[ NLO_Gale @ 14.12.2006. 16:57 ] @
hocu da pocnem da ucim programiranje
jezici koji me interesuju su c i c++
prijatelj mi je preporucio neke knjige, pa bih zelio da cujem vase misljenje i da li znate gdje se mogu kupiti, i koliko para kostaju

C programski jezik - Kernighan, Ritchie
programski jezik C rjeseni zadaci- Tondo, Gimpel

a dalje sto se tice c++-a:
Programski jezik C++ sa resenim zadacima- Laslo Kraus
C++ izvornik- Lippman Lajole
Misliti na C++-Bruce Eckel

sa kojim jezikom najbolje da pocnem i gdje bih mogao kupiti knjige (u Zagrebu ili Banjaluci, jer mi je Srbija stvarno daleko)
[ toxi_programer @ 14.12.2006. 20:21 ] @
Uzmi za C:
C programski jezik - Kernighan, Ritchie (kao što ti je taj lik rekao) ili
Programiranje na jeziku C - Augie Hansen

Posle par meseci, kad naučisš C, uzmi za C++ knjigu
Efikasno programiranje na jeziku C++ - Bruce Eckel

Zatim pročitaj petzold-ovu e-knjigu "Programming Windows by Petzold"

..... itd....
[ SuPeR_MaSteR @ 14.12.2006. 23:55 ] @
Sto se tice knjige "Programski jezik C" - Kernighan, Ritchie (prevod), u elektronskom formatu ako te zanima, evo link:
http://www.nena-reli.com/tutoriali/Tutorials/C/C.rar
Mada za pocetnike u programiranju, smatram da ta knjiga i nije bas prikladna iz razloga sto sadrzi mali broj prakticnih primera, ali je kao referenca super.

Sto se tice Krausovih knjiga, "Programski jezik C++" se "nadovezuje" na C,znaci podrazumeva se prethodno znanje C-a (btw, ti udzbenici su namenjeni za upotrebu u fakultetskoj nastavi) i sadrze veoma mali broj resenih primera a u zbirkama zadataka nema ukupno 5 recenica objasnjenja/komentara.
Mislim da ne bi bilo lose da potrazis u knjizarama (ili na sajtovima knjizara) knjige tipa "Teach yourself C/C++ in 21 days" - nemoj pogresno razumeti, ne ocekuje se da kompletno savladas programski jezik za 21 dan vec su "dani" uzeti kao celine u tim knjigama.. tj poglavlja :). Meni se svidja to sto se kompleksnost sadrzaja postepeno povecava i pazljivo radeci mozes da ispratis (citaj: razumes) celokupan materijal sadrzan u knjizi. A takodje u primerima nije prisutna matematika u tolikoj meri koliko je u Krausovim knjigama, na primer u zbirci zadataka za prog. jezik C, prvi zadatak iz oblasti "Funkcije" je izracunavanje datog binomnog koeficijenta.. apsurd :)
[ NLO_Gale @ 15.12.2006. 12:55 ] @
zahvlajujem.
takodje sam nasao (meni se cini preko ovog foruma) i neki turtorijal na srpskom za pocetnike u c-u pa cu pokusati sa tim da pocnem
skinuo sam i ovu kerninghanovu knjigu - C programski jezik, pa cu pocei polako da ucim

znam kako izgledaju te knjige "nauci za 21 dan", iz jedne sam ucio html kod
jos jednom hvala