[ valeksic @ 08.12.2006. 12:33 ] @
Telenorova nova petica

Sa pet novih tarifnih paketa koji će se naći na tržištu širom Srbije od ponedeljka, 11. decembra, Telenor nastavlja da svojim korisnicima nudi nove usluge i širok izbor.

Novi tarifni paketi pažljivo su prilagođeni potrebama korisnika, od onih sa skromnim prohtevima, do najzahtevnijih, a posebna pažnja usmerena je i ka poslovnim korisnicima. Uz nove pakete ide i velika ponuda najtraženijih modela telefona, po povoljnim cenama.

Tarifni paket "Besplatno za tim" prvi put na naše tržište donosi koncept besplatnih razgovora među zaposlenima u okviru jedne kompanije. U zavisnosti od veličine tima, korisnicima je na raspolaganju pet ponuda, a naziv svake od njih – 10, 20, 50 i 200 – odgovara minimalnom broju članova tima. Iznos mesečnog održavanja je isti za sve ponude i iznosi 250 dinara. Još jedna pogodnost je i to da je cena poziva brojeva van grupe manja što je tim veći.

"Više priče" je tarifni paket koji se zasniva na konceptu minimalne potrošnje. Korisnik na osnovu očekivane mesečne potrošnje za pozive ka svim domaćim i međunarodnim destinacijama može da bira jednu od četiri ponude. Veća očekivana potrošnja podrazumeva nižu cenu razgovora za pozive ka drugim 063/062 brojevima, odnosno za pozive ka drugim nacionalnim destinacijama.

Posebnost ove ponude je u tome što korisnik više nije vezan za određeni broj besplatnih minuta u okviru ili van mreže, već sam određuje obim saobraćaja prema svim mrežama, a u skladu sa očekivanom mesečnom potrošnjom. Ovaj paket dostupan je i fizičkim licima u postpejdu pod sličnim uslovima, dok u pripejdu isti tarifni paket donosi 10% popusta na nacionalne razgovore nakon utrošenih 800 dinara tokom jednog meseca, odnosno 20% popusta nakon utrošenih 1500 dinara.

„Business surf“ je poseban paket za brojeve koji se koriste isključivo za pristup Internetu. Korisnicima se nudi izbor od četiri ponude prema željenom mesečnom obimu prenosa podataka i mogu da koriste celu sumu za pretraživanje Internet sadržaja. Veća mesečna pretplata omogućava i veći besplatni prenos podataka i niže cene za svu potrošnju koja premašuje iznos pretplate.

Za fizička lica Telenor je, osim pomenutog paketa „Više priče“, pripremio tarifne pakete „Jedna cena“ i „Moje vreme“ i za pripejd i za postpejd korisnike.
U paketu „Moje vreme“ cena minuta zavisi od doba dana i perioda u nedelji, tako je radnim danima od 16 do 8 ujutru i vikendom cena korišćenja niža i za više od 50% od standardne cene.

U tarifnom paketu „Jedna cena“ cena minuta razgovora ostaje ista bez obzira na to koja mreža se zove.
[ meda011 @ 08.12.2006. 16:30 ] @
Citat:
valeksic: Telenorova nova petica

Sa pet novih tarifnih paketa koji će se naći na tržištu širom Srbije od ponedeljka, 11. decembra, Telenor nastavlja da svojim korisnicima nudi nove usluge i širok izbor.

Novi tarifni paketi pažljivo su prilagođeni potrebama korisnika, od onih sa skromnim prohtevima, do najzahtevnijih, a posebna pažnja usmerena je i ka poslovnim korisnicima. Uz nove pakete ide i velika ponuda najtraženijih modela telefona, po povoljnim cenama.


Mislim da ti nije ispravan link "Telenorova nova petica"
[ Miroslav Jeftić @ 08.12.2006. 17:17 ] @
Ne radi link, a na telenorovom sajtu nema ništa o ovoj vesti. Može neko pojašnjenje?
[ valeksic @ 08.12.2006. 17:22 ] @
Dva današnja saopštenja su posle sat-dva povučena sa sajta. Verovatno čekaju ponedeljak.
[ gojnik @ 08.12.2006. 17:32 ] @
Ima na wap sajtu isto to http://wap.telenor.co.yu/view.php?page=55269#main
[ genesys @ 08.12.2006. 18:41 ] @
Citat:
"Business surf" je poseban paket za brojeve koji se koriste iskljucivo za pristup Internetu.


