[ mizob @ 06.12.2006. 20:06 ] @
U domu imam stalan net, preko akademske mreze, ali vecina portova je izgleda blokirana :(
Pa me zanima, kako bih mogao ici na irc, tacnije irc.krstarica s ovom vezom?
Bio sam gledao nekih sat vremena srodne teme, i sto god nadjem da se moze ici preko cgi sa nekog sajta, to ja ne biram server, vec je izabran, i pokusao sam program your freedom, ali mi tu izbaci da mi proxy ne valja, a proxy upisem isti onaj koji koristim u web browseru za pregled stranica.

Tj da li je moguce otici na irc uopste ovako, a da je besplatno?
Mislim da ne placam bnc i sta li vec sve..
[ Milos Stojanovic @ 06.12.2006. 20:46 ] @
probaj da se na IRC povežeš preko SOCKS proxija
Code:
server: proxy.rcub.bg.ac.yu
port: 1080
ranije je radilo

Takođe, imaš razne web portale koji nude IRC access, tipa CGI-IRC, ili recimo http://www.ircatwork.com

Alternativa je naći IRC server kome može da se pristupi preko nekog wellknown porta koji nije blokiran na akademskoj mreži (25, 80, 443, ...), mada je retka stvar naći takav IRC server.
[ mizob @ 06.12.2006. 22:10 ] @
Citat:
trooper:
Alternativa je naći IRC server kome može da se pristupi preko nekog wellknown porta koji nije blokiran na akademskoj mreži (25, 80, 443, ...), mada je retka stvar naći takav IRC server.


Probao sam s socks, i nece, ovaj sajt radi, mada je malo nepregledno, mada bolje i to nego nista(kada mi je smor), e sada, ne razumem ovo sto si rekao, kakve bi mi veze imao neki drugi server preko npr porta 80 ?

[ Milos Stojanovic @ 08.12.2006. 02:28 ] @
afaik, ti portovi nisu blokirani, pa ne bi imao problema ako slučajno nađeš IRC server na koji bi mogao da se se povežeš preko nekog od tih portova, umesto standardnog IRC porta 6667 koji je verovatno blokiran
[ LaMpiR @ 13.12.2006. 08:10 ] @
Cudno, nisam vidio ovu temu.
CGI:IRC je rjesenje za tebe. Naravno vecina moze samo na jedan server ali napravio sam ja vec duze vrijeme jedan za usere sa tvojim potrebama, trebalo bi da bude u jednoj od starijih tema...
http://cgi.yumirc.org
[ fade @ 13.12.2006. 10:19 ] @
probaj /s irc.krstarica.com:23850 , znam da pored 6661-6669 imaju i ovaj port , valjda zbog takvih stvari il sta vec , ja sam probao pre nekih mesec il vishe i radilo je ok . Za irc se koristi socks5 proxy ,a proxy za browsere su drugo , oni su valjda samo port80 , takodje skini i instaliraj ssl , pa preko njega se ide na port 6601 , zar preko jave ne moze da se konekta ? mislim to je iz browsera , tako da kontam da ono sve ide preko port 80.
[ LaMpiR @ 13.12.2006. 10:21 ] @
Pa nevjerujem da bi mogao ijedan port jer obicno se tu zatvore svi
portovi osim http,ftp,mail itd. CGI:IRC ide preko porta 80 tj http :)
[ fade @ 13.12.2006. 16:51 ] @
pa i ti se na krstaricin java chat konektas preko porta 80 , ne znam dal sad to ide port 80 ili sta vec ,ali ja bih koristio cgi , bolji od jave , nie nesto specijalno ,ali moze da posluzi. a i to za bnc bi koristiolo kada bi bnc bio na portu 80 ,25 ,110 itd itd , oni koji su otvoreni , mislim dzaba ti bnc na portu 3265 , kada je port zatvoren i nemozes mu pristupis.
[ Ironije @ 20.01.2007. 16:33 ] @
Imam i ja isti problem na faxu, mada moze da se nakachi preko CGI ili obichne krstaricine jave. Mada chuo sam da postoji addon za mIRC da se preko njega kachish na JAVA server krstarice ali ga nisam nashao. Ja sam problem reshio tako shto sam kod kuce digao bnc na portu 8080 i onda se preko njega kachim na krstu.
[ Ironije @ 22.01.2007. 08:05 ] @
hah znachi ne verujem, problem je samo u resolvingu, znachi bez proxy-a, bnc-a i slichnih fora samo u mIRC-u /s 67.15.49.81
¶:)
[ LaMpiR @ 23.01.2007. 09:27 ] @
Citat:
Ironije: hah znachi ne verujem, problem je samo u resolvingu, znachi bez proxy-a, bnc-a i slichnih fora samo u mIRC-u /s 67.15.49.81
¶:)
Jesi citao uopste text? Blokirani su covjeku portovi...
[ mizob @ 23.01.2007. 10:06 ] @
Dozvoleni su znam 80, 8080 , 25, e sada, da ne bi neko mozda bio ljubazan da digne bnc na nekom od ovih portova, ili ako vec ima dignut, or some else resenje?

Ovo sa cgi je ok, ali opet se s mircom ne moze porediti.