[ igorsa @ 29.05.2003. 01:52 ] @
Evo vam pa iznesite predloge.
I ne pojavljujte mi se bez 5 strana! :)






[Ovu poruku je menjao mungos dana 30.05.2003. u 13:46 GMT]
[ Miloje Sekulic @ 29.05.2003. 02:11 ] @
Ne volim da citiram samog sebe ali evo predloga:

Okvirni naziv bi bio "Internet novinarstvo i novinarstvo na Internetu"
- Procesljao bi malo net da vidim kako u normalnom svetu novine posluju online.
- Pozvao bi Ogledalo da predstavi svoj news servis koji je fokusiran na ICT&Internet http://ogledalo.co.yu/news/
- Doveo bi interesantnog lika (i sve njegove mladjane saradnice) koji izdaje svoj magazin iskljucivo kao web izdanje http://www.harizma.com
- Predstavio bi novi casopis koji se pozicionira kao stivo za ljude zainteresovane za "novu ekonomiju" http://www.emagazin.co.yu a jos neki ES-ovci pisu u njemu (pozdrav mungosu).

Da razglabamo na teme kada ce i kod nas online izdanja casopisa funkcionisati po principu pretplate, koliko su kvalitetni kadrovi u ovoj oblasti i slicno mislim da nije ni mesto ni vreme.

Realno za svaki segment treba po 15 min.

Pozdrav Miloje

[Ovu poruku je menjao Igor Šalindrija dana 29.05.2003. u 05:38 GMT]
[ -zombie- @ 29.05.2003. 02:59 ] @
ajde i ja da citiram samog sebe.. (pošto nekima nije bilo jasno, ovo JA nameravam da predajem.. ako ima interesenata da slušaju ;)

naziv teme: weblogs, u svetu i kod nas (i zašto ne bi trebalo da bude razlike)
u okviru tematske celine: CyberKultura (delom vezano za novinarstvo)
okvirno trajanje: pola sata

crtice:
+ istorija, nastanak, novi web, ..
+ sadašnjost -- cvetanje, velike kompanije u igri (google, aol i m$)
+ alati -- za čitanje (agregatori) i pisanje
+ popularni blogeri i njihov uticaj na web (opet google)
+ blogovi -- zamena za novinarstvo ili ne (primer rat u iraku)
+ opis blogova koje pratim -- tehnički, pa će verovatno zanimati većinu,
+ i srpski blogovi.. (i kako/zašto da ih bude više)

blogovi su vrlo popularni od prošle godine, i naročito ove u svetu, a kod nas nisam video puno priče o njima. po meni predstavljaju novi deo CyberKulture, i potencijalnu alternativu mainstream medijima (prvenstveno sajtovima, ali i novinama/televiziji..)


[Ovu poruku je menjao -zombie- dana 29.05.2003. u 05:53 GMT]
[ -zombie- @ 29.05.2003. 03:28 ] @
hm.. predlažem promenu naziva teme (neki supermoderator) u PONUDA: Teme za ES LETO 03

i da svako ko namerava nešto da predaje napiše poruku u formatu sličnom mojoj ili g. Miloja.

sa ove teme odstraniti sve druge poruke (pa i ovu, ali dodati ovo objašnjenje u prvu).

otvoriti posebnu temu za glasanje, ali možda tek kada se skupi bar 10+ ponuda. onda bi ljudi glasali odjedared za ceo program u fazonu:

Miloje: ++
zombie: +-
gojko: ---

;)
[ ShojkE @ 30.05.2003. 20:58 ] @
Ja u ovom delu podržavam čika Mungosa i njegov okrugli sto...
[ Marko Bijelic @ 31.05.2003. 11:23 ] @
Prvo hvala Shojketu na podrsci, a drugo:

Ja bih iskljucivo odradio sledece:

- Okrugli sto: Aktuelno stanje, trendovi i buducnost srpskog Web Developmenta (ucestvuju poznati [es] developeri, domacin mungos, naziv jos uvjek nije utvrdjen)

Ovdje bih naveo da je Okrugli sto vezan za WD itekako vazna tema i da mora da bude sastavni dio bilo koje verzije programa.

Sto se tice gore iznesenih Milojevih i Zombijevih predloga, uvrstio sam ih u moju spomenutu viziju programa, tj. apsolutno ih podrzavam.







[Ovu poruku je menjao mungos dana 01.06.2003. u 12:54 GMT]
[ frenne @ 31.05.2003. 19:07 ] @
nisam citao gore napisane postove .. tako da se odmah ogradjujem od ponavljanja :)

da li ste zainteresovani da zamolim profesora krivicnog prava da odrzi malo predavanje o izmenama krivicnog zakona srbije i o unosenju elektronskog kriminala u krivicni zakon?

BTW ... sve to vazi ako polozim ispit u petak :)
[ caiser @ 31.05.2003. 19:50 ] @
Nije losa ideja samo je pitanje da li ce biti mesta za tako nesto.
[ torbica @ 04.06.2003. 00:16 ] @
* neko strucan i NBS-a ko je u toku sa Dinacard-om, switching centrom i ciscenjem CC kod nas.. recimo...
* voleo bih zacetak SWCN- odnosno spidera da vidim...
[ ShojkE @ 04.06.2003. 03:47 ] @
Mogu da pozovem Vojkana da održi predavanje vezano za e-banking i dosadašnja iskustva... Da li ste zainteresovani???
[ torbica @ 10.06.2003. 23:14 ] @
dakle u petak definitivno zatvaramo program.
prijavite se !
[ PsYhO @ 15.06.2003. 18:05 ] @
-kod nas se pojavila mogucnost interneta preko elektricne mreze, mislim da te likove treba pozvati.
-vsat,mislim da i njih treba pozvati, valjda su snizili cene =)
-epicentar, generalno zastupnistvo MAC-a za Srbiju
-ATI je isto otvorio zastupnistvo kod nas, mislim da ih treba ubaciti u program
-Random,Caboom i cela bsd.org.yu ekipa, da kazu nesto o bsdu...
-mcraken da ponovi odlicno predavanje o reverznom inzinjerignu
-dizajn zona =), deca u sluzbi grafike, gde se nalazi nash web design u odnosu na svetski i tako to.....
-gojko da malo popricha o razvoju es koda, i da se pomene neshto o es os-u
-treba dovesti onog dekicu bradonju sa fona, shto je odrzao odlicno predavanje
-treba dovuci ministra telekomunikacija, da malo poprichamo sa njim, shta i kako.
-microsoft, naravno, malo se pozabaviti sa njima, open vs. closed source community
-amd,ibm,cisco,intel svi imaju svoja predstavnistva ovde, mogao bi da dodje neko da odrzi neku spiku povodom toga, a IBM da donira jedan netfinity za es :)
ako mi josh neshto bude palo napamet dodacu, toliko od mene.