[ dejan_m90 @ 10.12.2006. 09:30 ] @
Imali neki free telefoniranje.Znam za gloube 7 al sta god da radim uvek imam 0.00 kredita.Da li postoji nesto neki drugi program za free telefoniranje al da radi

Hvala !!!

[Ovu poruku je menjao dejan_m90 dana 10.12.2006. u 10:46 GMT+1]
[ blagec @ 11.12.2006. 07:07 ] @
Prijatelju nista za dzabaka, ako mislis da zoves fiksne i mobilne.Uvek nesto mora da se plati..
[ dendic @ 20.12.2006. 10:40 ] @
VoipStunt ti nudi par minuta besplatnog prema USA.
[ Kazo1 @ 21.12.2006. 12:32 ] @
Evo ovako stoje stvari. Ko sta su ti kolege prije rekli "nista za dzabe", hocu reci ima ali zavisi gdije namjeravas zvati. Dakle, betamax ima prilicno veliki izbor raznih besplatnih destinacija pa pogledaj tamo imali ti sta zanimljivo. www.voipdiscount.com www.voipbuster.com www.voipchip.com www.voipstunt.com ...
Problem ti je jedino to sta moras uplatiti minimum pet eura da bi to mogao koristiti i to ti traje 120 dana. Dakle ni to ti bas nije besplatno. USA, Njemacka, Kanada, Italija, Slovenija, Austrija.... besplatno 300min. tjedno, a nakon 300min, naplacuju ti 1 cent po minuti, sto je smjesno jeftino. Dakle ko dzabe :)
Pozdrav
[ ki11erc0de @ 21.01.2007. 21:32 ] @
Evo da ti kazem da na moje veliko iznenedjenje sam uspio da zovem besplatno ameriku, australiju, mogu i druge zemlje ali nisam nikog zvao.

Ali .....
Samo 5 minuta, traje, pa napravim za sekund drugi nalog pa opet zovem,
Sta znam za 5 minuta moze se dosta toga reci.

Sve zavisi od brzine interneta koji imas. Dali ce prekidati itd.

Obavezno probaj.

www.freecall.com

[ Kazo1 @ 22.01.2007. 13:25 ] @
I to je jedan od Betamaxovih programa i funkcionira po istom principu kao i ostali :)
[ ki11erc0de @ 22.01.2007. 13:34 ] @
Razlika je sto ovaj ne salje password na e-mail, nego logujes se sa registracionim. Dok ovaj ti salje na e-mail neki drugi.

Mozda grijesim, ali
meni je tako bilo.
[ astery @ 28.01.2007. 23:10 ] @
voipdiscount preko proxy servera i eyebeam-a (sipgate.co.uk) ide bez problema 3 sata dzabaka.......voipuser (koji nema veze sa betamax-om) ide mislim 5 sata dzaba i ima velik izbor zemalja.....itd..itd....
[ adenis @ 31.01.2007. 11:17 ] @
ja danas sa freecall-a zavo sloveniju dzaba :) kvalitet zvuka je odlican a razgovor je trajao 4 min. i nije bilo nikakvih prekida. konacno nesto dzaba. na skype i "voipovima" se slovenija jos uvijek placa.
[ Vitez @ 18.02.2007. 12:52 ] @
Najbolje što sam do sada našao jest Voipcheap

Nalazi se na www.voipcheap.com

Prilikom registracije dobiješ besplatno 5 minuta prema zemaljskim telefonima. Uplatio sam 5 Eura i sada mogu besplatno telefonirati na kućne brojeve, a mobiteli su takođe skoro besplatni. Veza je neusporodivo čišća od skype-a.
[ Iksi @ 18.02.2007. 17:31 ] @
da li isto vazi i za srbiju?
[ whitie2004 @ 19.02.2007. 07:24 ] @
Jedan od finareinih ... dozvoljava cak 5000 minuta prema free destinacijama tako da je najblizi besplatnom ....

