[ Zoran Milosevic @ 06.12.2006. 23:45 ] @
Taman sam posmislio da prva baterija kupljena sa ibook-om moze da stoji cisto da ne zvrji otvor na istom. Otpisao sam je odavno ali nikako da preteknu pare za novu. Srozala se na nekih 400mAh (coconut battery) i drzi celih 10-15min. i to samo u sred rada se cuje "piuuu" i mrak, bez standby-a!!! Nisam imao neke potrebe za nosenje ibook-a pa je po ceo dan stajao prikacen na punjac i sa tom baterijom vec 4-5 meseci bez gasenja, samo standby. Kad veceras nisam imao gde da u sobi ubodem punjac, prikacen mobilni na najblizi krevetu, pomislih hajde nekoliko minuta surf dok se ne ugasi pa na spavanje. Ali gle cuda! coconut pokazuje 1605mAh od 4400mAh i baterija traje nekih sat i 25min.
i battery loadcycles:442

Prvo sto mi je palo na pamet je da, prikacim punjac jos neki mesec mozda mi nece trebati nova???
U cemu je stvar?
He,he...
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 07.12.2006. 06:29 ] @
Zar konstantno držanje baterije na punjaču ne šteti bateriji? :)
Možda ju je neki strujni udar reanimirao :)
[ Zoran Milosevic @ 07.12.2006. 10:02 ] @
i ja sam ubedjen da steti, ali sad ovo mi nije bas najjasnije...
[ ivcha1976 @ 07.12.2006. 11:25 ] @
A zasto se cudite?Svaka baterija,ukoliko se ne prazni duboko i puni do kraja,gubi svoj kapacitet.Ukoliko se duze vreme ne koristi ta baterija,njene celije postaju pasivne,sto znaci da ih trebate razdrmati dubokim praznjenjem i punjenjem.Za to vreme se MAC uci bukvalno na rezim rada nove baterije i koriscenje iste,tako da to uopste nije nemoguce!!!