[ BlueChupka @ 04.12.2006. 16:08 ] @
Ljudi ja imam veliki problem! Imam temu za seminarski iz logike odnos vere i razuma. Nemam literaturu i ne znam koju treba da koristim. POMAGAJTE!
[ Cooyta @ 02.04.2009. 18:38 ] @
Ja to imam za maturski...na internetu jos nisam nista nasao...ali su ove knjige dobre na tu temu
Karen Armstrong : Istorija Boga
Fridrih Niče : Ecce Homo
Mišel Onfre : Ateološka rasprava
[ pctel @ 02.04.2009. 20:06 ] @
Moze li se znati u kojoj se to skoli/fakultetu daju takve teme? Mislim, deluje mi kao zloupotreba obrazovanja u ideoloske svrhe, pa bi bilo dobro da ministarstvo prosvete preispita da li je to stvarno tako. Kad sam isao u skolu to se moralo tolerisati - jedan profesor "partizan" a drugi "cetnik" pa ni kriv ni duzan po ceo dan moras slusati pljuvacinu po drugoj strani. Mislio sam da je odavno gotovo sa time. Izgleda da nije?
[ cozi @ 03.04.2009. 00:06 ] @
Budi odredjeniji, nisu ti valjda samo zadali temu, dali su ti sigurno i literaturu, objasnili o cemu da pises i sl.

Buduci da je seminarski iz logike nisam siguran da li je u pitanju vera u smislu vere u Boga.

Ako jeste onda pokusaj da nadjes esej Laseka Kolakovskog " O teoloskom nasledju u savremenom misljenju" ( pokusaj na http://www.studfor.org) ili neku njegovu knjigu posto se dosta bavi tom temom a i savremeni je autor, dosta cenjen.

Ako je vera u epistemoloskom kontekstu (odnosu verovanja, mnjenja i znanja) ima dosta dobrih tekstova Zivana Lazovica, Svetlana Knjazev-Adamović, proguglaj malo nacices. Ili pokusaj da nadjes neki esej o Platonovom Teetet-u.

Ako je pak u nekom drugom kontekstu budi odredjeniji.


Ne bih da sirim temu, ali ne vidim nikakvu zloupotrebu cak i da je rec o odnosu religijske vere i razuma, zbog cega bi bilo sta u vezi sa ateizamom ili deizmom bilo tabu tema?
[ pctel @ 03.04.2009. 13:27 ] @
Citat:
cozi: Ne bih da sirim temu, ali ne vidim nikakvu zloupotrebu cak i da je rec o odnosu religijske vere i razuma, zbog cega bi bilo sta u vezi sa ateizamom ili deizmom bilo tabu tema?

Pazi "tema" u smislu razmene misljenja je sasvim OK, ali "tema" u smislu da se namece stav vernik=debil ili ateista=debil, to nije u redu, a kazem iz prve ruke da je toga ranije dosta bilo i iskreno se nadam da je nastavno osoblje danas na malo visem nivou svesti. A ako i nije, lakse im se moze stati na put i reci "nisi ti za nastavnika, idi lepo u kafanu pa tamo pricaj o tome onima slicnim sebi".