[ bachi @ 01.12.2006. 17:05 ] @
Radi se o sledećem... Kod kuće u 21. veku nemam fiksni telefon, ali zato imam kablovski internet. E, na poslu imam i fiksni telefon i mogućnost da pristupam tom računaru... Da li postoji neki program uz pomoć kojeg će se taj računar na poslu ponašati kao VoIP gejt? Dakle, ja iz klijenta okrenem broj telefona, klijent (program) sa mog računara se poveže na server, tj. na računar na poslu, a taj računar na poslu preko modema (standardne telefonske linije) okreće broj telefona?

E da, da radi pod Windowsom. :P
[ Marcony @ 01.12.2006. 19:20 ] @
Imas da kupis VoIP gateway za Skype, koji kacis na tel. liniju i USB-om na komp. Mislim da bi ti to resilo problem.
[ grof7 @ 08.12.2006. 15:17 ] @
Kupis ovakav gateway i onda ce daradi:

http://www.compshop.co.yu/NOVOSTI.htm

WEBT@LKER 301
USB VoIP Gateway
• Use your existing telephone for both Skype calls and conventional PSTN calls
• Forward Skype calls to PSTN (mobile or landline) and PSTN to Skype?
• Normal PSTN calls can be made even when PC is off.

[ sonyc75g @ 18.04.2007. 22:42 ] @
Evo neceg za testiranje,

"Teleon Gateway Driver"
http://www.teleon.net


ako nekom proradi, neka nam posalje impresije.


[ sonyc75g @ 19.04.2007. 02:02 ] @
Bolje rešenje ipak nađeno!

Pogledajte www.phonashera.com

Jednostavan server za telefonsku liniju.
Besplatan program u beta 1 verziji.

Srećno
[ misk0 @ 20.04.2007. 09:59 ] @
A meni treba SIP (eventualno IAX,2 za asterisk) gateway koji moze raditi sa asteriskom ili eventualno OpenSER-om, za terminaciju poziva na zemaljske linije. Any suggestions? :)

Naravno, rijec je o 'manjem broju minuta', a ne 500.000 kako se moze naci :)
[ bachi @ 12.07.2007. 09:03 ] @
Citat:
sonyc75g: Bolje rešenje ipak nađeno!

Pogledajte www.phonashera.com

Jednostavan server za telefonsku liniju.
Besplatan program u beta 1 verziji.

Srećno


E, tako nešto mi treba, s tim što ovo neće da radi. Je l' ima neki program koji je ipak stabilniji? Znači, ukratko, treba mi softverstki VoIP to PSTN (obična tel. linija) gateway koji će od hardvera da koristi običan voice modem, i da naravno radi pod Windowsom.
[ zzmakii @ 12.07.2007. 11:47 ] @
Ne razumijem zašto baš želiš koristiti fiksnu telefonsku liniju.

Kad već imaš internet kod kuće, zar nije jednostavnije tu koristiti neki VoIP client ?
Ne živim u Srbiji, pa ne znam sigurno, ali zar nije recimo JustVoIP s 1€c/min jeftiniji nego tarifa+pretplata srpskog Telekoma ?
[ Marcony @ 12.07.2007. 16:47 ] @
@bachi

http://www.trixbox.org/

Provereno radi.
[ bachi @ 13.07.2007. 11:14 ] @
Citat:
zzmakii: Ne razumijem zašto baš želiš koristiti fiksnu telefonsku liniju.

Kad već imaš internet kod kuće, zar nije jednostavnije tu koristiti neki VoIP client ?
Ne živim u Srbiji, pa ne znam sigurno, ali zar nije recimo JustVoIP s 1€c/min jeftiniji nego tarifa+pretplata srpskog Telekoma ?

Koristim justvoip i plaćam toliko, ali ako je 1000 dinara 10€ kredita (kad se izračuna provizija), a 1000 dinara je 1000 minuta zvanja na fiksni telefon - jeste najeftinije što sam našao, ali je i to ipak oko tri puta skuplje nego kad se zove sa fiksnog na fiksni u Srbiji.


Citat:
Marcony: @bachi

http://www.trixbox.org/

Provereno radi.

Hvala. Probaću. Je l' može sa običnom voice modemom da radi terminaciju na fiksni ili mora neki poseban hardver?
[ kizman @ 04.08.2007. 13:45 ] @
Kako ga zaracuna 1000 dinara? Ja placam preko paypal, i za 10 evra platim 10.50 evra, sto je oko 800, 850 dinara, ne znam tacno koliki je kurs sada.

A kao drugo, jeste jeftinije ako zoves u okviru iste mreze/zone, ali ako zoves iz Subotice u Cacak onda i nije bas, zar ne?
[ Marcony @ 04.08.2007. 14:40 ] @
Citat:
Je l' može sa običnom voice modemom da radi terminaciju na fiksni ili mora neki poseban hardver?


Sad sam tek video pitanje...da, moze sa obicnim modemom. Najbolje procitaj ovaj tekst ispod, pogledaj slike i probaj. Ja sam uspeo sa ovim gornjim modemom da dobijem odlicne karakteristike.



I'm the one that posted which ones would work. I haven't done enough testing to completely determine the issue, but I'm getting some echo when I use the "similar" modem, as opposed to the exact same modem. To clarify, there's two main models of modem with the Intel MD3200 chipset. The one that works 100% (and is the same one digium uses), is this one:



The one that is "similar" but gives me some echo problems (and I've seen some companies selling as a generic X100P, though it's not the exact same thing) is this one:




You don't have to change any resistors to get it to work, as the zaptel driver will recognize either as a generic model. If you edit the zaptel source though, you can make it think it's an actual X101P (which I doubt makes asterisk treat it any differently).

[Ovu poruku je menjao Marcony dana 04.08.2007. u 22:25 GMT+1]