[ -zombie- @ 26.05.2003. 03:30 ] @
hm.. više nego konkretno.. zna li neko gotovu skriptu, ili bar način kako da pročitam meta-podatke iz .wav fajlova.

našao sam neki getid3 koji je ogroman, čita puno formata, ali na sajtu koji trenutno radim gde se prodaje na desetine hiljada loop-ova, neće da pročita nekih 30% fajlova.. ne može čak ni format da prepozna...


help ;)
[ leka @ 03.06.2003. 22:31 ] @
Vec si mi dosadio sa ovim - jel moze u C-u da ti se napise program ili bas mora u PHP-u, napisacu ti sutra to ako imadnem vremena - najkasnije preksutra!
Samo reci hoces PHP ili C/C++ (radije ovo drugo)...
[ leka @ 03.06.2003. 22:31 ] @
Naravno, posalji mi podatke takodje da znam sta zelis od podataka iz WAV fajla! :)
[ -zombie- @ 04.06.2003. 02:45 ] @
Citat:

Vec si mi dosadio sa ovim


molim? ko? ja? gde? (i kako, i zašto, i...)


nego, može i c++, lako ću ja to da prevedem.. (krajnji rezultat mora da bude php, pa ne znam kome je lakše da prevodi ;)

elem, stvarno ne znam čime sam to dosadio, a naročito čime sam onda zaslužio da mi pomažeš :-PpPp


i da, treba mi "subject" polje (valjda se cela ta sekcija metapodataka zove "comments"). a i dužina (u sekundama, šta god) mi možda zatreba u budućnosti, ali nije toliko bitno...


btw, hvala unapred... ;)
[ leka @ 04.06.2003. 11:00 ] @
Kao sto sam vec negde ovde na ES-u napisao - WAV format je pod-format, generalno WAV, AVI, CAB, RTF su SVI podformati! :)
Svi oni su zapravo RIFF fajlovi. Ukratko, RIFF fajlovi su fajlovi napravljeni/formirani iz delova koje su neki mnogo pametniji ljudi od ljudi iz M$-a izmislili pre nego je RIFF izmisljen (ukratko, M$ je "pozajmio" AIFF format - mislim da je SGI radio na njemu - izmenio ga i tako je nastao RIFF).
Svaki pojedinacni deo RIFF fajla se zove CHUNK, generalno za svaki RIFF fajl postoji jedan CHUNK koji sadrzi bitne (vitalne) informacije o fajlu - taj chunk je nama bitan za resavanje naseg problema...
Za sada toliko, posto sam na poslu.
[ leka @ 04.06.2003. 11:01 ] @
I nemoj da se pitas ko sta kako i zasto, jer znas zasto - ista pitanja postavljas vec duze vreme na C++, PHP i JAVA (verovatno i na nekim drugim) diskusionim grupama - samo te gledam... :)
[ -zombie- @ 04.06.2003. 19:50 ] @
hm.. ili se šališ, ili si me pobrkao sa nekim ;)
[ leka @ 16.06.2003. 15:41 ] @
Jesam izvinjavam se, na JAVA i C++ diskusiji je to pitanje postavio drugi covek :) Svejedno, tebi treba PHP resenje? Aj mi samo ukratko reci koje ti informacije trebaju iz WAV fajla, da bih znao sta zapravo treba da napisem... :)
[ -zombie- @ 16.06.2003. 19:13 ] @
ja rekoh ;)

Citat:
-zombie-:
i da, treba mi "subject" polje (valjda se cela ta sekcija metapodataka zove "comments"). a i dužina (u sekundama, šta god) mi možda zatreba u budućnosti, ali nije toliko bitno...


btw, fala opet ;)
[ leka @ 21.06.2003. 19:25 ] @
Danas sam po ko zna koji put gledao strukturu WAV fajlova i nigde nisam video te komentare. Da ne misliš možda na ono što Majkrosoft zove "Associated Data Chunk"? U čankove (chunks) ovog tipa najčešće idu razni komentari... Ovi čankovi počinju stringom "adtl", pa proveri da li ti to treba...
[ Ivan Dimkovic @ 21.06.2003. 20:50 ] @
Citat:

Svi oni su zapravo RIFF fajlovi. Ukratko, RIFF fajlovi su fajlovi napravljeni/formirani iz delova koje su neki mnogo pametniji ljudi od ljudi iz M$-a izmislili pre nego je RIFF izmisljen (ukratko, M$ je "pozajmio" AIFF format - mislim da je SGI radio na njemu - izmenio ga i tako je nastao RIFF).


For the sake of completness:

http://www.borg.com/~jglatt/tech/aboutiff.htm

Citat:

Electronic Arts is a company that deserves credit for helping make life easier for both programmers and end users. By establishing Interchange Format Files (ie, IFF) and releasing the documentation for such, as well as C source code for reading and writing IFF type of files, Electronic Arts has helped make it easier for programmers to develop "backward compatible" and "extensible" file formats. IFF also helps developers write programs that easily read data files created with each others' IFF compliant software, even if there is no business relationship between the developers. In a nutshell, IFF helps minimize problems such as new versions of a particular program having trouble reading data files produced by older versions, or needing a new file format everytime a new version needs to store additional information. It also encourages standardized file formats that aren't tied to a particular product. All of this is good for endusers because it means that their valuable data isn't locked into some proprietary standard that can't be used with a wide variety of hardware and software. Above all else, endusers don't want their work to be held hostage by a single, corporate entity over whom the enduser has no direct control, but that's exactly what happens whenever an enduser saves his data using a program that produces a proprietary, unpublished file format. IFF helps to break this needlessly proprietary stranglehold that developers have exerted upon endusers' works.


Dakle - autor je EA a ne SGI kako Leka misli...

A sto se MS-a tice, ono sto su oni uradili je - promenili su endianess - tj. iz Motorolinog formata (big endian) presili na Intelov (little endian) iz jednog vrlo prostog razloga - a to je brzina citanja na Intel platformama. Kako doticni format ne bi bio kompatibilan sa AIFF fajlovima (tj. dobio bi djubre na Mac-u) promenjeno mu je i ime.

[ -zombie- @ 22.06.2003. 10:09 ] @
leko, veruj mi da nemam pojma koji su to podaci. uopšte me ne zanima wav format (ili već bilo koji audio..) niti se razumem u iste.

ovaj tip ih unosi iz soundforge, tamo gde se unose autor, naslov i slično.

elem, ovo je var_dump() izlaz podataka koje daje getid3 skripta. možda ti pomogne da razumeš šta mi treba. mene konkretno interesuje ovaj podatak: C Sharp.

znači, evo originalnog wav fajla:
http://www.platinumloops.co.uk/audio/tmp/first.wav (300k wav)

i pratećeg rezultata getid3 skripte:
http://www.platinumloops.co.uk/audio/tmp/first.htm