[ NorthGate @ 08.12.2006. 00:27 ] @
Da li neko zna da li će i kada biti uvedena opcija da može da se šalje mejl odredjenog dana u odredjeno vreme.
Kao što to ima na nekim sajtovima kad nekom šaljete čestitku za rodjendan,pa ukucate na kraju kog dana i u koje vreme da je pošalje.
Meni bi to bilo veoma korisna opcija,naručito kad znam da mi računar neće biti dostupan,a moram da pošaljem neki mejl,pa da mogu ovako unapred da napišem i da ne razmišljam.
[ Backy @ 08.12.2006. 00:37 ] @
pošalji im mail u kome to tražiš, sigurno nisi jedini... kad se skupi dovoljno ljudi, napraviće...
[ NorthGate @ 08.12.2006. 00:59 ] @
Još kad bi znao na koji mejl,bilo bi dobro,ali ne bih mogao na engleskom,jer ne vladam tako dobro da bih mogao to da napišem,a i da znam,ne znam na koju adresu bih im pisao.
[ osmania83 @ 25.01.2007. 20:02 ] @
Kako u Gmail poslati jedan napisani mail i ima attach na vise osoba?
hvala
[ zoran_dojkic @ 25.01.2007. 21:13 ] @
Kao i u svakom drugom programu za slanje pošte.
[ NorthGate @ 03.11.2007. 16:43 ] @
Ima li nešto novo,da li neko zna?
Citat:
magic21: Da li neko zna da li će i kada biti uvedena opcija da može da se šalje mejl odredjenog dana u odredjeno vreme.
Kao što to ima na nekim sajtovima kad nekom šaljete čestitku za rodjendan,pa ukucate na kraju kog dana i u koje vreme da je pošalje.
Meni bi to bilo veoma korisna opcija,naručito kad znam da mi računar neće biti dostupan,a moram da pošaljem neki mejl,pa da mogu ovako unapred da napišem i da ne razmišljam.
[ NorthGate @ 07.05.2008. 00:43 ] @
Može li mi neko objasniti nove mogućnosti na Gmail-u:


Oznake u boji:
Organizujte e-poštu na bolji način pomoću oznaka u boji. Samo kliknite na paletu boja pored svake oznake da biste joj dodelili boju.

Grupno ćaskanje:
Ćaskajte sa više osoba u istom prozoru. Pozovite prijatelje u grupnu diskusiju. Da biste započeli grupno ćaskanje, tokom ćaskanja u meniju „Opcije“ izaberite stavku „Grupno ćaskanje“.


Preuzmite poštu sa drugih naloga:
Gmail sada može da proveri poštu koju dobijate na drugim nalozima. Poruke (nove i stare) možete da preuzmete sa najviše pet drugih naloga e-pošte i da ih sve imate u Gmail-u. Možete čak i da kreirate prilagođenu „Od:“ adresu, što vam omogućava da šaljete poruke iz Gmail-a, ali da one izgledaju kao da su poslate sa drugog naloga e-pošte. Imajte na umu da možete da preuzmete samo poštu sa naloga sa omogućenim POP3 pristupom.



[ koska @ 07.05.2008. 10:28 ] @
Oznake u boji...
Ako ti inbox prikazuje, na pr, 100 poruka odjednom, onda je mnogo lakse naci poruke koje su ti obojene zelenom flekicom
Primer: Sve poruke kojima se dodeljuje label "Kevini mailovi" ce biti teget obojeni. Kad bacis pogled na inbox, mozes istog trenutka da pronadjes sve teget mailove (umesto da citas From: polje)

Ako koristis googleov chat, sada je moguce chatovati sa vise osoba istovremeno, dok je ranije to bilo iskljucivo 1:1

