[ Vuk Nikolić @ 28.05.2003. 00:07 ] @
zdravo svima.

interesuje me da li postoji mogucnost da se napravi lokalni mail server?

odnosno... postoji localhost, pa sad da li nekako mogu da napravim pera@localhost, [email protected] da ti korisnici mogu da citaju lokalnu postu i da je salju.
[ alex @ 28.05.2003. 12:57 ] @
To je veoma jednostavno izvesti.. Instaliraj sendmail na tom serveru (verovatno je vec instaliran) i instaliraj neki POP3 server (popper je najjednostavniji).

Zatim kreiraj korisnike pera, zika itd. i vozi.
[ caiser @ 28.05.2003. 14:15 ] @
Mozda je bolje resenje QMail. Jednostavniji je za konfigurisanje i dolazi sa SMTP i POP3 serverima.
[ Vuk Nikolić @ 28.05.2003. 17:35 ] @
a kako da saznam da li je neki od ta dva instliran?

skino sam instalaciju za oba. :)
[ Goran Rakić @ 28.05.2003. 22:34 ] @
najlakše:

telnet localhost 25 i telnet localhost 110 pa ako se ništa ne odazove, nemaš instaliran SMTP i POP3 server
[ caiser @ 28.05.2003. 23:21 ] @
Mozda su instalirani ali nisu dignuti.

Obicno sa distribucijama dolazi Sendmail, ja sam njega koristio vrlo vrlo kratko tako da ne mogu da se setim gde se tacno njegova instalacija nalazi ali pogledaj u /var, logicki gledano tamo bi trebao da se nalazi. Ako tamo nemas sendmail dir onda 99% posto nemas ni sendmail instaliran.
[ Miroslav Strugarevic @ 29.05.2003. 01:21 ] @
Meni je sendmail na 25.
[ Vuk Nikolić @ 30.05.2003. 21:25 ] @
e juce sam instalirao sendmail i telnet...ali mi zato sad ne prepoznaje modem (kad ocu da se povezem preko kppp)

sta da radim???
[ spezia @ 30.09.2011. 15:12 ] @
Imam isti problem...
Treba mi par adresa ono [email protected] i slicno za rad u localhostu...
Posto je stara tema, jel se bitno nesto promenilo do sada , jel ima neki mail server koji je user frendly, ne bih da izucavam servere vec samo da namestim da radi.
[ Jbyn4e @ 30.09.2011. 17:29 ] @
Pa jes' prob'o da instaliras bilo koji mail server ti dodje uz distribuciju linuxa i da vidis da li radi? Vodi racuna da ti treba i smtp (mta) koji ce da ti dostavi poruku u korisnikovo sanduce i pop3 ili imap (mua) koji ce pristiglu poruku da ti iscita i prikaze.
Generalno cim ih instaliras i pokrenes da rade, oni rade sa localhostom. Ako hoces da ih podesis za nesto drugo, to je vec druga prica.