Prema Srbiji 5 centi odnosno 16 centi prema mobilnoj mrezi - nije bas skoro besplatno. Ima finarea jedan klon koji favorizuje mobilne operatere ..
[ Kazo1 @ 16.03.2007. 13:56 ] @
Za Srbiju je najpovoljniji za sad,koliko znam, voipbuster i to po cijeni prema fiksnim linijama za 4,5 eurocenta.
[ skljoca @ 14.06.2007. 13:42 ] @
na www.justvoip.com srbija je samo 1 cent po minuti uz puno besplatinh zemalja
[ DrSale @ 18.06.2007. 02:55 ] @
Dragi prijatelji sa foruma

kao sto neko gore rece nema nista za dzaba. Ja bih hteo da sumarizujem sve te sajtove koji su meni nekako srodni. Ne razumem se bas mnogo, ali sve mi se cini da je to jedna te ista firma. Da li je to "Betamax" sto je neko pomenuo???
Ukratko, zivim u USA, i zovem uglavnom Srbiju. Ljudi iz BiH ili Hrvatske ili jos koje bivse SFRJ zemlje moraju sami da se pronadju.
Dakle, ja sam korisitio sledece sajtove, tj adekvatne programe.
www.internetcalls.com
www.voipstunt.com
www.voipbuster.com
www.12voip.com
www.justvoip.com

zadrzao sam se na poslednjem, jer je za Srbiju najjeftiniji. bas kao sto rece nek pre mene 1eurocent (1.3 US centa) za minut. Takodje dobijem 120 FREE DAYS za zvanje onih zemalja sto su na listi.
MEDJUTIM, sta je najveca fora, sto je mozda neko i provalio ako ima rodbinu u inostranstvu. Ono sto sam ja uradio to je da sam burazeru u Srbiji rekao da instalira isti program i sa mojim username-om i sifrom se uloguje i onda moze da me zove besplatno.... To je nas slucaj, jer nema potrebe da i on uplacuje kad moze da koristi moje. NAravno moze i druga opcija da neko uplati te pare u SRbiji/Hrvatskoj/Bosni i onda da nakon FREE DANA pocne polako da "krcka" te pare. U svakom slucaju je DOBAR DIL. Zar ne?
Ako neko ima dobrih ideja, dilova neka se javi....

pozdrav iz Minesote

[ Kazo1 @ 18.06.2007. 09:41 ] @
DrSale,
Imas pravo, to je sve ista firma i ima 18 klonova, tj programa vrlo slicnog izgleda. Da bi ti i brat pricali ne treba uopce uplacivati nikakav kredit jer ukoliko zovete jedan drugog na komp to je i onako besplatno. Ako se kredit vec uplati, onda je potpuno svejedno od kuda ces se logirati. Ionako ne mozete biti logirani oba dva na isti username u isto vrijeme. Ako je kredit vec uplacen, nakon sto istekne free period uvijek, ali bas uvijek skidaju po jedan cent za destinacije koje su do tada bile free. I da, ne morate imati isti program da se zovete PC-PC. Svi betamaxovi programi koriste istu bazu korisnika tako da se bez problema moze dobiti nekog ko ima instaliran bilo koji njihov program. Zato ne mozes upotrebiti isti username na vise programa.
Ako te zanima cijeli spisak programa imas dolje link.
Pozdrav
[ misk0 @ 18.06.2007. 11:43 ] @
Citat:
Kazo1:Svi betamaxovi programi koriste istu bazu korisnika tako da se bez problema moze dobiti nekog ko ima instaliran bilo koji njihov program.

Da da.... to sam skontao, ali kako onda prave razliku izmedju korisnika buduci da neki svi ti sajtovi imaju manje vishe razlicite tarife? Preko SIP gatewaya ili na neki drugi nacin?
[ Vladimir Petrovic @ 18.06.2007. 12:12 ] @
Verovatno imaju bazu u kojoj postoji korisnicko ime i koji program taj korisnik koristi, posto ne mogu da postoje dva ista korisnicka imena na dva razlicita Betamaxova proizvoda.
[ DrSale @ 18.06.2007. 15:22 ] @
@ Kazo1

