[ toroman @ 05.12.2006. 13:38 ] @
Prvo da se razumijemo, znam podesiti xorg.conf i podesavao sam ga uspjesno zilion puta i za nvidia i za ati graficke karte.

Medjutim, izgleda da sam nabasao na skroz nepodrzan komad hardvera. Naime pazario sam Amilo pa1510 koji u sebi ima graficku kartu X1100, o kojoj nista nisam mogao da nadjem niti na jednoj atijevoj driver stranici niti da sam negdje procitao da je neko uspeo (pokusao) da je instalira na linux.

Evo mog problema. Skinuo sam drajvere za linux -> Integrated/Motherboard -> x200.

Prvo sam pokusao sa Ubuntu 6.06 i tu sam djelicimo uspio. Proradio je fglrx drajver ali za neke aplikacije! glxgears je prikazivao i do 700fps, a screensaveri su radili tecno. Medjutim wine i native linux igre su radile presporo :/ (kao da akceleracija ne radi u nekim programima) Nisam uspio podesiti Xgl !

Sad sam instalirao mandrivu i to x64 kernel, pa opet imam probleme. Skinuo sam i 64bitnu verziju drajvera, instalirao ih, podesio xorg na deset razlicitih nacina, pocevsi od XFdrake, aticonfig --initial i rucno i nisam uspio. Uvijek dobijem mesa drajvere kao rezultat glxinfo komande, dakle drajveri - kao da i ne postoje!

Posto nisam uspio da sve sredim rucno i uz pomoc googlea, rekoh da dodjem ovdje pa da podijelim muku sa vama, mozda se neko bolje snasao :(