[ mune @ 10.12.2006. 17:52 ] @
Citat:
pa ako ti treba za autocad i 3dsmax mislim da mac tu ne moze da ti pomogne ni malo.. prvo procesori su ti dosta losi, drugo memorije je malo za njih ( 512 mb) a i graficke su ti katastrofa... po mom misljenju kupovina tih mekova je cisto bacanje para...
bolje je core2duo (gde performanse u rendiranju idu tacno 2.4 puta brze u odnosu na jednoprocesorske athlone64 i barem 3 puta brze od tih G5) sa najmanje 1GB rama i graficka naravno neki kvadro... i neki ekran od 20 inca.. a izaci ce te isto koliko i ti mekovi ....
velika je verovatnoca da za mekove ne postoje 3dsmax i autocad tako da bi ti to tek bio promasaj.. i isto tako.. ako uzimas racunar uzmi ono sto je u glavnim tokovima a ne nesto sto ne koristi skoro niko... RAZMISLI DOOBRO..


Ovo sam procitao na jednom forumu..da li je istina posto planiram da kupim mac ovaj 20" koji prevashodno mi treba za arhitekturu a uopste se ne razumem u njih.........da li ce mi odraditi posao...

[ mod markom: quote tagovi ... ]

[Ovu poruku je menjao markom dana 10.12.2006. u 19:05 GMT+1]
[ NastyBoy @ 10.12.2006. 18:31 ] @
Odradice ti posao,pod uslovom da postoji softver koji tebi treba. Za to se raspitaj na sajtu proizvodjacha softvera koji koristish, a shto se performansi tiche tu necesh imati problema (ili barem nishta vecih problema nego sa ekvivalentnim PC-em).

Btw, taj odgovor na forumu je koliko godina star?
[ MacOS @ 10.12.2006. 18:54 ] @
UH, dobro je. :) Poruka mi je stigla na mail i onaj CITAT uopste
nije bio citat vec kao da si ti to napisao. A na sajtu je kako treba
da bude? Opet neki bagovi sa forumu...

> po mom misljenju kupovina tih mekova je cisto bacanje para...
> bolje je core2duo (gde performanse u rendiranju idu tacno 2.4 puta
> brze u odnosu na jednoprocesorske athlone64 i barem 3 puta brze od
> tih G5) sa najmanje 1GB rama i graficka naravno neki kvadro... i
> neki ekran od 20 inca.. a izaci ce te isto koliko i ti mekovi ....

Ocigledno neko zesce iskompleksiran. Cak i da je odgovor napisan
'davno' nema logike jer je Mac prvi imao nove Intel procesore. Jedino
je u pravu da je brzi cak i od G5ce, za athlon se podrazumeva. :)

> velika je verovatnoca da za mekove ne postoje 3dsmax i autocad tako
> da bi ti to tek bio promasaj.. i isto tako.. ako uzimas racunar
> uzmi ono sto je u glavnim tokovima a ne nesto sto ne koristi skoro
> niko... RAZMISLI DOOBRO..

Nema veze sa verovatnocom, ne postoje. Ali, nema veze, kupis Intel
Mac, instaliras win i vozis potrebne programe. Ostalo radis na Macu.
Virus free kao prva dobit a ostalo ces vec sam provaliti.
[ dreamer-type @ 10.12.2006. 19:31 ] @
Napisao si da planiras da kupis "ovaj mac", i ljudi ovde nemaju pojma da si ustvari trazio savet za iMac G5 20" za 167 000 dinara u decembru 2006. kada se uveliko prodaju Mac-ovi sa Core 2 duo procesorima...

Evo i konkretne teme:

http://www.benchmark.co.yu/for...p?t=116134&highlight=apple


poz.
[ markom @ 10.12.2006. 19:48 ] @
Citat:
UH, dobro je. :) Poruka mi je stigla na mail i onaj CITAT uopste
nije bio citat vec kao da si ti to napisao. A na sajtu je kako treba
da bude? Opet neki bagovi sa forumu...


Ja sam tek naknadno dodao citat - to se ne vidi u e-mailu, koji stiže onako kako je originalno napisan...

