[ dendic @ 13.12.2006. 15:03 ] @
Zna li ko meni laiku da kaze kakvu violinu kupiti dijetetu od 7 godina, 3/4 il 4/4 ,nekakve dimenzije itd..
[ romanzrenjnanin @ 15.12.2006. 12:36 ] @
Pozdrav!
Detetu od 7 godina treba 2/4.To jest polovinka.
Ali ne mora da znaci.To se proverava tako sto se ispruzi ruka i stavlja se violina detetu.Violina mora da je do pocetka sake(do zgloba).
Ako nisam bio dovoljno jasan kontaktiraj me na PP.
[ antec @ 31.08.2010. 01:33 ] @
Pozdrav ljudi, nadjoh ovu temu pa rekoh da ne otvaram novu.

Trebam vrlo uskoro kupiti maloj sestri neku violinu. Ona je sad zavrsila prvi razred osnovnog muzickog obrazovanja (ima 8 godina). Koliko je novca pametno potrositi za neku njoj odgovarajucu violinu i koju marku/model vi preporucujete? Moze isto i neka preporuka za prodavnicu posto je meni ova ponuda na netu nekako cudna, po pet violina u svakoj prodavnici mi stvarno oskudno deluje. Slobodno saljite pp.

Pozdrav jos jednom i hvala unapred.
[ Kovacevic Vladimir @ 31.08.2010. 07:53 ] @
Citat:
Detetu od 7 godina treba 2/4.To jest polovinka.
Ali ne mora da znaci.To se proverava tako sto se ispruzi ruka i stavlja se violina detetu.Violina mora da je do pocetka sake(do zgloba).


Jasno je: od uzrasta deteta (dužina ruke) zavisi da li će početna violina biti manja (2/4, 3/4) ili standardna ("cela").

Prave informacije o merama, kvalitetu, cenama i prodavnicama se mogu dobiti od stručnjaka po Nižim muzičkim školama. Tamo ima sigurno i oglasa za polovne (a dobre), od dece, koja su "prerasla" te početničke violine, pa će stručnjak najbolje savetovati kupovinu.

Ne bavimo se reklamiranjem prodavnica, a instrument se inače, po principu mora (lično, stručno) probati.
Net je samo informacija. Ponuda od 5 violina je verovatno uslovljena potražnjom.

Pozdrav
[ antec @ 31.08.2010. 08:29 ] @
Hvala na brzom odgovoru, to je bio i moj rezon ali moji roditelji su navalili jer, pobogu, mrzi ih da lutaju. A ja moram da slusam :).

Pozdrav
[ Kovacevic Vladimir @ 31.08.2010. 09:24 ] @
Neka pročitaju naše postove.

Instrumenti se ne kupuju kao "kilo svinjskog buta b.k."
I ne kupuje se svaki dan.

Ako mislimo ozbiljno, instrument će odrediti budući odnos prema muzici, muzičkom ukusu - uopšteno.
Uključiti dete u kupovinu, probu instrumenta i consulting sa stručnjakom...će u samom startu učenja ostvariti pozitivan uticaj na dalji tok učenja, pojačati interesovanje i razviti motivaciju, kao neophodan element za savladavanje svih problema, koji stoje na putu uspešnog učenja.

Pozdrav