Sta li im ovo znaci? Da te pakete mogu koristiti samo firme i to sa SIM karticama koje rade samo data pozive (il GPRS)?
[ VIDAKOVICV @ 08.12.2006. 21:26 ] @
Mnogo je pitanja koja ce sacekati odgovor u ponedeljak. I mene interesuje sta ce sa pripejd tarifama, da li ce samo da unaprede ove stare,tj da automatski prebace korisnike na nove tarife, kao sto je mts to uradio.
[ Ronald @ 12.12.2006. 01:14 ] @
Nista Revolucionarno nisu ponudili , 5 novih paketa u pre paidu i post paidu pokazuju trend poskupljenja, tj vece cene za male potrosace..SMS poskupeo 15% inicijalna naplata za uspostavljanje poziva poskupela 10% , ubaceno nekakvo odrzavanje sistema od 150 din.Kada je rec o post paidu ...mrsavo..nista Moram priznati da sam ocekivao vise od Telenora bar u prvoj godini rada ocekivao sam da ce pokusati da navuku veci broj korisnika pa tek onda da ih opale po dzepu kad ono izgleda imaju drugaciju taktiku.

Pozdrav
[ lord Vader @ 12.12.2006. 09:15 ] @
Da, to održavanje sistema je najjače. Za pretplatu od 150+porez ne dobiješ ništa. Tako je bilo ranije kada se pojavio postpejd.
[ codemaster @ 12.12.2006. 15:32 ] @
Po cemu je ovo "nesto novo" i "jako povoljno"?!

Zar ne zvuci neverovatno? Kolika je mesecna pretplata, i sta predstavlja "odrzavanje"?

Citat:
Jedna cena
bilo da zovete fiksni ili mobilni telefon, nekoga unutar Telenor mreže ili pozivate neku drugu nacionalnu mrežu, u bilo koje doba dana ili noći, potpuno je svejedno - cena minuta razgovora je uvek ista!


[Ovu poruku je menjao codemaster dana 12.12.2006. u 16:43 GMT+1]
[ crews_adder @ 12.12.2006. 16:24 ] @
...rodio se mis.
[ Zekica @ 13.12.2006. 00:22 ] @
Citat:
codemaster: Po cemu je ovo "nesto novo" i "jako povoljno"?!


Ovo je definitivno "nešto novo", a ako gledaš po onom njihovom "stvari mogu biti drugačije" onda se paketi mogu zvati "Bedna Cena" i "Moje Breme".

[ spaicfamily @ 13.12.2006. 07:56 ] @
Stvarno mi nisu jasni, pa ovi novi paketi su nepovoljniji od mog pro 60. Vidim da im je samo stalo da se obavežeš na to da ćeš im uplaćivati više od 1000 din (pa naviše) u sledeće dve godine. Mnogo su uložili pa hoće da već sad izračunaju za koliko vremena će im se isplatiti investicija. Razočaran sam, do sada im nijedan paket nije povoljniji od MTS-a. Hteo sam da uzmem neki novi telefon, tipa SE 510, 610 ali vidim da će me naterati da se, dostojanstveno ponovim za novu godinu, kupovinom preko oglasa. Nije im uopšte stalo da starim korisnicima ponude nešto novo.
Čekaću, proveravaću im sajt i dalje ako ništa drugo, da se bar nasmejem od muke šta su novo smislili...
[ spaicfamily @ 13.12.2006. 08:17 ] @
I još jedna stvar koja me posebno iritira, a to je da Telenor još uvek nije od Karića promenio tzv. "uvid u stanje" Ako ne znaju kako to treba da u jednom fer odnosu sa svojim korisnicima izgleda, onda neka skoknu do konkurencije i vide tamo. Lepo, kad hoćeš da imaš uvid u svoje stanje, napišu : preostalih besplatnih sms-a toliko, minuta u mreži toliko i preostalih besplatnih minuta van mreže vam je...
Stvarno se nadam da ovo neko čita u Telenoru i da će uzeti ovu sugestiju (nisam jedini) za ozbiljno.
[ Slobodan Milivojevic @ 13.12.2006. 10:06 ] @
Da ne pricam o informaciji koju sam dobio da nameravaju da ukinu moj paket (junor), ili cu raskinuti ugovor ili preci na pro60 da zadrzim broj i da sacekam konkurenciju (mobilkom)...