Marko.
[ mune @ 11.12.2006. 09:46 ] @
Ako sam doveo do zabune ja se izvinjavam..........mislio sam prevashodno na ovaj Mac

iMac 20” Core 2 Duo 2.16GHz/1GB/250GB/ 143,190din

naravno ostaje sve ono.......odnosno ono sto me interesuje da li ce na njemu crtanje biti neuporedivo bolje ili ce biti podjednako kao i na bilo koje PC racunaru kad sklopim konfiguraciju u ovoj kinti.........da li se isplati uzimati kod nas Mac,ako mi nesto rikne i ostalo a vidim i da te softvere morao bih stalno da kupujem izgleda.....
[ Dachaz @ 11.12.2006. 10:56 ] @
Kupovati Mac i terati na njemu isključivo Windows je krajnje besmisleno.
Ako ne planiraš da koristiš pogodnosti Mac OS X-a, mislim da ti se ne isplati kupovina jer koji god Windows da digneš neće ti iskoristiti sve potencijale hardvera kao što bi operativni sistem dizajniran specifično za taj hardver.

No, da su Macovi zveri - jesu.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 11.12.2006. 18:23 ] @
Ako nađeš program koji ti treba za crtanje (ne znam da li CAD ima verziju za OS X), nećeš videti razliku (u poređenju sa sličnom PC mašinom).
Macovi u proseku traju duže, jer su komponente koje se ugrađuju jedna pored druge ipak stručnije i brižljivije birane od onih koje mi sami možemo kupiti i staviti u PC (što ne znači da se ne može sastaviti PC koji će moći dočekati veću starost od Maca, ali to i nije poenta kupovine računara).

Softver kupuješ kao i na PC-ju. Ako si ga kupovao do sada i dalje ćeš, a ako nisi, nećeš.

Ako ti mašina treba prevashodno za CAD rad, a to posle potrage za Mac softverom ne nađeš u verziji za Mac, onda ti je ipak bolje rešenje kupiti PC i nakrkati RAM-a u njega, a za razliku para kupiti neki polovan MacBook, čisto da upoznaš OS X, pa kad se zaljubiš u njega, sam ćeš poželeti da menjaš profesiju :)
[ delimir @ 13.12.2006. 18:07 ] @
Coveku treba za AutoCAD i 3dsmax... Dobio je sasvim korektan odgovora da ne kupuje iMac G5 za to jer taj softver ne postoji za Mac OS X (ne znam koji mu drugi razlog treba). Ali izgleda da se coveku toliko svidjaju ti iMac-ovi da bi ih kupio cak iako nema na njima softvera koji mu treba :) . Izgleda da postoji zabuna oko toga da G5 masine odnosno PowerPC ne mogu da voze Windows osim pod emulacijom.

Optimalno resenje je u tom slucaju neki Intel Mac - butuje Windows (ne koristi se emulacija, vec native) kada hoce da crta i renderuje, a sve ostalo radi u OS X. Drugo resnje je da kupi PC i zaboravi na iMac G5, ako misli da radi u Autodesk paketima. Uglavnom, G5-ica mu ne igra nikako, osim ako ne misli da pored te G5-ice kupi i jedan PC za 3dsmax i AutoCAD.

Znaci za AutoCAD i 3dsmax ili Intel Mac sa BootCampom ili PC. Nema to sve mnogo veze sa pricom o kupovini G5-ice u decembru 2006. Da mu treba za Photoshop - sta bi mu falilo i sa G5?
[ MacOS @ 13.12.2006. 20:13 ] @
> Izgleda da postoji zabuna oko toga da G5 masine odnosno PowerPC ne
> mogu da voze Windows osim pod emulacijom.

Ovo slusam vec neko vreme, nesto sam pronasao na Internetu ali nisam
do sada video. Ako ti jesi, napisi nesto ako ne mrzi.

> Da mu treba za Photoshop - sta bi mu falilo i sa G5?

Nista, osim cene i novije Intel masine koja bi mu ipak duze trajala.
[ delimir @ 13.12.2006. 21:05 ] @
Bojim se da sam se loshe izrazio... Hteo sam reci da je cela zabuna u spomenutom treadu nastala zato sto se ne shvata da je emulacija jedini nacin da se tera Windows na PowerPCj asnovanim Mac-ovima. Samim tim taj Windows je neupotrebljiv za bilo sta ozboljnije od eBankinga :) , za razliku od intel Mac-ova gde Windows radi native... Ali to je jasno. Poenta je da je zato sto ne moze da vozi Windows, osim pod emulacijom, G5 bazirani Mac nepodesan za softver koji covek trazi. Samim tim, ako bu kupio iMac G5 koji je provobitno bio zamislio da kupi - pogresio bi i to zestoko.

PS: Ne znam na koji nacin ce funkcinisati Darwine za PPC, ali kapiram da in on mora da prvodi instrukcije, pa je i to emulacija.

PPS: Dodaj na spisak prednosti Intel Mac-a i PS-a i Rozetu :) ali da se ne pravi offtopic.
[ Dachaz @ 13.12.2006. 21:15 ] @
Ali ljudi, čovek gleda Core2Duo iMac!