[ Ivan G @ 08.12.2006. 20:39 ] @
Kupio sam SanDisk c150 pre nedelju dana.Zadovoljan sam izgledom,malim dimenzijama i kapacitetom od 2GB na koje moze stati do 500 mp3 pesama.Slusalice imaju dobar i cist zvuk,dok je ekran citljiv i koristi jednu AAA bateriju.Jedino sto zameram je plastika na kojoj ostaju otisci prstiju, to sto nema radio za evropsko trziste i trazenje pesama na malom ekranu.Komande su lake za upotrebu.Prebacivanje pesama je brzo i vrsi sa njegovim USB kablom.Baterij drze od 10 do 15 sati,sve zavisi od kvaliteta baterije.
[ Ivan G @ 13.12.2006. 16:48 ] @
Posle duzeg trazenja na internetu uspeo sam da nadjem americki Firmware 1.0.005a i upustvo za instaliranje.Novi Firmware mozete preuzeti sa sajta http://ibox.org.ua/22120/
Firmware je svega velicine 3.1 MB.Instaliranjem njega vas c140/c150 dobice radio i jos par novih funkcija.

Instalacija novog firmwara:

1. Download the attached file and save it on the desktop.
(the player should not be attached to the computer at this point)
2.Double click the file to run it.
3. Accept the license agreement.
4. Remove the battery from the mp3 player.
5. Press and hold the center (select) button and connect it to the computer.
6. If the New Hardware Wizard appears, do the following: (if asked, choose not to connect to the internet for updates), then choose to install the device automatically, then follow the prompts to finish the installation.
7. When the wizard comes up, or when the Update button becomes active (whichever happens first), you may release the select button.
8. Click the Update button, and then click OK to the message that comes up.
9. Wait until the upgrade finishes, then unplug the device.
10. Put the battery back in, and turn on the player.
11. Hopefully the update will be performed, then choose English for the language when prompted.
12. Check if the issue is resolved.


ako vas jos nesto zanima pisite
[ bcvokic @ 16.12.2006. 14:12 ] @
Ok. Imam i ja Sandisk sansa c150. Firmware 2.0.007E. Problem je u tome sto ne mogu da postavim americki firmware. Instaliram novi USB device ali kad prihvatim Licence agreement kod setup-a, izbaci mi "No LAN card detected, please connect LAN card before update the firmware"..

Potom sam otisao na jedan drugi kompjuter koji ima mreznu karticu. Tamo se cini da sve ide kako treba.. Pise Firmware 1.0.005a, Postane mi aktivno UPDATE button. Ali kad kliknem na update, kaze, Processing, pa zatim FAIL!!! Failure to update firmware. I nikako ne mogu da update firmware.

U cemu je problem???? POMOC??

Ivan G - Koji WIN koristis (xp proffesional, home...), da li imas sp1 ili sp2, da li si bio privezan na net kad si radio update???? Ako mozes napisi bliza objasnjenja.

Unapred hvala!!!
[ Ivan G @ 16.12.2006. 21:12 ] @
Koristim Windows XP Professional,sp2,nisam bio povezan na internet.Imao sam pre americkog firmwara ovu verziju 2.0.004E, flesovanje sam radio po gore navedenom upustvu i sve je proslo bez problema
[ Ivan G @ 16.12.2006. 21:20 ] @
Imas nesto vise na ovom forumu ako uspes nesto da razumes jer je na poljskom.

http://forum.mp3store.pl/lofiversion/index.php?t9279.html
[ bcvokic @ 17.12.2006. 09:26 ] @
Bio sam vec na tom poljskom sajtu. Cak sam nasao i neke na ceskom, ali nema pomoci. Mozda je problem u mom player-u i njegovom firmware-u 2.0.007E. Mozda su stavili neku blokadu da ne moze da se prebaci na americki. ne znam.. Hvala u svakom slucaju.

Neko ce valjda hacknuti i ovu moju verziju. Do tada....

