[ Angelico @ 01.12.2006. 10:25 ] @
Hocu da mi u isto vreme budu ukljucene i slusalice i 5.1 sistem, pa ako mi 5.1 ne treba samo ih ugasim, a sluske i dalje naravno rade.

E sad drug koji se malo vise od mene razume, kaze da cu tako da skenjam muzicku kartu, zbog nekog otpora ili sta vec

Ovo je sema ovog sto ja hocu da uradim



Znaci tu jos na muzickoj ima i c/sw i rear stereo izlaz
, ali to nije vazno.. vazan je samo ovaj front na koji ce biti nakacena dva uredjaja i raditi u isto vreme.

Bicu zahvalan na svim savetima i sugetijama.
[ ststeva @ 01.12.2006. 13:02 ] @
Ovako mozes to da izvedes, kod mene je tako radilo godinu dana bez bilokakvih problema.
Bolja solucija ti je da ako ti je ta karta 5.1, ukljucis opciju za 5.1 i da na front zvucnike stavis sistem, a na rear stavis slusalice (tako sad kod mene radi)

Obicno je zeleni konektor front, a plavi rear..


Javi ako ti esto nije jasno.
[ Alex1 @ 01.12.2006. 22:44 ] @
Ja imam slično, ali obratno. Naime imam dva kompa i dvije zvučne, i trenutno imam spojeno izlazi iz obje kartice, na aux in prema liniji, tv1.(tako da mogu slušati sa kojeg kompa želim na liniji i tv-u) Sve radi već godinama, nikad nije bilo problema, jedino kad su oba kompa upaljena, zvuk se priguši, al zato ja pojačam malo pa je OK!
Jel to tako smije bit. Sam sam doma radio sve, samo sam kupio konektore.
[ Angelico @ 04.12.2006. 11:59 ] @
Evo sad sam razgovarao sa jos jedbun drugom koji se bavi elktronikom.. kaze da se teorijski to moze destiti ako nakaceni uredjaji vuku previse. uglavnom se to desavalo sa pasivnim zvucnicima, ili sa previze jakim sluskama.. usvakom slucaju moracu da sve izracunam pre nego sto pocnem da radim

otpor slusalica + otpor aktivnih zvucnika (F kanal) < max. otpor zvucne preko lineout/f kanala
[ ststeva @ 04.12.2006. 20:10 ] @
Ma daj covece nema sanse da ti se nesto desi.

A ako se toliko plasis uradi kao sto sam ti rekao .
Imas sigurno na kompu integrisanu 5.1 karticu, podesi da ti da kartica
radi u kvatro sistemu (sa 4 zvucnika) i i ubodes sistem u zeleno, a
sluske u plavo.
(zeleno su front, plavo rear)


--
Zvezda ZAUVEK
[ Angelico @ 05.12.2006. 20:19 ] @
Ma znam :D , to sam i napisao.. ili mozda nisam ? :D

Ali necu da radim semu sluske jedan kanal, zvucnici drugi... hocu tacno ono sto sam napisao... hvala na misljenju, znas kako kazu - ko pita ne skita ;)

Uradicu tacno ono sa seme, ako bude crash&burn, barem cu imati izgovor da si kupim Audigy
[ ststeva @ 05.12.2006. 23:31 ] @
Ok javi sta si uradio.

Ja sam nastavak (LOPOV :) za dzek 3.5 mm ) kupio u radio klubu.



--
Zvezda ZAUVEK

------=_Part_13232_13082223.1165360920308
Content-Type: text/html; charset=ISO-8859-1
Content-Transfer-Encoding: 7bit
Content-Disposition: inline

<br>Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem emaila!<br>esauth:230776:4f473b44438af55c7f85c3566c560c8d<br>
[ Angelico @ 06.12.2006. 11:07 ] @
Hocu, hvala na pomoci