U pravu si. Kada ja i brat pricamo PC-PC koristimo SKYPE, i ne uplacujemo za to nista. Ali razlog zasto sam pominjao sve ono, je da brat, otac, majka mogu preko JUSTVOIP-a da me pozovu kad je nesto jako bitno ili stagod, a ja nisam kuci, tj nisam pri PC-u. Dakle da mogu da me pozovu na mobilni, ili cak da me zovnu na posao. Jedino moze da bude smesan problem ako majka koja ne zna engleski zove mene na posao pa se javi neko drugi :-)))))

Ima jedna stvar koja mi nije jasna. Sta je to SIP gateway?
[ Kazo1 @ 18.06.2007. 23:09 ] @
Vladimir je u pravu. Imaju zajednicku bazu podataka gdije nema dva ista korisnicka imena (username-a) i sve je vezano uz njega.
A sto je to SIP gateway....mislim da ce ti to decki bolje obijasniti od mene :)
Mislim da je to ruter u koji mozes ukopcati telefon i koristiti ga bez PC-a. Bar mislim tako... Nadam se da se nisam sad izblamirao :)
Pozdrav
[ misk0 @ 19.06.2007. 13:09 ] @
SIP gateway (opet i ja to nisam u skoli ucio da ti mogu dati tacnu definiciju) je server sa kojim ti povezujes svoj SIP UA (user-agent - telefon, software na PCu ili slicno) da bi mogao da komuniciras sa ostalim korisnicima (takodje SIP) ili eventualno vrsis terminaciju na PSTN - da zoves klasicne zemljane telefone. Znaci to moze biti jedan server, 10 servera, neka specijalizovana oprema, tebe to ne interesuje, interesuju te podaci za pristup i njegov IP i sta on poslije radi sa tvojim pozivom tebi nije vazno, vazno je da funkcionishe :)

[ dejan_m90 @ 28.06.2007. 13:07 ] @
http://www.lowratevoip.com/en/rates.html
[ Kazo1 @ 10.07.2007. 22:40 ] @
Lowratevoip free Hrvatska
12Voip free Hrvatska
Justvoip 1 ct/min Srbija
Dialnow 6 ct/min Srbija mob.
12Voip 4 ct/min Makedonija


[Ovu poruku je menjao Kazo1 dana 16.07.2007. u 13:43 GMT+1]
[ Kazo1 @ 20.08.2007. 14:05 ] @
Jos dva voip programa firme Betamax
Jedan od njih ima tarifu prema HR o,oo ct/min FREE !!!

NONOH
http://www.nonoh.net/en/index.html
Ne radi bas kao ostali programi i ne zahtijeva nikakvu instalaciju. Dovoljno se registrirati na njihovoj stranici i sa nje telefonirati. Sistem- Directcall
Nigdje ne pise da li naplacuju konekciju i koliko kosta.

VOIPWISE
http://www.voipwise.com/en/rates.html
Cini se da je to klasicni klijent.
Nisam ga instalirao, a cijene su ..... nista posebno :)
[ zzviktor @ 20.08.2007. 16:06 ] @
Ada li postoji neki voip program koji nudi free pozive ka srbiji ili se
takav jos nije rodio.
[ Kazo1 @ 20.08.2007. 16:19 ] @
Trenutno nema, a one cijene iz gornjeg posta Justvoip 1 ct/min. vise ne vazi. Sad je 2 ct/min.
Bice valjda jednog dana i besplatno :)
Zamisli tek da ti treba prema Bosni :)
Tamo je minimum 9 ct/min fixna , a mobilna...ma nisam siguran ali cini mi se oko 20 ct/min..... evo sad sam pogledao....14 ct/min ima "nonoh", a ostali su po 20 i vise.
Pozdrav
[ zzviktor @ 20.08.2007. 17:33 ] @
A kako mogu da dodjem do kredita za justvoip?

Kolika je cena kod nonoha evo meni se pojavio problem ukucam svoj broj
mobilnog kod nonoha i zovem osobu na mobilni u hr i ne zeli da uspostavi
vezu.