Pozdrav
[ Ivan G @ 27.12.2006. 15:09 ] @
Evo jos par slika.
[ mizantrop @ 01.02.2007. 15:11 ] @
Recite mi ljudi jel mogu na ovom playeru da se pravi vise playlista i kako,ili samo ona to go list???
Inace ja sam ovaj player kupio u sloveniji i platio ga 7200 din sa silikonskom torbicom (koja je btw tesko s***** i extra je ruzna ) a kod nas nisam video ovaj c150 ispod 11500 din... Ovde je valjda visi standard pa je skuplje !?!?! E da i tamo je garancija 2 dine !!!
Moj firmware je isti kao kod bcvokic-a....
Jesi uspeo da resis problem ? i da li ti je player i dalje normalno radio iako nije uspeo update ?

Da imam i jedan mali problem :kad prikacim sansu na komp prvo se u taskbar-u pojavi da je prikljucen novi uredjaj i tako sve regulare...Medjutim malo posle toga nestane ta ikonica pa ne mogu da odradim ono "safetly remove hardver" (pa samo izvucem usb)...U my computer-u je sve ok,stoji sansa c100 ikonica i sve lepo radi...




[Ovu poruku je menjao mizantrop dana 01.02.2007. u 16:34 GMT+1]
[ bakancs @ 03.02.2007. 22:39 ] @
Dali moze neko da mi kaze koja je jacina izlaza na ovim plejerima?

Citat:
mizantrop:
Inace ja sam ovaj player kupio u sloveniji i platio ga 7200 din sa silikonskom torbicom (koja je btw tesko s***** i extra je ruzna ) a kod nas nisam video ovaj c150 ispod 11500 din... Ovde je valjda visi standard pa je skuplje !?!?! E da i tamo je garancija 2 dine !!!
[Ovu poruku je menjao mizantrop dana 01.02.2007. u 16:34 GMT+1]


na www.jeftino.co.yu stoji da je cena C150 6800din...
[ bcvokic @ 04.02.2007. 06:50 ] @
Uspeo sam da prebacim na americki firmware. Sad mi je verzija 2.0.008A. Dobije se radio i jacina zvuka moze da se stavi na high u settings. Sada je zvuk odlican.

Ovako se radi update firmware-a.

Skinite firmware odavde http://data2.edisk.cz/stahni/9...0008A_20060517.rom_1.12MB.html

kad skinete evo i uputstva.

In order to do the update:
1. Download the attachment from this e-mail.
2. The update may erase ALL files from the player, so backup any files that you need to before proceding.
3. Put the Sansa into MSC mode (Menu > Settings > USB > MSC).
4. Connect the Sansa to your computer.
5. Copy the .rom file from this e-mail onto the root directory of the Sansa (it will appear as a drive in My Computer).
6. When you unplug the Sansa, it should turn on and upgrade the firmware.



Pozdrav svima
[ mizantrop @ 04.02.2007. 20:11 ] @
Brate pomagaj !!!
Ja sam uradio sve po tvom uputstvu ali je firmware ostao isti samo mi u msc modu pokazuje da je taj rom fajl na njemu ali se nista nije promenilo .... Jel imas resenje ? Jel sad smem da obrisem taj rom fajl sa njega ili ne ?

Upravo sam obrisao taj fajl i hvala bogu nije mu nista...
Jesi ti isao na copy/paste direktno na ikonicu playera u my computeru ( u msc modu) ?
Ajde ako mozes molim te mi odgovori sto pre !!!
Hvala ti !!!

