[ milan88 @ 26.05.2003. 09:02 ] @
Pre nekog vrememena sam cuo za barakuda HD-ove.Zanima me kakvi su i
dali su bolji od maxtorovix HD-ova.KOJE BI MI PREPORUCILI OD OVE DVE MARKE!!!
[ McKracken @ 26.05.2003. 10:39 ] @
Barakuda nije marka vec model Seagate diskova...
[ jc denton @ 26.05.2003. 13:37 ] @
Ja mislim da tamo neki Shitgate Baracuda model (najnoviji) i dalje drzi rekord sto se rpm tice.
[ Ivand @ 26.05.2003. 15:36 ] @
i ne samo po brzini po kojoj se okrecu ,
barakuda vazi na NAJBRZE IDE diskove koji postoje
[ Mikky @ 27.05.2003. 03:28 ] @
najbrzi ili najtisi u radu?
koliko sam ja cuo od strucnjaka sa benchmark foruma maxtor je brzi.... e sad to je bilo negde u februaru, ne znam kakvo je stanje danas
[ gagacg @ 27.05.2003. 21:04 ] @
Maxtor i zbog cijene i zbog brzine i zbog tišine! Koristim ga evo godinu dana i prezadovoljan sam (40GB 7500rpm)
[ Mihajlovich @ 27.05.2003. 22:26 ] @
Ma batali Barakudu,drzi se starog dobrog Maxtora
[ silverglider @ 28.05.2003. 11:22 ] @
Daleko je Barracuda od najbrzeg diska (pricamo o IDE verzijama), ali jeste najtisi i sa najmanjim procentom otkazivanja.
Maxtor je brzi, ali i glasniji, otkazivanje je statisticki cesce.
Najbrzi IDE disk po rotaciji (ponegde i po brzini) je WD Raptor (10K rpm). Ako ne racunamo SATA diskove, najbrzi overall bi trebao da bude IBM/Hitachi GXP180.
[ tangenta @ 19.06.2003. 19:14 ] @
Kloni se Maxtora, mi smo radili s njima i imali 5 pokvarenih zaredom (u dva tjedna). Prošli tjedan je objavljeno (nama kao distributerima) da cijele serije imaju grešku na 2% formatiranja. Radi se o modelima od 30GB, 40GB, 60GB i ponekim 80GB. Greška se ispravlja tako da se prije formatiranja pusti Maxtorov program koji sakrije loše sektore. Što se tiče Seagate Baracude (i WD-a), problema jednostavno nema. Ono što je interesnatno je činjenica da Western Digital jedini nije preselio proizvodnju u Kinu, odakle dolaze dotični Maxtori! Seagate također ima pogone u Kini, ali izgleda nije toliko pogođen, radi se samo o uobičajenoj toleranciji (vrijedi za sve proizvođače). Takva je situacija kod nas u Hrvatskoj, a kakve serije su došle do vas - to zaista ne znam. Sebi sam uzeo Baracudu, Sretno!
..dakako ako več nisi nešta kupio..a sumljam da nisi.
[ milan88 @ 20.06.2003. 14:57 ] @
Ma ipak sam proveravao Moj maxtor je ok mislim da proizvodjaci opreme i uopste plasiraju mnogo losie proizvode na istocnoevropskom delu trzista.[ kao OVim ovcama ce mo da uvalimo losiju seriju po vecoj ceni ]shvatate.Mislim da ce nas shvatiti ozbiljnije,a ne kao likove koi ni za windovs nisu culi.
Pozdrav!!
[ sale83 @ 08.09.2005. 07:39 ] @
Ja sam do sad u kompjuteru imao Dva HD

1) Maxtor 120 GB 8Mb Cache 7200 rpm -> Ovaj HD odma taj dan nakon kupovine je Prolupao usled prebacivanja velkike kolicine podataka (100 GB) od jednom!! Znaci jednostavno se cuje kad se pokrece nesto sa njega ( mislim nije nesto glasno ali cuje se)

2)Western Digital 120 GB, 7200RPM 8MB cache Za sad je necujan i odlican ( Instaliran winxp na njemu)

E danas sam kupio 200 GB SEAGATE Barracuda , 7200rpm 8MB cache .

I odma sam spazio da se od sva tri HD koja imam ovaj novi koji sam danas kupio najvise se GREJE (SEAGATE Barracuda)
ali je brzi od ove dvojice prethodne !!!