keyweb.de

a s druge strane, sta je to po cemu bi mogao da se razlikuje od keyweb.de (osim sto bi eventualno bio lokalizovan u smislu jezika, sto i nije nikakva prednost)?

[ DJ_IGGY @ 03.06.2007. 15:32 ] @
Evo danas je 3. Jun ima li sta od uplata iz Srbije???
[ legija @ 06.08.2007. 13:09 ] @
Elem, zakupih server kod njih jos u februaru, sa 2x160GB SATA.

Server je bio spreman za nekih sedam dana, sve ok, itd itd, tek nakon mjesec dana vidim da nema drugi disk.

Postoji samo sda , nema ga sdb ili whatever. Otvorim support ticket i trazim drugi disk, kazu nema frke za koji dan.
Naravno, od toga nista, kako nisam imao vremena a ni neke velike potrebe nisam se zamajavao sa njima. Valja napomenuti da im engleski nije jaca strana.

Pre dva tri dana trazim opet da stave konacno disk, i momci ladno kazu da je disk unutra.

Ja ko kreten reboot, itd itd, ali diska bre nema. Na kraju dobijem ovo za odgovor od nekog klingonca:

Citat:
Hello,

you must format the sda2 after format you can mount this.

best regards
Martin Prager


Dal je bre ovaj normalan ? Valjda diskovi treba da budu sda, sdb, sdx. On hoce da ja formatiram SWAP particiju na prvom disku.

Ili - ako ja "ne umem" oni ce, ali da im platim 22 eura.


Server radi ok, brzina je na nivou, nema limita and shits, ali bre tech support im je ispod nule.
[ legija @ 07.08.2007. 14:32 ] @
LOOOOOOOOOOOOOOL :D

Bem ti lebac, ove swabe su kraljevi. Pazi sad ovo :

Citat:
Hello,

i've exchanged the second hdd, the server recognises now both harddrives.

Best Regards
Martin Dannehl


Jeste da su stavili ATA disk umjesto SATA kako je placeno, ali ovo dokazuje koliki su lopovi u pitanju. Nakon vise od pola godine cekanja . . .
[ pyc @ 07.08.2007. 14:45 ] @
ja sam debilima otkazao account, hteli su cak da im saljem i fax, i poslao sam im... i evo sada posle par meseci mi pisu mail kao ajde da nam platis....... debili. napusio sam ih.
[ Mister Big Time @ 10.08.2007. 03:18 ] @
Citat:
legija:

Server radi ok, brzina je na nivou, nema limita and shits, ali bre tech support im je ispod nule.



I cena mala :)

Pa sta ocekivati, ultra high tech educated tech support? :) Ti sabanezi verovatno su pre toga ziveli od socijale u Nemackoj, pa im neko nasao posao i malo priucio...
[ exPirat @ 22.04.2008. 21:25 ] @
Citat:
1. juna bi trebalo zvanicno da pocne sa radom Keyweb Serbia


pa jel poceo ?
[ pyc @ 22.04.2008. 21:37 ] @
bolje nikad da ne pocne.

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 03.07.2009. u 19:21 GMT+1]
[ engineer @ 23.04.2008. 00:48 ] @
Nije i verovatno nikada neće.
[ Lord_Nenad @ 01.07.2009. 23:50 ] @
U jbt, nije bilo god dana odgovora... :)

Eo i ja pocheo da se zezam sa keyweb.de, pa da vidimo sta ce da ispadne... :)

Sa Eng su slabi, ali razumem sta pishu... Ponude su im wow...

Narucio sam VRS kod njih, za dan su mi poslali mail da potvrdim narudzbu, dan posle toga ( danas ) sam dobio login podatke za KCM, i onda s*anje... Na nemachkom sve... Ali nema veze...

Imaju podaci o serveru, nadjem IP adresu, otvorim Plesk ( taj sam naruchio ), i da se ulogujem - ne moze...
Pise netachni podaci...
Probam ono password recovery, kad ne radi... uopste nema mog naloga...





Jel ima neko da ima iskustva sa ovim?


Probao sam kod drugih kompanija ( posto dugo trazim dobar VPS ) i sve ishlo glatko, a kod ovih... Nista nema objashnjeno... Ni na Nemachkom ni na Engleskom...