Ovaj deo mi nije jasan :5. Copy the .rom file from this e-mail( ??? )onto the root directory of the Sansa

[Ovu poruku je menjao mizantrop dana 04.02.2007. u 21:24 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao mizantrop dana 04.02.2007. u 21:32 GMT+1]
[ mizantrop @ 05.02.2007. 21:03 ] @

Aj budi drugar BCVOKIC pa izdvoji 5min. da mi kazes kako si ti odradio taj upgrade !!!!
[ bcvokic @ 12.02.2007. 05:31 ] @
Samo sam kopirao taj .rom file i tavio ga sa paste u root direktorijum. (Kod mene je f:\) Istekao usb kabel on mi kaze "New firmware detectet. Do you want to uprgade? For YES press play, for NO press any other key."

Nikakvih problema nisam imao.
Ne znam u cemu je problem.

Pozdrav.


[Ovu poruku je menjao bcvokic dana 12.02.2007. u 10:50 GMT+1]
[ mizantrop @ 12.02.2007. 12:12 ] @

Hvala ti Bcvokic !
Ali ipak kod mene nece da odradi update! Opet sam probao da prekopiram taj rom. file u root i kad iskljucim player- nista ...
Sad sam probao i onaj update sto je IvanG stavio i taj nece. Tacnije isto mi se pojavljuje "No LAN card detected,please connect the LAN card first" kao kod Bcvokic-a ....
Najvise sam zeleo da uradim update zbog pojacavanja zvuka (jer je ovako totalno bezveze,prve dve trecine skale za pojacavanje maltene nicemu ni ne sluze ...)
Ali neko mora biti srece kurate :@!!!
Pozdrav !
[ mizantrop @ 12.02.2007. 12:13 ] @
Hvala ti Bcvokic !
Ali ipak kod mene nece da odradi update! Opet sam probao da prekopiram taj rom. file u root i kad iskljucim player- nista ...
Sad sam probao i onaj update sto je IvanG stavio i taj nece. Tacnije isto mi se pojavljuje "No LAN card detected,please connect the LAN card first" kao kod Bcvokic-a ....
Najvise sam zeleo da uradim update zbog pojacavanja zvuka (jer je ovako totalno bezveze,prve dve trecine skale za pojacavanje maltene nicemu ni ne sluze ...)
Ali neko mora biti srece kurate :@!!!
Pozdrav !
[ AHFile @ 10.03.2007. 09:48 ] @
Kod mene se update napravio bez problema ali sada imam menuje bez teksta. Ne znan kako da jih povratim.
Ima neko možda neko rešenje?
[ night-shift @ 05.04.2007. 17:52 ] @
Zna li neko ima li negde u Novom Sadu da se kupi SanDisk Sansa c150?

Ali da zna za sigurno, tj. da je video u izlogu ili u prodavnici, a ne po net cenovnicima.

Može na pp.

Hvala

Zna li neko??

[Ovu poruku je menjao night-shift dana 07.04.2007. u 14:33 GMT+1]
[ night-shift @ 22.05.2007. 21:16 ] @
Konačno ga nađoh danas na Spensu u NS - 4690 RSD.

Odradio sam i update firmware-a, pa ima i radio.

Sve u svemu, solidan player od 2 GB za male pare.
[ mizantrop @ 07.08.2007. 14:36 ] @

E ja imao problema sa onim mojim plejerom ( baterija mi drzala 2 h max !!!)
I evo posto nisu mogli da poprave zamenili za c250 kiji ima micro sd slot za prosirivanje !
Da li bi to ovde uradili ? Hmmm...
[ virtualx @ 26.09.2007. 21:30 ] @
mene zanima da li player raspoznaje foldere.
npr da prebacim mp3 fajlove koji se nalaze u folderu nekom , dali prepoznaje tako folder i da li se moze birati koji ces folder da slusas.
trenutno imam creative zen nano plus i on ima tu opciju.
samo na pc-ju nadjem band i album i kopiram na player folder.
i onda u playeru biram koji cu folder to jest koji band i album.

pa me zanima da li taj sandisk plaaer ima tu opciju, a ne onako da nabacas muzike samo , mp3 fajlova na njega ,pa kad slusas mozes samo ici sljedeca i predhodna pjesma.