Preuzimanje poste
Po meni jaaaaaako vredna opcija... Imam nalog na beotelovom serveru koji ne koristim vec dugo, zato sto mi stize mnogo spama, a i malo ko mi i dalje pise na taj mail... Medjutim, desi se ponekad da i tu dobijem neke bitne mailove. Preko webmaila citam i tu postu bar jednom u 3 nedelje.... Ali izgubim po pola sata dok precesljam sve spamove i izdvojim (mozda) bitne poruke.
Ovako, svi mailovi sa tog naloga mi stizu i na gmail, a jos plus ih i google sam isfiltrira, tako da dobijem samo ono sto je vredno.
Svaka im cast za to.
Idealno, takodje, i za ljude koji menjaju provajdera, imaju vise emailova i sl.
[ NorthGate @ 07.05.2008. 12:20 ] @
Kako se to podešava da primam mejlove sa drugog provajdera?
Ja na nekima koje imam sam podesio da mi prosledjuje poruke,ali neki nemaju tu opciju,pa me zanima kako ih Gmail skida?
[ momsab @ 07.05.2008. 12:39 ] @
POP3

vidi pod Accounts
[ NorthGate @ 16.05.2008. 00:33 ] @
Zanima me da li kao na slici mogu nešto da dodam ili da izbacim što mi ne treba?
[ lukeguy @ 16.05.2008. 00:49 ] @
ne možeš. mada sam primetio da se ti linkovi menjaju. meni je recimo
jedno vreme stajao reader, pa je onda nestao sa liste i onda se opet
pojavio. ne znam da li su oni nešto menjali u interfejsu ili možda čak
gledaju koliko koristiš koju aplikaciju, pa je onda izbace gore da
bude vidljiva.

jedino što mi pada na pamet da sam izmeniš jeste da koristiš neki user skript.
[ NorthGate @ 16.05.2008. 00:58 ] @
Ja jedino i najviše koristim dve opcije,kalendar kojeg nema na listi i fotografije(Web album)
[ kvaju @ 16.05.2008. 01:13 ] @
Citat:
koska: Oznake u boji...
Ako ti inbox prikazuje, na pr, 100 poruka odjednom, onda je mnogo lakse naci poruke koje su ti obojene zelenom flekicom
Primer: Sve poruke kojima se dodeljuje label "Kevini mailovi" ce biti teget obojeni. Kad bacis pogled na inbox, mozes istog trenutka da pronadjes sve teget mailove (umesto da citas From: polje)


a gdje je ta opcija da dodjelim nekom tu boju, ja je ne vidim?
[ Davor Vlajkovic @ 16.05.2008. 01:18 ] @
http://services.google.com/tutorial/gmail_labels
[ kvaju @ 16.05.2008. 01:30 ] @
e, hvala na slikovitom prikazu :)

pozz
[ lukeguy @ 16.05.2008. 11:02 ] @
meni baš stoji calendar gore iako ga uopšte ne koristim. :)
[ D.i M.e @ 17.05.2008. 11:05 ] @
@magic21

Ti koristiš srpsko izdanje Gmaila i ako si malo bolje zapazio, gore ti se nalaze samo lokalizovane Guglove usluge, što znači da kalendar ne može da bude među njima (barem za sada).

Uzgred, jeste li primetili danas da se promenio izgled stranice prilikom učitavanja, a ono što mi je zanimljivo da je ta promena odmah postala dostupna i na srpskom izdanju; obično je do sada prolazilo neko vreme pre nego što se nove stvari iz ebgleskog izdanja ubace u srpsko?
[ NorthGate @ 17.05.2008. 12:25 ] @
Izgleda da si upravu,vrlo je moguće da je to upitanju.
[ aleksandaraleksandar @ 18.05.2008. 11:25 ] @
Citat:
D.i M.e:
Uzgred, jeste li primetili danas da se promenio izgled stranice prilikom učitavanja, a ono što mi je zanimljivo da je ta promena odmah postala dostupna i na srpskom izdanju; obično je do sada prolazilo neko vreme pre nego što se nove stvari iz ebgleskog izdanja ubace u srpsko?




http://gmailblog.blogspot.com/...ed-path-to-faster-loading.html
[ aleksandaraleksandar @ 19.05.2008. 15:27 ] @
trenutno sam u HR i evo kako izgleda google stranica (prevod svakog linka).

[att_img]
[ NorthGate @ 10.09.2008. 16:14 ] @
Da li neko zna da li mogu uz verifikacioni kod koji sam dobio od Gmail-a da saznam kada sam otvorio nalog i čemu ovaj "verifikacioni kod" služi uopšte?
Mejl na kome mi je pisalo kada je nalog otvoren je odavno obrisan tako da taj mejl sa tim podatkom nemam,pa me zanima da li ovako preko ovog verifikacionog koda može da se sazna.