I da, koliko znam infostud.com je kod njih...
[ pyc @ 02.07.2009. 06:27 ] @
Kada sam ja jednom prilikom iznajmio VPS kod keyweb.de, bio je toliko spor da je rad bio nemoguc. Pokusao sam par dana da ih ubedjujem da nesto nije u redu, i nisam platio invoice, te sam otkazao servis i rekao im da su neozbiljni. Posle su me jedno pola godine jurili da im platim nizasta, i na kraju su, kapiram, odustali. Kod njih nikad vise.
[ Lord_Nenad @ 02.07.2009. 06:48 ] @
Ne znam, probacu pa ako ne bude radilo dobro otkazati i to je to, tako sam probao na hostgatoru i nije valjao... :)

To je 10 eura... Mogu toliko da rizikujem, ako bude dobar... Super :)
[ zikaa @ 21.03.2010. 12:15 ] @
Posle 3 godine u pocetku saradnje, a zatim muke sa keyweb-om preci ce mo na hetzner.de. Keyweb-ovi dedicated serveri su relativno dobri, ali im je VRS neverovatno los, probali smo sve varijante od najjeftinijeg do najskupljeg i svi su isti.

Mada i ovo za root servere nije sigurno, desilo nam se da nam u 7 dana otkazu hard diskovi na 2 racunara koja smo zakupili kod njih. Tako da smo nakon toga vise vremena posvetili tome kako da osiguramo bekap nego sto smo ustedeli placajuci ovako jeftine servere.

Tehnicka podrska je uzasna, sto ne znaju engleski manje/vise ali su im reakcije uzasne, ponekad ih mrzi nesto da rade pa ih onda morate ubedjivati da nesto moze da se uradi da bi na kraju to uradili (dok oni za to vreme predlazu neku varijantu koja je najlaksa za njih u smislu da se odradi za par minuta).

Za zahteve za dodatne IP adrese, koje inace navode u ponudama da mogu da se dobiju, odgovor smo cekali sve ovo vreme, da bi tek u jednom momentu kad smo krenuli da ih kritikujemo dobili odgovor, naravno Nein.

Manje kvarove odrade brzo, ako ih pitate za reboot servera to obicno ide odma (valjda samo treba da se stisne jedno dugme, pa ih to ne mrzi :) )

Jos na nesto treba obratiti paznju, otkazni rok je mesec dana inace oni automatski naprave novi identican prethodnom. Tako trenutno placamo jedan VRS pola godine iako ga ne koristimo jer se nismo setili na vreme da ga otkazemo.

Sto se tice hardwera, na nekim racunarima smo dobijali i bolje od onoga sto je placeno, al to najverovatnije greskom montera koji sklapaju racunare.

Ni sto se tice finansija nisu bas sjajni jer su nam slali racune proizvoljno (a kako smo placali preko banke svaki racun += 20e za transfer novca nije bas bilo svejedno). Ne secam se kako je zavrsena jedna epizoda sa racunom od par evra koji su sami smislili za koji smo trebali da platimo i ovaj dodatak za transfer, ali cini mi se da ni to nije bilo u nasu korist. (kolega je zavrsavao finansijski deo sa njima).

Sve u svemu mislim da se radi o prilicno lezernoj i neozbiljnoj ekipi, i osim ako neko nema bas mnogo srece nece se dobro provesti sa njima.
[ pyc @ 13.07.2010. 05:44 ] @
I tako... Posle 3 (slovima: tri) godine, mene keyweb juri za 70 EUR-a duga, za 2 dana korišćenja najsporijeg VPS servisa u univerzumu (pisao sam već o tome ovde), a koji sam posle 2 dana otkazao, a oni su ga namerno pustili da funkcioniše mesec dana, kako bi valjda imali više osnova da me jure. Sada mi prete tužbom i policijom, a ja sam im samo rekao f*ck off, do what you want to do. Zaista, ovo je neverovatno kakav tamo ološ radi.
[ Dusan Filiferovic @ 13.07.2010. 10:43 ] @
mislim da je keyweb.de no 1 trenutno po ljudskoj gluposti...