[ Kusur @ 25.05.2003. 15:01 ] @
Pozdrav svima

Da li neko zna dobar PHP MySQL tutorijal ili dobar skipt za mejling listu?

"Skinuo sam" nekoliko sa "HotScipts.com" ali neke nisam uspeo da "instaliram"
a neki ne zadovoljavju moje potrebe kao np:

1. Korisnik se sam odjavljuje i prijavljuje
2. Export, Import email-ova
3. Neka vrsta Log fajla ili tako nesto (kada se salje mail svim korisnicima, pa ako pukne veza, da znam kome je poslat mail a kome nije)
4. Administracija i slanje mail-ova iz browsera. (500 - 1000 mejlova)

itd, itd.....

Pitanja i Vase misljenje:

1. Ako ovakvu mejling listu stavim na neki Host, hoce li mi host dozvoliti slanje e-mailova.
2. Test masina mi je Win. 2000 prof. + NuShere paket. Kako da testiram slanje e-maila. Da li mail() komandu moram nekako da ukljucim ili podesim da bih je koristio i probao?

Unapred hvala za odgovore, predloge i misljenja.
[ NikolaVeber @ 25.05.2003. 16:00 ] @
Da li ce ti host omoguciti slanje maila, zavisi od podesavanja php-a na tom hostu. Sto se testiranja tice, ne mogu nista da ti kazem, sem da bih ja to ipak testirao online, na serveru.

Koliko se secam, mail funkciji ne trebaju host specific podesavanja (meni je jedan isti script radio na vise hostova, bez ikakvih promena).
[ afwt @ 25.05.2003. 18:59 ] @
Mi smo za Poljoprivredni on-line magazin http://www.poljoprivreda.info iskoristili skriptu MyMail ("MyMail is copyright Peter McNulty or CodingClick.com", da ga lakse nadjes, da ga ne trazim sad opet), nema samo 3. opciju koju zelis, ali smo ga jako lako preradili da ima sve sto nam je trebalo.

Napominjem da ti se mozda nece svideti toliko u staru kad ga postavis, ali pretpostavljam da hoces da ga customizujes...
[ Mihailo @ 25.05.2003. 20:15 ] @
2. Treba u php.ini da staviš ip/ime mail servera i svoju email adresu.
[ Kusur @ 25.05.2003. 20:24 ] @
Hvala na svetima,

MyMail sam "skinuo" sa "HotScipt.com" ali nisam uspeo da utvrdim kako se korisnici
prijavljuju i odjavljuju na listu?

Pozdrav
[ Kusur @ 25.05.2003. 22:29 ] @
Ok nasao sam HTML kod za form prijava/odjava

Podesio sam i php.ini i sve je ok - za probu sam upisao SMTP server mog provajdera.

Sta da upisem da mail saljem sa moje masine (localhost, 127.0.0.1 ili tako nesto)?

Znam to uradim sa IIS, ASP i CDONT, ali sa php i Nusphere paketom ne.
[ afwt @ 26.05.2003. 13:10 ] @
Ako te zanima jos nesto oko MyMail-a, pitaj.

A da bi slao mail sa svoje masine, treba da dignes SMTP server, pa da samo napises adresu na kojoj je.



P.S. Link za odjavu saljes i mail-om, samo upises <--unsub--> gde hoces da se pojavi.
[ Kusur @ 27.05.2003. 20:09 ] @
Pozdrav

Mučim se oko prilagođavanja MyMail-a. Želeo bih da uklonim njihov logo i njihov link.

Ustvari želeo bih da se sve što korisnik vidi na sajtu, otvara u novom manjem prozoru (to znam) i da se u njemu prikazuju informacije i poruke.

Mislim da je sve u entry.php fajlu (ili se varam?). Probao sam ali ne ide. Vidim folder "files" sa futerima i hederima možda da ih menjam? (ali mi netreba ni futer ni heder). Ili se sve radi u config fajlovima (jedan u rutu drugi u admin folderu).

Kako ste vi to uradili? (poljoprivreda.info)

Unapred hvala

[Ovu poruku je menjao Kusur dana 31.05.2003. u 02:28 GMT]
[ Kusur @ 28.05.2003. 23:54 ] @
Ok uspeo sam da uspesno editujem config i entry fajl

Pozdrav
[ afwt @ 30.05.2003. 17:07 ] @
Verovatno smo menjali vesti u tom momentu... To nema veze sa newsletter-om.

Inace, video sam da si bio (nekoliko puta), a najbolje mi je [email protected] ...

;-)

Poslao sam ti PM, procitaj...
[ afwt @ 30.05.2003. 17:14 ] @
Promeni malo entry.php, video sam da je glupo odradjen deo kako se poziva, stavljen je pod bezveze action...