[ gargantua @ 08.12.2006. 18:44 ] @
Dali je ko polagao za ovaj sertifikat i ako jeste kakvi su utisci sto se tice tezine i prolaznosti, znam da Microsoft kao izborni predmet za MCSA priznaje i ovaj sertifikat od CompTIA-e pa mi se cini bolje da polazem za ovo nego npr. ISA server koji je izborni .
Takodje me interesuje koja je cena polaganja.
[ old skul @ 08.12.2006. 19:46 ] @
umesto izbornog ispita za mcsa mozes da imas dva komptiina sertifikata.a+ obavezno i ili sekjuriti+ ili netvork+ ili server+.za a+ sertifikat polazes dva ispita,a ostali sertifikati su po jedan (ispit),znaci ukupno tri.cena je,ako ulatis preko neta,153 dolara,a ako placas u testing centrima je oko150-180 evra.ako sa raspitas mozda izbunaris jeftinije.nisam polagao sekjuriti,ali mislim da ti je potreban srerdnji/visi nivo engleskog.ako razumes pitanje imas dobre sanse da polozosis,naravno ako si se spremao.
[ gargantua @ 08.12.2006. 22:59 ] @
dali si siguran da su dva u pitanju, a ne jedan koji treba da pokrije Microsoftov izborni.
Znanje engleskog mi nije problem posto za mcsa bez problema koristim literaturu, no imam Cet-ovu knjigu ,,Sertifikat Security + " na srpskom samo ne znam koliko je referentna za pomenuti ispit.
[ old skul @ 09.12.2006. 14:47 ] @
znaci potrebna su tri komptiina ispita.imes obavezan a+ hardver,a+ operativne sisteme i recimo s+.od nove godine a+ ce biti drugaciji,ali ostaju dva ispita.

[Ovu poruku je menjao Bryan Fury dana 10.12.2006. u 23:25 GMT+1]
[ jorganwd @ 09.12.2006. 20:59 ] @
Nein, nein... :)

Security+ ti pokriva jedan izborni predmet na MCSA i (jedan) ispit specijalizacije, preciznije MCSA:Security

Preduslov za polaganje je da si polozio A+ i Network+, ili da imas ekvivalentno znanje, kao i podrazumeva se da imas 2 godine iskustva sa mrezama i administriranjem (ali ni ovo nije uslov da polazes). Znaci nije uslov da imas ta dva sertifikata da bi polagao Security+. Stavise, ovi preduslovi za polaganje su samo napomenuti jer su pitanja sastavljena tako da si vec upoznat sa materijom i da imas iskustva sa istim.

Evo ja skoro zavrsavam knjigu koju si spomenuo pa cu na petodnevni kurs i da izadjem na ispit (i kad skupim para). Na CD-u imas fles kartice na kojima mozes vjezbati pitanja koja su veoma slicna na ispitu koji dolaze.

Koliko inace kosta kurs+ispit u BGD, zna li ko?
[ old skul @ 10.12.2006. 11:45 ] @
ne pozivam se ni na kakve autoritete nego vadim iz secanja i komotno mozemo uzeti da gresim,ali i dalje cenim da je za mcsa potrebno 4 ispita od kojih je jedan izborni.2 komptiina sertifikata(a+ u kombinaciji sa netvork+,server+ ili sekjuriti+) zamenjuju jedan izborni ispit.za sekjuriti komptia preporucuje prethodno iskustvo ili a+ i netvork+,a majkrosoft uz sekjuriti sertifikat zahteva a+ da bi ga priznao umesto izbornog mcsa ispita.nisam cuo da neko sprema sekjuriti u beogradu.netvork,cisto da se stekne predstava o cenama,ju u cetu 400 evra za 56 casova,a a+ 280 evra za 45 casova.polaganje je kod njih 180 evra.na drugim mestima je jftinije.
[ jorganwd @ 10.12.2006. 12:30 ] @
olskul, evo iz prve ruke.

Sto se tice onog sto je potrebno:
http://certification.comptia.org/security/
"CompTIA Security+ validates knowledge of communication security, infrastructure security, cryptography, operational security, and general security concepts. It is an international, vendor-neutral certification that is taught at colleges, universities and commercial training centers around the world. Although not a prerequisite, it is recommended that CompTIA Security+ candidates have at least two years on-the-job networking experience, with an emphasis on security. The CompTIA Network+ certification is also recommended."


Sto se tice priznavanja ispita:
http://www.digit.cg.yu

"CompTIA Security+ sertifikat priznaje se kao MCSA izborni ispit i kao ispit za specijalizaciju MCSA: Security."
Ovo mozes vidjeti pod sertifikacija/microsoft/MCSA skroz dolje pri kraju kao napomena stoji.
Ovo vazi za MCSA Windows 2003, za ostalo ne znam, provjerite sami.