A jos veca nebuoza sto ce sistemski da prebace korisnike juniora na "jednu cenu", i cena SMS-a je 2 umesto 0.85din, nema uracunato nista... Tako da ja idem na pro60...
[ espresso @ 13.12.2006. 10:38 ] @
Citat:
onda se paketi mogu zvati "Bedna Cena" i "Moje Breme".

Posećuješ i njihov forum?
Citat:
Slobodan Milivojevic:Tako da ja idem na pro60...

A ja u tom slučaju sa gnušanjem idem na Draškov Bel SMS. MTS ne može da se poredi sa Telenorom po kvalitetu ali ovo je totalni promašaj Telenora. Izbacili iz jednačine jednu celu grupu korisnika koja koristi neke druge servise više nego razgovor.

Da ne pričamo kako je pripejd sada jeftiniji od postpejda. Uporedite ekvivalentne tarife na postpejdu i pripejdu: moje breme™ i jadna cena™ i videćete da iste tarife manje koštaju na pripejdu (po prvi put posle ukidanja poreza na mobilne telefone). A sve zbog pretplate koja je sada postala neka vrsta članarine za njihov klub.

Zna li se kada planiraju prebacivanje sa fana i juniora (ako uopšte planiraju)?


[ Slobodan Milivojevic @ 13.12.2006. 11:13 ] @
@espresso, ja sam poglavica sa telenorovog foruma, kao sto tamo rekoh, ne zna se kad (bar mi tako rekose na 9863), mada idem sad do telenorovog KS-a ovde u Nisu, da ih pitam jos jednom... Pa cu javiti...

Sto se mene tice koristim i razgovore, ali najvise SMS i GPRS (oko 80min u mrezi i oko 20min van), ali oko 200 SMS-a, i par megabajta GPRS-a. I to sve me izadje oko 800din, a sad na pro60 ce biti 150-200 dinara vise


Anyway, idem danas u telenor KS, pa cu javiti
[ Nenad Vranjanac @ 13.12.2006. 11:45 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Da ne pricam o informaciji koju sam dobio da nameravaju da ukinu moj paket (junor), ili cu raskinuti ugovor ili preci na pro60 da zadrzim broj i da sacekam konkurenciju (mobilkom)...


A jos veca nebuoza sto ce sistemski da prebace korisnike juniora na "jednu cenu", i cena SMS-a je 2 umesto 0.85din, nema uracunato nista... Tako da ja idem na pro60...


hm... kad smo im drug i ja pisali, oni su nam odgovorili da ih nece ukidati, da su samo "privremeno izbaceni iz ponude"
ali dobro, to je njihov problem a ne moj. ako ovako nastave- adios amigos!
[ Slobodan Milivojevic @ 13.12.2006. 18:17 ] @
Danas sam bio u KS-u i rekose da to sto mi je njihov kolega rekao na 9863 nije tacno... Tj da nema vise u ponudi za nove korisnike, ali da stari ostaju na Junioru.
[ codemaster @ 13.12.2006. 20:28 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Danas sam bio u KS-u i rekose da to sto mi je njihov kolega rekao na 9863 nije tacno... Tj da nema vise u ponudi za nove korisnike, ali da stari ostaju na Junioru.


Da, mislim da Telenor tim sa 9863 slabo komunicira medjusobno (ah, ironija) jedan pricao jedno, a drugi drugo. "Ali, ne, nisu jos obavesteni, stvari se menjaju, polako..." Kao da je j*e*b*e*m*l*i*g*a*s*t*a a ne tri nova i jadno glupa tarifna paketa.

Ja sam bio na FUN-u i pre nekoliko dana sam presao na JUNIOR. Pre mesec dana je vazila prica da se svi stari tarifni paketi ukidaju. Nadam se da ce im i priliv novca od tih starih korisnika biti ukinut, posto novi ne nude adekvatnu zamenu za stare.

Citat:
spaicfamily: I još jedna stvar koja me posebno iritira, a to je da Telenor još uvek nije od Karića promenio tzv. "uvid u stanje" Ako ne znaju kako to treba da u jednom fer odnosu sa svojim korisnicima izgleda, onda neka skoknu do konkurencije i vide tamo. Lepo, kad hoćeš da imaš uvid u svoje stanje, napišu : preostalih besplatnih sms-a toliko, minuta u mreži toliko i preostalih besplatnih minuta van mreže vam je...
Stvarno se nadam da ovo neko čita u Telenoru i da će uzeti ovu sugestiju (nisam jedini) za ozbiljno.


