[ Miloš Baić @ 11.12.2006. 14:53 ] @
Citat:
- sqlite odlican za manje baze, kase, kataloge i sl.,
- saradnja sa PostgreSQL-om
- sqlite + tcltk; npr. vrlo brzo mozes da napravis neki katalog/formular, spakujes u exe (do 2MB sa libovima i runtimeo-m) i distribuiras samo dva fajla: jedan exe i drugi dat fajl za bazu, koji sigurno rade svuda bez ikakvih instalacija...

Pozdrav,

trebao bih raditi jednu manju bazu podataka, do 10 baznih tabela, verovatno će biti i koja flat tabela. Saznao sam za SQLite, a ovde na forumu, pretragom, nisam naišao na puno informacija o njemu. Naravno, na internetu sam čitao nešto o tome, ali nije mi dovoljno. Odnosno, treba mi iz prve ruke, na "ćirilici", iskustva u radu s njom!?! Malo sam je testirao, integrisao sa delphijem i lepo funkcioniše, ali ne bih se upustio u izradu baze i programa dok ne čujem Vaša iskustva i potvrde za SQLite.

Hvala Vam unapred.
[ Miloš Baić @ 12.12.2006. 20:23 ] @
Zar je moguće da niko nema šta reći!?!
[ valajbeg @ 29.05.2010. 01:47 ] @
mene zanima slica stvar,

zapravo, zanima me kolike su maksimalne mogucnosti SQLite-a?

Koliko veliku i slozenu bazu ima smisla ocekivati da se vrti na SQLite-u?
[ Predrag Supurovic @ 29.05.2010. 08:38 ] @
Pa nema smisla, SQLite je namenjena za proste poslove.
[ dejanet @ 29.05.2010. 09:05 ] @
Po meni odlicna cross-platform opcija, koristi se kod:

-Java desktop app
-.Net desktop app
-Android app
-IPhone app
...
[ Radovan__III @ 29.05.2010. 09:13 ] @
Sjajna baza za pocetak, mislim da netreba ocekivati sad nesto preterano brzi rad u poredjenju sa drugim bazama. Sqlite inace koristi Firefox
[ Branko @ 31.05.2010. 09:00 ] @
Ne samo za početak, SQLite je sjajna baza podataka. Vrlo brza i pouzdana. mada može da radi i u višekorisničkom okruženju nije joj to namena. Ukoliko je to jednokorisnička desktop aplikacija teško da ćeš naći bolje rešenje, možda jedino Firebird Embedded Server.
Ja je koristim godinama u kombinaciji wxPython-kinterbasdb-SQLite za aplikaciju za rad sa fiskalnim kasama. Bez problema. Instaliraš i zaboraviš.
[ BiF @ 03.06.2010. 19:43 ] @
Evo i od mene jedan plus za sqlite. Takodje koristim u kombinaciji sa pythonom. Pre sqlite sam koristio firebird, pa sam ih uporedjivao. Rezultati su bili ovakvi: za istu kolicinu podataka firebird baza je bila barem duplo veca od sqlite-ove (mislim na prostor na disku). Takodje, upiti, update, select, insert, sa indeksima, bez indeksa u proseku 2-3 puta brzi sqlite u odnosu na firebird. Imao sam negde zapisane tacne odnose brzina ali ne znam sad gde. Napominjem da su u pitanju bile relativno male baze, recimo red velicine 10MB.
[ spidermany @ 29.08.2010. 21:46 ] @
Po meni za male i srednje projekte extra baza...najvaznije pored svega sto je i besplatna....
[ Cola @ 18.03.2011. 22:46 ] @
Nisam radio nešto previše ozbiljno sa SQLite, ali sam se malo igrao sa njim. Pravio par 'školskih' primjera formi tipa korisnik pa sam se malo zezao sa unosom pretragom izmjenom i sl.
Odlična stvar radi posao. :)
malo sam se zazao da vidim kako će se snaći sa većom količinom podataka
pa sam uradio par puta
INSERT INTO Korisnik SELECT * FROM Korisnik
dok nisam natukao par miliona slogova u bazu :)
baza je i u tom slučaju imala sjajan odziv :)
Na codeproject ima lijep primjer.
Takođe od verzije 3.6.19 podržava spoljne ključeve i referencialni integritet.
Kao što neko gore napisa veliki + jer je besplatna takođe što klijentu nije potreban npr SQL server