[ mvasicdo @ 12.12.2006. 21:01 ] @
Pozdrav svima, imam jedan problem i ne znam kako da ga rijesim.
Pre nekoliko sedmica sam imao ISDN i veza je bila solidna, nisam se zalio. Komunikacija izmedju dva racunara preko Skype-a je bila dobra ali je malo slika "trzala" itd. Sa zeljom da poboljsam komunikaciju uveo sam ADSL (384/64), i sada se javljaju problemi. Kada koristim Skype zvuk je solidan ali cim ukljucim kameru na oba racunara veza odmah pukne (sa ISDN-om mi se to nije dogadjalo). Druka stvar koja me muci je, kada saljem obican mail npr. kapaciteta 1MB, nikada da mi posalje, ne znam sta da radim.
Evo i koji je ADSL modem: THOMSON SPEEDTOUCH 516i.
Preko ADSL SPLITTER-A (COMBO-POTS & ISDN 1DP400) i preko mreznog zavrsetka SIEMENS SANTIS Communicator S1608-K2100-A11-8 modem je povezan na liniju.

Bio bih veoma zahvalan kada bi mi neko pomogao.

Unaprijed se izvinjavam moderatoru foruma ako sam pogrijesio forum.

Hvala svima ....
[ Guda @ 13.12.2006. 01:19 ] @
Recimo da si prešao "s konja na magarca" pogotovo ako si se sa ISDN-om konektovao na 128k. Naime kod ISDN-a ti imaš brzinu 128/128 i garantovan protok, a kod ADSL-a postoji i tzv agregacija tako da 384/64 moraš uzeti sa rezervom jer ti protok nije garantovan. Dalja objašnjavanja ADSL-a i pojma agregacije bi bili van teme ovog foruma.
[ eluv @ 16.12.2006. 10:30 ] @
Agregacije za sada ili nema ili ja imam nevjerovatnu srecu i na poslu i kod kuce... Na poslu je preko analogne linije, kod kuce adsl over isdn i nikakvih problema ( paketi su 1024/256 flat ) i drzi brzinu na downloadu+torenti+skype+zena sa laptopom preko AP i wirelessa na mojoj masini... Radi kao podmazano...

Mozda sad kad krene taj vas Drasko da podmazuje, pocne da steka :-)

Pozdrav
[ eluv @ 16.12.2006. 10:35 ] @
E da, zaboravih da pitam kako to puca veza na adsl??? Desava se da zablokira neka od aplikacija pa da zaustavi kompletan saobracaj ( bitlord ) ali to nije pucanje veze. Uopste, imam jako pozitina iskustva za sada, servis je sve u svemu bio nedostupan cca 2-3 sata od kad imam adsl ( vise od godine ), na poslu mi je siemens adsl e110,a kod kuce thomson i sve sljaka, masine se nikad ne gase, a saobracaj ide 24h ( torenti ).

pozdrav
[ jogi @ 27.12.2006. 11:01 ] @
Covek je verovatno mislio da mu se prekine skajp komunikacija; identican slucaj je i kod mene. Koristim ptt.net adsl 256/64. Cim ukljucim kameru u skajpu, pokvari se kvalitet zvuka i nakon par sekundi prekine skajp konekcija. Ipak je 64K aploud malo za skajp sa web kamerom :(
[ Besna Glista @ 28.12.2006. 20:10 ] @
Pozdrav svima!Samo da nesto prokomentarisem!Jeste da ne koristim ADSL,ja sam na kablovskoj i imam trnutno paket flat sa protokom 128/64 i skype mi radi sasvim solidno cak i sa upaljenom kamerom!Doduse agregacija je kako moj provajder tvrdi 1:8 i zadovoljan sam jel mi je brzina up/down skroz korektna!
[ sladjan1 @ 13.11.2010. 00:31 ] @
e ljudi imam isti problem...kad pricam na skyPE i ukljUCim cam. prvo mi se zvuk pokvari i onda me izbaci...to jest posle toga mi jedno 30sekundi neucitava ping.. i nemogu nista da uradim..i to mi se desava isto kad udjem u neke stranice..kao npr. PIK.ba ...bas mi steka net..i ping mi neucitava dobro ,imam wireless ne znam puno oko toga pre sam bio na jednoj mrezi ZOna i nije mi se to desavalo..al sam promjeno mrezu jer ko Klinac igrao sam Cs.. a tamo mi je ping bio veliki..i onda sam odlucio da uzmem neku drugu mrezu,i sad mi se desavaju ti problemi jel zna iko sta da radim ?

Unaprijed hvala, stvarno me vise nervira ovo
[ subidubidu @ 18.11.2010. 17:20 ] @
Citat:
sladjan1: e ljudi imam isti problem...kad pricam na skyPE i ukljUCim cam. prvo mi se zvuk pokvari i onda me izbaci...to jest posle toga mi jedno 30sekundi neucitava ping.. i nemogu nista da uradim..i to mi se desava isto kad udjem u neke stranice..kao npr. PIK.ba ...bas mi steka net..i ping mi neucitava dobro ,imam wireless ne znam puno oko toga pre sam bio na jednoj mrezi ZOna i nije mi se to desavalo..al sam promjeno mrezu jer ko Klinac igrao sam Cs.. a tamo mi je ping bio veliki..i onda sam odlucio da uzmem neku drugu mrezu,i sad mi se desavaju ti problemi jel zna iko sta da radim ?

Unaprijed hvala, stvarno me vise nervira ovo


Ovo je tema o ADSL i stara je 4 godine. Kontaktiraj svog provajdera ili ako si u mogucnosti predji na adsl ili na kablovski internet.





Pozzz