E, to bi bila revolucija. Sveprozimajuci Telenor ce razmotriti tu mogucnost i verovatno zakljuciti da je suvisno da korisnici ista znaju...jer ce tako razmisljati, pa mozda i ustedeti...ne daj Boze!
[ codemaster @ 13.12.2006. 21:04 ] @
Moram da citiram Ninoslava Simica:

I onda –prvi sunovrat ukinuse mi 5 besplatnih sati Neta u roku 24 sata.Moje adrese,ljudi navikli na Eunet… Ja kazem OK ljudi uvode red,ajde da sacekamo…Onda mi 16-tog u mesecu stigne neko zapetljano obavestenje da kao imamo nekih 30 minuta dzaba price za dobrodoslicu,ako predjemo limit u 063 mrezi,ali o tome nista nije bilo na sajtu koji svakodnevno gledam po10 minuta.Posle pozovem operatera oni mi odrape 11,5 dinara i kazu mi aaaaa pa to je proslo!!!Kako mi je to slicno onoj Slobinoj taktici-mleko je 12 dinara al ga nigde nema! E sad dodje dzinovski izbor, pa covek gleda ove cene-ovi ljudi u Telenoru izgleda znaju da smo mi volovi i da volimo da nas vuku za nos-oni umesto da budu prava realna konkurencija mts-u, oni ljudi svaku paricu racunaju po sistemu daj da se vrate ulozene pare. Zatim mi serviraju super prepaid po vecim cenama nego ovaj koji sam gore spomenuo.Ko ne veruje u ovo sto pricam nek prelista malo vesti iy tog perioda i videcete da je telenor doneo samo poskupljenje i nikakav boljitak u mrezi. Pa ljudi ne menjam ja mrezu svaki dan, necu guzve u prodajnim objektima,necu da me omalovazavate,pa kakvi su to novi paketi na postpaid u kojima ti se otkida 1.5 dinara za start? Pa jel ste vi stvarno mislili da ce to uroditi plodom? Kakve su to cene u kojima ne iznosite PDV? Pa jel ja treba da uzmem kalkulator i da preracunavam? Hoce li moyda talenor da plati PDV? PA naravno da nece, al lepse zvuci kad je manja cifra.Jel nije dosta mojih 1500 dinara svakog meseca za malo vaseg ljudskog postovanja. Pa jel znate da signal 063 nije dostupan na planini Tari, na prilazu prema Knjazevcu i jos na nekoliko mesta na ibarskoj magistrali? Ja pobegao iz telekoma da ne bih hranio politikante a ovamo me docekali isti takvi uvijeni u markentinske odore? Sto se mene tice ja izlazim iz 063 za koji mesec(i nadam se da ce telenor zauvek otici iz ove zemlje jer cak ni vezu sa Telenor Promonteom nije mogao da spusti na pola vec su ga opet preracunali pa dobili -10posto i naplacivanje poruke iz BG prepaidom ka njima samima u CG kao da ide u inostranstvo!!!!) i povlacim svoje brojeve u 064 jer me Mts barem nije ovako vozao-kao ono cuveno Stole Vole!!!
To je moj stav i nisam placen za reklame, saamo sam besan jer shvatam da ovo nije konkurencija vec isti sistem,samo jos malo gori a mi obicni smrtnici od toga nemamo ama bas nista osim gubljena dragocenog zivotnog vremena!


Pozdrav onim ovcama u redu ispred Telenorovih offline prodavnica...
[ Dejan Krstic @ 14.12.2006. 08:31 ] @
Citat:
spaicfamily: onda neka skoknu do konkurencije i vide tamo. Lepo, kad hoćeš da imaš uvid u svoje stanje, napišu : preostalih besplatnih sms-a toliko, minuta u mreži toliko i preostalih besplatnih minuta van mreže vam je...


Da ali taj podatak je moguce dobiti samo pojedinim danima a i onda kada se dobije to nije real time podatak. Tako da... dzaba im :)
[ Dejan Krstic @ 14.12.2006. 17:52 ] @
Momci, poruke vam bivaju obrisane zato sto ne znate kada treba koristiti citate a kada ne treba. A ne bi bilo lose po nekad da proveravate i mail s obzirom da vam tamo stizu obavestenja o obrisanim porukama kao i razlozi zbog kojih su obrisane.
[ eee @ 15.12.2006. 08:12 ] @
Ok, prihvatam krivicu .

Tu adresu ne koristim vec duze vreme tako da sam tek sad - posle tvog posta - proverio i video razlog brisanja.
Taman i da promenim adresu iz profila :D.

Pozdrav.