[ LAsERtri @ 05.12.2006. 02:05 ] @
Pozdrav.

Imam u planu da spojimo jedno 10 korisnika u WLAN mrezu.
I Posto zivimo na selu gdje nema ADSL-a niti kablovskog interneta prinudeni smo da se prijavimo na dvosmjerni satelitski internet.

Sada moje pitanje:
- Dali zna tko firmu u evropi koja daje aktuelne cijene za dvosmjerni internet?
Jer gdje god da pogledam zadnji upload stranice najbliza godina je 2005!

- Trazim nesto do 100eura mjesecno ali dvosmjerni. dali se moze naci za te pare???
Znam da ce zavisiti od paketa ali bitno mi je da za te pare sto veci upload jer nas je 10 i ako u isto vrijeme krenemo na net biti ce uzas ako barem nije 512Kbit/sec (Bilo bi i ok ako je i 256Kbit/sec) brzina za download moze od 256Kbit/sec pa nadalje...
Vazno je da je stalna konekcija.

- Za opremu kupili bi uredaj koji podrzava dvosmjerni internet preko sat-a vidio sam jedan od 499eura.
Placanje je tako sto bi svako od nas davo po npr 15eura i tako isplati se.

Unaprijed zahfalan za vase odgovore.

PS: Ako je imo tko iskustva sa dvosmjernim satelitskim internetom nek opise sta je sve valjalo a sta ne.
[ 2ba @ 07.12.2006. 08:25 ] @
Raspitaj se malo o zakonu!!!

cini mi se da ti treba licenca za upload preko satelita, ali proveri

kvalitetna oprema je oko 1000evra...
http://www.satsig.net/ivsat-europe.htm
[ gandra404 @ 19.05.2008. 06:41 ] @
i mene iteruju info po tom pitanju.

koliki su troskovi da se u jednu seosku sredinu dovede satelitski internet za jedno 5 osoba i mogucnost rasta.

koliki je trosak releja i kao se implementira. Da li je pravno moguce i ekonomski pristupacno?

poz

[ ZZIKA @ 11.06.2008. 19:59 ] @

Troškovi su veoma visoki i ekonomski je neisplativo. Da ne pominjem pravne peripetije.

Razmislite o dovlačenju InterNeta preko Wirelessa - to je daleko isplativije i uređaji su dostupni, a mogu se relativno velike razdaljine premostiti.