Zasto?
[ Kazo1 @ 20.08.2007. 17:51 ] @
Mobilni telefoni nisu FREE i zato ti to ne prihvaca dok ne uplatis kredit. Za Nonoh vaze isti uvijeti uplate kao i kod Justvoipa. Imas mogucnost platiti karticama ili putem Resellera... Moneybookers, paypal... Western union....
Zavisi u kojoj si drzavi.
[ rame @ 12.11.2007. 16:20 ] @
ipak postoji

usput evo za besplatno zvanje :)
http://freecall.world0nline.info/
[ Kazo1 @ 12.11.2007. 16:40 ] @
Ne mogu isprobati, jer Hrvarska nije na popisu Free zemalja, a kako vidim ni Srbija....ali vjerovatno ce super doci nekom sa popisa :)
Inace ...koliko free minuta dozvoljavaju?

Nemoj da samo bude ko na voixio ili nekako slicno...mozes zvati broj koji hoces bilo gdije u svijetu...ali samo 50 sekundi :)

Pozdrav
[ mrle 011 @ 14.11.2007. 12:13 ] @
ako mislis na telefoniranje iz srbije/hrvatske/stagod, ne moraju ni da budu na popisu zemalja.
registruj u nekoj od zemalja sa popisa free "in" broj, napravi account u x-liteu (posto jos nisi kupio fritza) sa tim brojem, uloguj se i kod ovih prijavi taj broj kao broj sa koga se poziva.

italija je npr. na spisku, a ti si mi ovde negde ostavljao link za provajdera koji tamo daje besplatan "in" broj.
recimo i u velikoj britaniji postoji na desetine provajdera kod kojih mozes dobiti besplatan "in" broj.

ovaj link sto je rame ostavio je samo "prolaz" za click2voice.com.
razgovor traje 15 minuta i u 14-om minutu te robot lepo obavesti koliko vremena je jos preostalo.
posle toga zoves sledecih 15 minuta i tako valjda u nedogled, nemam pojma.
mislim da je moja devojka jednom sastavila 5-6 poziva po 15 minuta sa nekom drugaricom u atini.
ja ne znam sta bih toliko dugo pricao sa nekim :)


ako si mislio na besplatno pozivanje u srbiju/hrvatsku, sto me je ovde na forumu neko vec pitao, to moram da isprobam ovih dana kad budem imao vremena, pa cu da napisem sta sam uradio.
[ dekiskype @ 16.11.2007. 23:03 ] @
Svaki VoIP provajder koji reklamira besplatno telefoniranje ustvari dozvoljava samo nekoliko minuta besplatog telefoniranja. I Skype omogućuje 10 minuta besplatnog telefoniranja 30 dana nakon registracije na njihovom sajtu. Nažalost ne omogućava besplatno telefoniranje sa Srbijom / Hrvatskom, već samo sa sledećim zemljama:

Argentina (Buenos Aires), Australia, Austria, Belgium, Canada, Canada (mobiles), Chile, China (Beijing, Guanzhou, Shanghai, Shenzhen), China (mobiles), Czech Republic, Czech Republic (Prague), Denmark, Estonia, France, Germany, Greece, Guam, Hong Kong, Hong Kong (mobiles), Hungary, Hungary (Budapest), Ireland, Israel, Israel (Jerusalem), Italy, Luxembourg, Malaysia, Malaysia (Kuala Lumpur), Mexico (Mexico City, Monterrey), Netherlands, New Zealand, Norway, Poland (Poland, Gdansk, Warsaw), Portugal, Puerto Rico, Russia (Moscow, St. Petersburg), Singapore, Singapore (mobiles), South Korea, Spain, Sweden, Switzerland, Taiwan (Taipei), United Kingdom, United States (including Alaska and Hawaii) and United States (mobiles).
[ Kazo1 @ 16.11.2007. 23:15 ] @
Ne slazem se sa tobom, i ne znam kako stoji sa Skypeom, ali dobro znam kako je sa Betamaxom.
HR je FREE 300 ili 200 minuta tjedno, ali u pravilu bude i vise. I naravno jos mnoge druge zemlje. Srbija na zalost ne. Trenutno je naj jeftiniji DialNow 3 ct/min, ali se bas ne koristi. Cesce se koristi 12voip 4ct/min.
Provjereno.