[ Lazocar @ 10.12.2006. 08:09 ] @
Može li mi tko pomoći:
Htio bi napraviti wireless AP koji bi stavio na ili u krov,taj bi AP bio Kompjuter od 600 mhz
koji bi mi služio kao ruter,dakle zamjenjivao bi kupovni AP.
Sada me zanima koju verziju Linuxa instalirati i kako to podesiti jer još nisam radio sa Linuxom.
Hvala!
[ lord_celtic @ 10.12.2006. 19:31 ] @
Stavi mikrotik bolje je na takve masine ako ti samo za ap treba.
[ Lazocar @ 11.12.2006. 17:31 ] @
Što je to Mikrotik?
Jel to neki OS kao Linux?
[ VRider @ 11.12.2006. 17:47 ] @
MikroTik je jedan jako lepo zapakovan Linux. Ima dosta alata za konfiguraciju i zgodan je za ljude kojima bi mogucnosti Linuxa dobro dosle, a pri tome ne znaju, niti hoce da znaju, ista o Linuxu. Glavna mana mu je sto se placa, i sto ipak ne moze sve sto moze standardna neka Linux distribucija, a sa druge strane, prednost je u laksem podesavanju.
Imas i druge router distribucije, koje rade slicnu stvar na slican nacin, samo je ova, recimo, najpoznatija.
[ Lazocar @ 12.12.2006. 17:47 ] @
Znaš li gdje mogu nabaviti Mikrotik sa ključem molim te pošalji mi na PM ili na mail
[email protected].
Ima li bilo tko verziju sa ključem?
[ VRider @ 13.12.2006. 01:04 ] @
Piraterija je ovde zabranjena, a jos jednom cu ti reci da taj MikroTik ne pruza nista vise od bilo kog Linuxa, cak i daje manje. Pa ti kako hoces...
Neka ti salje neko drugi ako hoce.
[ Mitrović Srđan @ 13.12.2006. 12:38 ] @
Moj dosadasnji rad za mtikom pokazao je da mu je prednost jedino winbox ;-)
Iz razloga lakseg upravljanja AP/mrezom. Inace kao sto VRider rece sve to moze
odraditi lepo podesenlinux koji uz to ne kosta nista.
[ Lazocar @ 13.12.2006. 18:29 ] @
Koji Linux onda predlažete a da je boli za AP.
I di ga mogu nabaviti?
Hvala!
[ dimcevfs @ 14.01.2007. 15:37 ] @
Pozdrav Ljudi

I mene interesuje ova tema. Ja sam pokusavao nesto da uradim jos pre tri meseca.
Treba mi ruter koi ogranicava golicinu saobracaja, zatvara sve portove koje mu kazes a otvara one koi ti trebaju, sve to po odredenu IP. Po sugestije odredenih clanova foruma instalirao sam Clarcconekt ali nisam mogao da mu pristapim sa mreze i ostavio ga(nisanm imao ni mnogo vremena). Kazu da ako koristis Linux ka0 ruter ili server bice ti je jevtinije i bolje.

U momentu koristim Lynksis wrt 54gl koj e isam Linuks riter. U njega imam DD-WRT ali mi ne radi posao
[ rj444 @ 05.03.2007. 02:30 ] @
1. IPCop. www.ipcop.org. Ja ga koristim kod sebe, ali ne za wireless. Odlican je, ali podrazumevano ne podrzava wireless u AP modu.
2. Zato ima addon na adresi http://mh-lantech.css-hamburg.de/ipcop/download.php?view.163 koji omogucava da se wireless kartica postavi u AP mod. Treba ti samo neka wireless kartica sa Atheros cipsetom. Ima na sajtu spisak onih koje sigurno rade.

Ako budes imao problema javi se...

[Ovu poruku je menjao rj444 dana 05.03.2007. u 03:53 GMT+1]
[ [M4rk0] @ 03.05.2007. 12:29 ] @
Svakako isprobaj pfSense http://www.pfsense.com/
[ VRider @ 08.07.2007. 13:44 ] @
Ima li neki addon za IPcop koji prikazuje statistike protoka po IP adresama na green i blue ka red interfaceu?
Samo protok, nista protokoli, portovi, sta god...