[ Schulz-- @ 05.12.2006. 15:15 ] @
Razvoj arhitekture osnovne mreže UMTS u pravcu realizacije mreže nove generacije.
Treba mi sto vise literature,linkova,bilo kakve pomoci.
Unaprijed HVALA
[ Dejan Krstic @ 06.12.2006. 10:57 ] @
Iz kog razloga odnosno sta ti konkretno treba?
[ Schulz-- @ 07.12.2006. 14:57 ] @
Treba mi za maturski rad, ja naravno ne zelim da mi neko radi maturski, vec preporuku o literaturi i informacijama o ovome.Ovdje se konkretno radi o razvoju UMTS-a i mobitela 3G.
[ Dr Darko @ 07.12.2006. 15:16 ] @
Da li neko zna da li ce morati da se menjaju postojece sim kartice( 8kb,16kb,32kb i 64kb) da bi se koristili UMTS servisi( video call npr.) kad bude pustena u rad UMTS mreza mt:s-a?
[ cicika @ 07.12.2006. 15:30 ] @
Naravno da ne. Kartica je samo ono što kaže telefončetu kako da se predstavi u mreži, ništa drugo. Ono što se menja su sami aparati.
Takodje, veličine koje si naveo u zagradi se odnose na veličinu memorije SIM kartice koja nema nikakvog uticaja niti na vrstu, format, radnu frekvenciju itd. komunikacije aparata sa baznom stanicom, već samo na količinu podataka koju je na nju moguće smestiti.
[ mizob @ 07.12.2006. 16:06 ] @
Citat:
Schulz--: Treba mi za maturski rad, ja naravno ne zelim da mi neko radi maturski, vec preporuku o literaturi i informacijama o ovome.Ovdje se konkretno radi o razvoju UMTS-a i mobitela 3G.


Preporucio bih ti neko predavanje u flashu(slika + text + voice), e sad tu ti je sve detaljno objasnjeno, tj mislim da bi ti to bilo dosta, da pogledas prezentaciju za umts potrebno je 2 sata, i jos vremena da pohvatas beleske i to sve.
E sad mislim da nemas to da skines, ja bi ti mogao poslati na mail, ako gugl ne ogranicava mailove, i ako mozes da primis mail od 130mb.
[ Schulz-- @ 08.12.2006. 13:00 ] @
Citat:
Milos Zobenica: Preporucio bih ti neko predavanje u flashu(slika + text + voice), e sad tu ti je sve detaljno objasnjeno, tj mislim da bi ti to bilo dosta, da pogledas prezentaciju za umts potrebno je 2 sata, i jos vremena da pohvatas beleske i to sve.
E sad mislim da nemas to da skines, ja bi ti mogao poslati na mail, ako gugl ne ogranicava mailove, i ako mozes da primis mail od 130mb.


Mozes li mi poslati na [email protected] ili uploadovat na www.megaupload.com ?
[ mizob @ 08.12.2006. 13:09 ] @
Eh da, zaboravih reci da je sve na engl, ali ne deluje tesko za razumeti.
[ Schulz-- @ 09.12.2006. 18:47 ] @
Citat:
Milos Zobenica: Eh da, zaboravih reci da je sve na engl, ali ne deluje tesko za razumeti.


Nema veze samo ti upload na www.megaupload.com
[ Slobodan Miskovic @ 09.12.2006. 20:49 ] @
Imam ovako nesto pa ako ti treba javi se da ti posaljem na mail ili uploadujem negde...
Artech-Multicarrier Techniques for 4G Mobile Communications.pdf
[ Schulz-- @ 10.12.2006. 14:39 ] @
Citat:
Slobodan Miskovic: Imam ovako nesto pa ako ti treba javi se da ti posaljem na mail ili uploadujem negde...
Artech-Multicarrier Techniques for 4G Mobile Communications.pdf


Ako mozes upload i postaj ovdje