Eto, bez nagadjanja.

Olskul, nemoj spominjati ovdje A+, Server+ i ostale sertifikate, zbunjujes cak i mene i to nije tema, tema je o Security+...
[ gargantua @ 10.12.2006. 13:47 ] @
Ako se ne varam mislim da je cena polaganja 150$ za Security +.
[ jorganwd @ 10.12.2006. 18:56 ] @
Citat:
gargantua: Ako se ne varam mislim da je cena polaganja 150$ za Security +.


Nisam mislio na cijenu polaganja, vec na kurs. U Sarajevu je oko 780eura, 5 dana. U cijenu naravno ukljucena i cijena polaganja naravno.
[ old skul @ 11.12.2006. 17:45 ] @
dobri ljudi isao sam na majkrosoftov sajt cisto sebi da potvrdim ono sto su mi rekli u cetu,a to je dva komptiina sertifikata umesto izbornog ispita za mcsa.ali kao sto to biva,a bitno je za ovu pricu sekjuriti+ je dovoljan kao takav.izvinjavam se sto sam insistirao na neproverenim informacijama i sto sam vas zbunjivao.vidim ovaj momak koji je postavio temu pita isto pitanje koje sam se ja pitao,pa,reko,da ja kazem njemu sto su meni rekli.ljudi,izvinite jos jednom.
[ gargantua @ 15.12.2006. 23:18 ] @
Jos jedna stvar, koliko je potrebno poena za prolaznost i koliki je procenat prolaznosti.
[ mister_Bi @ 16.12.2006. 12:03 ] @
Citat:
gargantua: Jos jedna stvar, koliko je potrebno poena za prolaznost



Treba ti malo jače od polovine, tj. 55-60%. Tako je na svim njihovim ispitima, a za Network+ ti mogu napisati za koji dan....



Citat:
gargantua: .... koliki je procenat prolaznosti.



Nebitno ako si se spremio.
[ jorganwd @ 18.12.2006. 10:44 ] @
Citat:
Treba ti malo jače od polovine, tj. 55-60%. Tako je na svim njihovim ispitima, a za Network+ ti mogu napisati za koji dan.....


Ne bih rekao, mislim da je Security+ malo stroziji od ostalih sertifikata.
[ mister_Bi @ 20.12.2006. 15:59 ] @
Citat:
jorganwd: Ne bih rekao, mislim da je Security+ malo stroziji od ostalih sertifikata.


U pravu si. Nije mi bilo mrsko pa sam malo prokrstario po netu i pronašao sam malo informacija:

http://www.mcmcse.com/comptia/security/intro.shtml

Sad ne znam da li je to najaktuelnija verzija ispita, ali ne verujem da su menjali kriterijume. Tamo pise ovako:

"The Security+ exam consists of 100 questions to be completed in 90 minutes. The minimum passing score is 764, graded on a scale of 100 - 900. Test results are displayed as soon as you complete the exam".

E da, kako smo mi ne-englesko govorno područje onda se dobija još +30 min bonusa.
[ jorganwd @ 20.12.2006. 22:51 ] @
Citat:
mister_Bi: U pravu si. Nije mi bilo mrsko pa sam malo prokrstario po netu i pronašao sam malo informacija:

http://www.mcmcse.com/comptia/security/intro.shtml

Sad ne znam da li je to najaktuelnija verzija ispita, ali ne verujem da su menjali kriterijume. Tamo pise ovako:

"The Security+ exam consists of 100 questions to be completed in 90 minutes. The minimum passing score is 764, graded on a scale of 100 - 900. Test results are displayed as soon as you complete the exam".

E da, kako smo mi ne-englesko govorno područje onda se dobija još +30 min bonusa.


Ovaj tajming mi se svidja, ali me malo buni ovaj passing score? Koliko je to procenata?
[ mister_Bi @ 21.12.2006. 22:09 ] @
Citat:
jorganwd: Ovaj tajming mi se svidja, ali me malo buni ovaj passing score? Koliko je to procenata?


84,89% ?!

E, to se zove pravi izazov.....
[ jorganwd @ 23.12.2006. 23:39 ] @
Da nije to malo mnogo?!
Mislim, ni za CISSP sertifikat se ne trazi toliko, trazi se (mislim) oko 70% za svaku oblast, a security+ nije bas toliko strog...
[ PonyExpress @ 10.03.2007. 21:21 ] @
Citat:
jorganwd: Da nije to malo mnogo?!
Mislim, ni za CISSP sertifikat se ne trazi toliko, trazi se (mislim) oko 70% za svaku oblast, a security+ nije bas toliko strog...

Sigurno su i pitanja laksa, pa zbog toga toliko visoki prag...
[ jorganwd @ 17.03.2007. 14:23 ] @
Jeli i dalje aktuelan SY0-101, da li zna neko?