[ vujke @ 26.05.2003. 15:09 ] @
Postoji li način da se preko registry baze ili pomoću nekog tweak progija promeni ocitavanje verzije windowsa, da recimo umesto Win98 bude Win98SE?
[ Mihailo @ 26.05.2003. 15:55 ] @
Verzija Windowsa (koju dobiješ ver(sion) komadnom) je u stvari verzija cmd.exe ili commnad.com (ne sećam se šta je bilo kod 9x). Dakle nađeš command.com sa 98SE i iskopiraš kod sebe, to bi trebalo da radi posao ...
[ Shadowed @ 26.05.2003. 17:25 ] @
Preostavljam da njemu treba da promeni verziju tako da kad mu se instalira neki program taj program vidi noviju verziju. Trebalo bi da moze jer u Registry-u postoji kljuc koji govori koja je verzija Win-a ali nisam siguran da li to pali jer nisam isprobao. Najgore sto ne mogu da se setim koji je kljuc u pitanju a i meni treba (ponekad).
[ Aleksandar Marković @ 26.05.2003. 17:41 ] @
U XP-u je:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion
key "ProductName"
iz "Microsoft Windows XP" u npr. "Microsoft Windows 2003" etc.
[ vujke @ 26.05.2003. 23:50 ] @
'HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion
key "ProductName" ' postoji, ali kada mu promenim vrednosti nista se ne dogadja. Probao sam jos neke kljuceve ali nista.
Moracu da probam sa command.com ili cmd.exe.
[ boki @ 26.05.2003. 23:55 ] @
a sto ti treba?
koji to program zahteva da bude SE?
ako neki program zahteva SE verovatno ima dobar razlog zasto
[ vujke @ 27.05.2003. 01:30 ] @
Glupi Vegas video! Nije da mi bas treba, već hocu da ga nateram da radi!!! Inace programu za multimediju baš i ne treba ono što sam video na microsoft'ovom sajtu od dodataka u win98SE. Mislim, šta će njemu update-ovani dial-up networking...?

Uspeo sam polovično da prepravim verziju, sada izbacuje string win98SE, ali mi je ostao release date koji ne uspevam da promenim.
[ boki @ 27.05.2003. 12:51 ] @
Pa zavisi odakle program cita verziju, najverovatnije iz registra ali moze i da pogleda verziju kernela...
[ Shadowed @ 27.05.2003. 14:40 ] @
Mislim da programi obicno koriste API funkciju koja vraca verziju Windows-a a ova bi trebalo da vraca na osnovu vrednosti u Regostry-u (mada nije 100% sigurno).
[ vujke @ 27.05.2003. 21:48 ] @
Registry sam sredio, ali mora da ima jos neka caka! Problem je što treba da prevarim microsoft installer da je to odgovarajuća verzija. Mislim da ću uzeti pravi win98se i preinstalirati ga kada mi stvarno bude potrebno. Ovo bi bilo fino da je upalilo. :D