[ Ivek33 @ 05.12.2006. 14:11 ] @
Može li se filtrirati po boji. Znam kako se koristi automatski filter ali po boji?
Gledao sam Advanced filter ali ni on to onemogućuje.

npr: u ćelijama stupca A i ćelijama stupca B su parametri a u ćelijama C2:C100 imam neke rezultate gdje je svaka ćelija ovisno o rezultatu druge boje.
Želim ih filtrirati po boji ( jer rezultati nisu identični, ali su boje određene za raspon rezultata)?

Može li se to uopće ili treba neki MAKRO?
[ Jpeca @ 05.12.2006. 14:56 ] @
Excel 2003 nema ugrađenu tu funkcionalnost pa se moraš neko dovijati. Npr. napraviš funkciju koja čita boju iz ćelije. Zatim dodaš pomoćnu kolonu u kojoj pozivaš tu funkciju sa ćelijama iz kolone koje su obojene. Pa filtriraš po pomoćnoj koloni.

To je jedna od novih opcija u Excelu 2007.
[ Jpeca @ 05.12.2006. 21:21 ] @
Nisam pažljivo pročitao tvoje pitanje. Već si naveo da su ćelije obojene na osnovu kriterijuma. Te iste kriterijume možeš koristiti i u filterima.

Npr. za AutoFilter:
1 - Otvoriš padajuću listu za kolonu po kojoj filtriraš.
2 - Izabereš Custom filter
3 - Formiraš kombinovani kriterijum koristeći And operator. Npr. ako je opseg vrednosti 100< cena <200, zadaš prvi kriterijum: cena is greater than 100, izabereš operator AND, i kao drugi kriterijum cena is less than 200.

Slično može da se postigne sa Advance filterom ako vrednosti >100 i <200 postaviš u posebne ćelije u opsegu kriterijuma, ali tako da odgovaraju istoj koloni (isti natpis!). Npr. Opseg kriterijuma mogao bi da izgleda u najjednostavnijem slučaju ovako:
Cena ! Cena
>100 ! <200

Korisiteći Advance filter mogu se napraviti i još složeniji kriterijumi npr Cena < 1000 ili Cena u rasponu 2000-3000 ili Cena > 5000, ako to uopšte može nečemu da posluži.