[ mvasicdo @ 07.12.2006. 08:02 ] @
Kako da stampam u C# Express (znam da ima PrintDocument klasa ali nije bas ekonomicna), postoji li za njega Crystal Report kao u Visual Studiu, ili mozda nesto drugo.
[ colke77 @ 07.12.2006. 08:15 ] @
koliko ja znam Crystal report se posebno instalira, tako da mozes da ga koristis.
[ negyxo @ 07.12.2006. 08:48 ] @
Kako mislis - ima li CrystalReports za C#?

Pa naravno da ima zove se Crystal Reports for Visual Studio 2005
Verovatno mislis na neki designer za VS a da nije CR. A da ih ima - ima. Ali pre toga ne bi bilo lose kada bi rekao za sta hoces da koristis designer, tj. kakvu vrstu stampe imas, jer vecina reporting engine-a koja ima designer je namenjna za data izvestaje.
[ spartak @ 07.12.2006. 08:52 ] @
Pozdrav

pitanje je da li uz C# Express dolazi Crystal Reports kao sto dolazi uz Visual Studio 2005. Koliko znam, odgovor je ne.

Drugo, distribucija CR je nelegalna za sve koji nisu vlasnici VS2005 professional, ili CR kupljenog direktno od BusinessObjects.
[ negyxo @ 07.12.2006. 11:53 ] @
Upravu si spartak, ja sam prevideo ono Express, jos sam pomislio zasto ljudi tako mesaju C# (programski jezik - kompajler) sa IDE.

4 mvasicdo
Sve u svemu, navedi sta ces da stampas.
[ mvasicdo @ 07.12.2006. 12:15 ] @
Citat:
Sve u svemu, navedi sta ces da stampas.

Recimo neke podatke iz baze ....
Znam da se to moze odraditi i sa PrintDocument ali recimo da se sa CrystalReport-om mogu lakse, brze i bolje odraditi neke stvari.
Ima li mozda neki drugi alat, slican CrystalReport-u ...
[ negyxo @ 07.12.2006. 12:26 ] @
Imas alternativu u Reporting Services-u, o tome se vec pisalo ovde u proslim temama, pa pronadji.
[ spartak @ 07.12.2006. 22:39 ] @
negyxo, jesi li koristio rep. services?

Ako jesi, da li je neophodno da postoji IIS podignut na masini gde aplikacija radi?
[ dusty @ 08.12.2006. 09:52 ] @
Neophodno je, jer je RS zapravo Web Servis. Onaj servis koji vidite medju procesima je samo RS-ov scheduler.
[ negyxo @ 08.12.2006. 11:51 ] @
Nije neophodno ukoliko je processing mode local. IIS je potreban za remote pristup. Vec sam dao linkove u onom proslom threadu sto smo pisali oko RS, do detalja je objasnjno sta moze a sta ne.

Evo jedan mali projekat koji cak i ne vuce podatke preko SQL Serverna nego accesa. Na target kompjuteru su potrebne ReportViewer Controls i nalaze se u redistributable na C:\Program Files\Microsoft Visual Studio 8\SDK\v2.0\BootStrapper\Packages\Report Viewer\ReportViewer.exe i naravno .NET 2.0. Probajte.
[ negyxo @ 08.12.2006. 12:03 ] @
Samo da spomenem. Ja sam testirao na WinXP masini koja nema instalisan IIS i reportviewer radi ali sam isto tako pokusao u WinMe ali zbog nekih bugova prikaz ne radi, mada je koliko vidim podrzan i WinMe i Win 98.

Evo jos malo linkova na ovu temu
http://forums.microsoft.com/MS...spx?PostID=167833&SiteID=1
[ mvasicdo @ 08.12.2006. 13:35 ] @
negyxo ovo fino radi, ali i ga ne mogu pokrenuti na c# express,
[ negyxo @ 08.12.2006. 15:42 ] @
Jeste, ne moze na C# Expressu. Moras raditi preko Visual Web Developer-a ali pre nego sto pocnes raditi, moras skinuti ovaj addin da bi mogao uopste da radis sa izvestajima.
Ja ovu kombinaciju nisam probao, pa tako ako te ne mrzi - probaj, pa javi kako radi.