[ Solution @ 04.12.2006. 08:00 ] @
Imam druga u Americi za koga radim neke projekte. Trebao mi uskoro da mi salje novac. Kako najjetinije proci prilikom ovih transfera?

[ salexab @ 04.12.2006. 08:34 ] @
Otvori nalog na moneybookers-u . Naravno mozes koristiti i neki slican servis ali je ovo moja preporuka. Zatim otvori devizni racun u nekoj ozbiljnijoj internacionalnoj banki. (Volksbank , Societe , Intesa ...) . Moja preporuka je Volks zbog jednostavne i jeftine procedure (100 din, gotovo za pola sata). Obavezno
Uzmi uputstvo za vire,swift. Prijavi banku na moneybookers (profile) . Objasni svom klijentu da otvori nalog na moneyubookersu i da na njega registruje neku kreditnu karticu ili bankovni racun (bolje karticu). On moze u bilo kom trenutku da uplouduje pare na moneybookers , s tim sto ga to kosta 2,5 posto ako je u pitanju kartica ( provizija karticara) ili nista ako salje wire. Naravno priliko wire transvera uzima provizuju banka preko koje se vrsi transfer. Prebacivanje sa njegovog na tvoj moneybooker racun je trenutan. Takodje mozete dogovoriti i eskrov varijantu. Transfer izmedju internih moneybooker racuna kosta 1% a najvise 0.5 eura. Treci korak je da ti ta sredstva downludujes putem swift naloga na svoj racun u domacoj banci ili da ga trosis na netu. Sa deviznog racuna mozes da dizes do 2000 eura dnevno u kesu a da ti niko ne postavlja nikakva pitanja. Naravno ukupan iznos nebi treba da predje 10000 do 20000 godisnje . Naravno mozes sve ovo da zaobidjes tako sto ce ti on prebacivati direktno pare putem swift naloga na tvoj devizni racun ali to znaci da ce verovatno morati da svaki put da ide u banku , ili da otvori neku varijantu online bankinga. Iako ova druga varijanta izgleda jednostavnija i jeftinija u praksi najcesce nije.
[ retry @ 04.12.2006. 17:20 ] @
Citat:
salexab: Transfer izmedju internih moneybooker racuna kosta 1% a najvise 0.5 eura.

jel najmanje ili najvise? voleo bih da mi jos jednom potvrdis ovo za slucaj da je bio lapsus. hvala.
[ salexab @ 05.12.2006. 03:24 ] @
Kao sto rekoh najvise. Ako te interesuju detalji idi na sajt tamo sve pise. Na eliteSecuriti-ju takodje imas gomilu postova na ovu temu. Pozdrav.